Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayırsever Dostum Aydın Kaynarca

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
11[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hayırsever Dostum Aydın Kaynarca[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sadece biz engelliler değil, aslında her insan hatırlanmak ve değerverilmek ister. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Fakiriziyaretiyle mutlu eden gerçek dostlarımdan birisi Aydın Kaynarca Bey’dir. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Bey dememin sebebi, emekli olduğum işyerindeyken öylehitap etmemdi; Çünkü Karel Elektronik üretim bölüm müdürüydü. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yazın 4 aykaldığımız memleketimiz Konya Ereğli’de de hersene Ankara’dan ziyaretimizegelir sağolsun. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydınbeyle Ereğli’de Şehitler, Yunus Emre, Üçgöz çay bahçelerine gittik, gezdik. 2012’deziyaretimize gelen öğretmen komşumuz Efkan Vural hocamgili gezdirdiğimiz gibiİvriz’e gittik. Aydın bey, Efkan hocam gibi Ereğli’yi çok beğendiğini söyledive geçen bir dostunun attığı emailde şunu görmüş: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Türkiye’ninher yerini gezen gezginlerin yaptığı ankette, Türkiye’de gezilmesi gereken 11ilçe belirlenmiş. Toplam 957 ilçeyi gezen bu grup ikinci sırada Konya Ereğli’yibelirlemişler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey, Ereğli, yeşili, tarihi, havası, suyu, meyveleri,insanlarıyla tam yaşanacak yer, dedi. Hiç yokuş yok, trafik sakin, Celȃl akülüsandalyenle çok rahat gezebiliyorsun, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın beye, Ereğli ben çocukken daha bir yemyeşildi deyip şunuanlattım: Ereğli’nin yerel kanalında izlediğim bir haber de diyordu ki: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Ereğli,1985’lere kadar hayalleri zorlayacak derecede güzel, harikulâde, masallardiyarı misal efsanevi bir şehirdi. Hititlerden kalan İvriz Kabartmasınınbulunduğu Ereğli en az 5000 yıllık yerleşim merkezidir. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Yöreseltabirle dere, akar, çay ve arklarla kılcal damarlar gibi örülmüş son derece verimli,işsizlik sorunu olmayan, insanları mutlu, sağlıklı, neşeli, huzurlu, gelecektenumutlu, nüktedan, hayat dolu yemyeşil, cennetsi bir diyar vardı. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]1985’teİvriz Barajının yapımıyla Ereğli’nin can suyu kesildi. Önce harika güzelliklerihtiva eden akarsu, dere ve “ark”lar kurudu… Sonra Türkiye’nin en lezzetlimeyve ve sebzelerinin yetiştiği bahçeler kurudu. Kuş cenneti olarak bilinenAkgöl sazlığı kurudu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Özetlebunları anlattıktan sonra Ereğli’li Prof. Dr. şunları öneriyordu: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]* DSİ,İvriz Barajı su yönetim planını değiştirmeli ve Ereğli’ ye can suyunu vermeli; [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]* Akarsuve binlerce yıllık, “ark”lar tekrar açılmalı; [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]* Açmaişlemi günümüz teknolojisi ile mümkündür, kısa sürede gerçekleştirilebilir; [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]* Ordu,okullar, halk ve TEMA gibi STK ve kuruluşların desteği sağlanarak Toroslarınyamaçları ağaçlandırılmalıdır.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet, o hasretini çektiğim yeşil Ereğli’yi inşallah yeğenlerimgörsün diye, antiparantez bunları anlatmak istedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"](Bu haberi sonradan Ereğli’nin bir yerel haber sitesindenkopyaladım.) [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]GÜCÜ YETEN ÖRNEK ALMALI[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yazımızda, dostum Aydın Kaynarca beyin yaptığı iyiliklerindensadece bir kısmını, inşallah ÖRNEK OLMASI için paylaşmak istiyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yaptığı iyiliklerinin gizli kalması gerektiğini düşünen Aydın beyi,dostum bunları anlatmalıyız ki, inşallah senden örnek alsınlar, diyerek zoronay aldım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hayatta maddiyata önem vermeyen dostum Aydın Kaynarca bey çokiyilikseverdir. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Mesela, doğuda öğretmenlik yapan bir tanıdık benden rica etti,Celal abi tanıdığın yok mu, çok fakir öğrencilerim var, gocuğu yok, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Durumu bazı dostlarla birlikte Aydın beye de anlattım. Hepsi hemenEFT ile para havale ettiler, en cömerti ise dostum Aydın Kaynarca beydi,hepsinden Allah razı olsun. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonra gelen resmi mail attım, gocukları alan ilkokul çocuklarınınyüzü gülüyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu, onun benim bildiğim iyiliklerinden sadece birisiydi, örnekolsun diye anlattım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]VESİLE OLMUŞUM[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey sık sık ziyaretime gelir sağolsun. Geçen yıl sohbetederken [/FONT][FONT="Arial"](Eylül2015)[/FONT][FONT="Arial"], nedenkitap yazdığımı anlattığım son yazımdaki hadisi açıkladım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Peygamber Efendimiz SAV buyurur ki: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“İnsan ölünce amel defteri kapanır, üç şey bunun dışındadır.Kendisine dua eden evlat, sadaka-i cariye [/FONT][FONT="Arial"](okul, hastane, köprü, cami, çeşme, vs. faydalı eser yaptıran)[/FONT][FONT="Arial"] , yararlanılan ilim/eser bırakan [/FONT][FONT="Arial"](kitap, öğrenci yetiştirmek, vs)[/FONT][FONT="Arial"] , bunların amel defteri kapanmaz,mezarında da sevap gelmeye devam eder. ”[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey dostum, işte acizane elimden gelen sadece kitap yazmak,dedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O gün dostum Aydın Kaynarca bey, bendenizden örnek almış ve birhayır işi yaptırmaya karar vermiş. Bunu bana bir yıl sonra şimdi açıkladı. [/FONT][FONT="Arial"](Ekim 2016)[/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Celal dostum, sen ne güzel kitap yazdın, blog sayfanda yazılaryayınlıyorsun, benim gibi yazılarından eminim nice etkilenenler vardır, dedi.Bu hayır işine sen vesile oldun, Allah senden razı olsun, dedi; gerçekten çokmutlu oldum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey tutumludur, israfı hiç sevmez ama iyilik, hayır işindeçok cömerttir. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yanarak ölen -inşallah şehit- rahmetli halası Fethiye teyzeninisteği ile pek çok fakir kız çocuklarını okuttu ve hala burs alan öğrencilervar. Allah razı olsun. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Geçenlerdeki ziyaretinde Aydın bey resimler gösterdi ve “Sen vesileoldun memleketim Bilecik’te ihtiyacı olan iki ayrı okula kütüphane ve konferanssalonu yaptırdık, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]ALLAH NURSEL ABLADAN RAZI OLSUN[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Nasıl olduğunu sordum. Dostum ben, Bilecik Bozüyük’lüyüm, ocivarlarda ailecek tanıdığımız Nursel ablamız var ki altın kalpli biridir veçok hayırsever karakteri vardır, … [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ben senden örnek alarak bu işi yapmayı kafaya koydum ya. Nurselablaya konuyu anlattım, rica ettim. Allah razı olsun kırmadı, Nursel ablaBilecik Söğüt’ün iki ayrı lisesinde ihtiyaç tespit etmiş, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Nursel abla, işin toplam tutarını hesaplamış. Aydın bey’de Olurabla deyip parayı havale yapmış. Allahrazı olsun Nursel abla şartname hazırlama, teklif almadan, iş bitene kadar heraşamasında, o ilgilenmiş.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey; Dostum önemli olan dünyaya bir eser bırakmak, ki buhizmetlerden faydalanıldığı sürece, yaşarken ve ölünce hem bana, hem babam vebabanneme sevap gelecek inşallah… , dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey, “Celal dostum bu hayır işi üç ortaklı bir sevap şirketi”dedi. Sen fikir verdin, Nursel abla emek verdi, ben finans ettim, Allahhayrımızı kabul etsin, diye ekledi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]ÇünküPeygamber Efendimiz SAV “Hayra vesile olan yapan gibidir” buyurmuştur. