Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayko Cepkin ve Çirkinliği Tercih...

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Hayko Cepkin’i ilk gördüğümde neden diye sormuştum, neden kendini bu kadar çirkinleştirmek istemiş ki? Bunu söylediğimde daha gözlerini fark etmemiştim… Sonra dank etti: Ne kadar uğraşsa güzel olamazdı, saklayamazdı… Çirkinlik bir mühür gibi tam yüzünün ortasına vurulmuştu… O da yapabileceği en akıllıca şeyi yaptı.

Mahkûmiyetini bir tercihe dönüştürdü. Kendini daha çirkin daha çirkin yaparak çirkinliğiyle dalga geçti. İnsan kusuruyla dalga geçebildiğinde artık onu aşmış, daha üst bir aşamaya çıkmıştır. Bu Cyrano de Bergerac’ın burnu için de böyle, benim cimriliğim ve kibrim için de Hayko Cepkin’in gözü için de…

Tamam bazıları çirkin sever de..;Hayko'nun çirkinliğinde imaj meykırın da rolü büyüktür sanıyorum,sadece protez gözle çirkin olunmaz ya:rolleyes:E yaptığı müziğe uygun imaj işte...Aynı mantıkla düşünüldüğünde Şebnem Ferah da güzel değil ki sadece sıradışı hepsi bu:)Metin Şentürk ise gözlerine rağmen yakışıklı:)Beyaz da ''r''özrüne rağmen çok sempatik üstelik:rolleyes:...

Bazıları "farklı" sever ya da güzel değilsen farklı ol, falan denebilir ama bazıları çerkin sever, olmaz. Şimdilik bile isteye çirkine meyl eden bir vatandaş tipi olabileceğini sanmıyorum :)

Benim yukarda verdiğim nasihati, bilge bir imaj maker da verebilirdi tabi, fakat zannımca bunu kendisi düşünecek kadar zeki ve kendiyle barışık... Ayrıca bu halde karar kıldığı dönemlerde imaj maker falan tutacak kadar profesyonel olduğunu düşünmüyorum. Yani o epeydir böyledir... Bu müzik türü, en fazla uzun saç bir de küpeyi falan gündeme getirir, H.C yi izaha yetmez... Beyaz ile Metin Şentürk vs. ise konuya çok uzak. [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][/FONT][/FONT]:)

uzun sacla küpeyle yada küpeyle gündeme gelinebilseydi herkez meşhur olurdu ozaman hayko cepkin müzikte olsun
şarkılarında olsun başarıyı elde etmişdir kesinlikle

birde toplumsal verdiği mesajlar var hayran kitlesine heyko cepkin konuşmalarında anlattığı gibi sadece bir insan çok güzel veyada cok yakışıklı olduğu icin sevilmez ,

bence biraz daha araştırın heyko cepkin kimdir nedenbukadar çok hayranı vardır neden severler bu sanatcıyı ondan sonra birdaha yorum yazın

Hodbin, sen Hayko'yu fiziksel anlamda bir erkeğin bakışıyla değerlendirdiğin için böyle düşünüyorsun. Hayko çok yakışıklı bir adam. Diğer fiziksel özellikleri gözlerinin farklılığını örtüyor demiyorum. Gözlerinin çekiciliği diğer fiziksel özelliklerini geride bırakıyor.

Albatros_;bt9778' Alıntı:
Hodbin, sen Hayko'yu fiziksel anlamda bir erkeğin bakışıyla değerlendirdiğin için böyle düşünüyorsun. Hayko çok yakışıklı bir adam. Diğer fiziksel özellikleri gözlerinin farklılığını örtüyor demiyorum. Gözlerinin çekiciliği diğer fiziksel özelliklerini geride bırakıyor.
Bakışlarımın bir erkeğe ait olduğu meselesine katılırım fakat sen de konuşmasındaki incelikten, zekasından ya da halindeki sevimlilikten falan bahsetmiyorsun, fiziğinin bir parçası olan, gözlerinden bahsediyorsun ve orda bulduğun bir güzellik olduğunu söylüyorsun ki ben bulduğun şeyden şüpheliyim. Zannımca şarkılarını ve konuşmalarını dinlememiş olsan ve onlar sana onun içindeki güzellikleri işaret etmese, yani sokakta yanından geçen hakkında bir şey bilmediğin bir adam olsaydı, o gözleri çirkin bulur, hemen gözlerini daha simetrik hatları olan bir erkeğe çevirirdin :)

Hayko Cepkin'i, akıllı ve cesur buluyor, iyi ki ünlü biri diyorum.

yalnız haykoyla aynı göze sahip olup da gayet kendini güzel olarak kabullendirmiş insanlar var. Ki hakikaten hem yaptıkları iş olarak haykodan daha öndeler hem de yaşantı olarak.

Örnek; Radiohead grubunun solisti THOM YORKE.

(dünyaca ünlü ingiliz alternative rock grubudur. Creep diye bi şarkıları vardır ki bütün dezavantaj sahibi insanlar oturur ağlar)

gözünde sıkıntı varsa en kötü çıkar güneş gözlüğüyle söyler şarkısını abi. Canavarlaşmak farklı bi tercihtir. Bkz. Brian Warner hiç bir sakatlığı ve dezavantajı olmamasına karşın çirkinleşmiş (bu tarz müzikleri yapan insanlar genelde çirkinleşir) Marilyn Manson olmuştur. ;)

Hayko gözündeki problemi ön plana çıkartmayı seven bi adam. Thom Yorke'un gözündeki problemi pek çok hayranı farketmemiştir bile. Duygu sömürüsü yapıyo alttan alttan. Herkes farketmeyebilir ;)

008 ile başlayan nickin sahibine cevap :

[FONT=&quot]İlk örnekteki vatandaşın gözü sizin de söylediğiniz gibi fark edilmiyor bile yani fark edilme riski göze alınıp, güzel görünme tercihinde bulunulabilir. İkinci örnekteki vatandaşın doğal haline yakın resimlerine bakmaya çalıştım. Yakışıklı değil, yani “güzel değilsen farklı olacaksın, bu da benzer bir beğeni sağlar” düsturuna uyma tercihi yapılabilir. Ama ben sizin yaptığınız: “bu müzik türünün solistlerinin çirkinleşme eğilimi vardır” genellemesini bir varsayım olarak kabul etsem ve bu genelleme, başka bir takım motivasyonlarında H.K nin çirkinleşme davranışında etkili olabileceğini söylese de benim tarif ettiğim motivasyonu ortadan kaldırmaz. [/FONT]
[FONT=&quot]
Program için gittiğiniz bir kanaldaki sunucunun devamlı o çirkin gözünüze bakmasını ya da devamlı gözlerini kaçırmasını engellemenin, sokakta yürürken “adamın gözüne bak anne” diyen bir çocuktan kurtulmanın iyi bir yolu değil mi: Onlara bakacak başka şeyler vermek. Üstelik o verdiklerinizin sizin tercihiniz olması. Yani bir acziyet değil sizin kendinize güveninizi işaret eden bir tercih. [/FONT]

[FONT=&quot]
Bu tercih meselesini hafife almayın. Dün yırtık bir pantolon giymekten utanırken bugün mağazadan bile isteye yırtık bir kot alıp giyiyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki, insanlar o pantolonu sizin tercihiniz olduğunu, fakirlikten giymediğinizi bilecek. [/FONT]

tümüyle yalanladığım bir tespit değil. Ancak thom yorke ile h.k. nin göz hastalığı aynı. Yani istese h.k. da farkettirmezdi. :) Ayrıca ben HK nın geçmişini biraz biliyorum. Türkçe rock yapan diğer bütün elemanlarla çalışmış adam bütün müzik aletlerini çalabiliyo. Klavye tuşlarını kırmasıyla meşhur mesela klavye çalabiliyor gitarın her türlüsünü çalabiliyor davul çalabiliyor düzenlemeler (bi anlamda aranjörlük) yapabiliyor falan. Eski bi eleman türk rak camiasında. Ve ilk çıktığı zamanlarda (sakin olmam lazım albümü) bu kadar farklı değildi görüntüsü. Sadece sarı saçları vardı civciv gibi ve farklı bi şekli vardı. Yani şu an herhangi birinnin de yapabileceği birşey.

Bunun dışında özgüveni ile ilgili söylediklerinize ve bakacak başka şeyler vermek deyiminize katılıyorum. Saygılarımla

Birbirimizi kısmen onayladığımıza göre sorun yok :)

Üst Alt