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ortaya çıkan bu imece usulü çalışmanın sonucunda, Söğüt ilçemizdeiki ortaokulda sıraların yenilenmesi, kütüphane ve konferans salonu yaptırılmış.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]BABANNEYE SEVAP AKACAK İNŞALLAH[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Açılışa Kaymakam gibi protokol gelmiş, ama olayın basında çıkmasınıistemeyen Aydın bey medyanın çağrılmamasını istemiş. [/FONT][FONT="Arial"](Açılışı 9 Kasım 2016 günü olmuş.)[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey Bilecik Söğüt Lisesinin eskimiş sıra’larını değiştirtmiş,ve ayrıca o okula yapılan konferans salonuna babannesi Arzu Kaynarca’nın isminivermiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Konferans Salonuna ismi verilen babaanne Arzu Kaynarca, 26 yaşında1927’de ince hastalık denen verem’den ölmüş. Aydın beyin babası ve halasıbüyüyünce üvey anne onları istememiş ve ikisi beraber 1940’ların sonundaAnkara’ya gelmişler.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın bey, babannemin hayatta bizden başka dua edecek kimsesi yok.Onun için konferans salonuna onun adını verdik, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Söğüt İmam Hatip Lisesine yaptırdığımız kütüphaneye ise, babamNecati Kaynarca’nın ismini verdik. Açılışa giderken kütüphaneye Meb onaylıpekçok kitap götürdüm, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Celal dostum, Söğüt’ün bu okulları gerçekten çok bakımsız,öğrencilerin çoğu, civar köylerden servisle gelen fakir talebeler. Hepsininyüzü gülüyordu. İnşallah gerçekten faydalı olmuşuzdur. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Celal dostum, aslında bu hayır işine rahmetli Fethiye halam ölmedenönce Bahçelievler Sağlık ocağında babam ve kendi adına tam techizatlı, ikihasta muayene odası açtırmıştı, evet bu işi sen hatırlattın ama onu da anmamgerek, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İYİLİKLER DEVAM EDİYOR[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu Çarşamba, Ercüment bey dostumuzla beraber öğlen evimizegeldiler. Tekerlekli sandalyemle binebildiğim için beni bizim arabayla OptimumAVM’ye götürdüler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Önce yemek sonra sinema ısmarladılar, benim çok merak ettiğim“Muhammed-Allah’ın Elçisi” filmini izledik. Filmi çok beğendim, bazı sahnelerdegözyaşlarımı tutamadım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonra tekrar beni eve getirdiler. Annemin yaptığı memleketimizKonya Ereğli’nin meşhur arabaşı çorbasını içtik. Çok güzel bir gün geçirdim,Allah razı olsun canım dostum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yazıyı, örnek olması ve blog sayfamda bir anı olarak kalmasıiçin ondan izin aldım.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yalan dünyada bizden geriye kalan sadece hoş bir s[/FONT][FONT="Arial"]ȃ[/FONT][FONT="Arial"]d[/FONT][FONT="Arial"]ȃ[/FONT][FONT="Arial"] imiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yazıyı yine onun sözüyle bitiriyorum: Allah ömür verirse inşallahmemleketime bir de halam Fethiye Kaynarca adına hayır yaptırmak niyetindeyim.Belki ilerde de kendi adıma… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“Gerçekten bizölüleri diriltiriz, onların önceden yapıp gönderdiklerini ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Zaten biz her şeyi açıkbir kütükte, bir "imam-ı mübin"de (ana kitapta, yani Levh-i mahfuzda)sayıp tesbit etmişizdir.” [/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"](YASİN SURESİ 12. AYET)[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Cennet, bazı insanları hasretle beklermiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın Kaynarca bey dostum da onlardan biridir inşallah.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt