Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hemipleji sonrası fizik tedavi önerileri..?

hasato

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
2
kolay gelsin dostlar kafa travması sonrası beyin kanaması geçirdim sol tarafım dakısmi felç oluştu şuan baston la yürüyebiliyorum ayağımda baya gelişme oldu ancak ayak tabanım yeredüz basmıyor bunun için reflex afo kullanıyorum el parmaklarımı sıkabiliyorum ancak açamıyorum

puanlamam gerekse el ve ayağımda1-2oranında spastite var botox için bir prof ile gorüştüm ancak sen ayaklanmışsın ve olayın üzerinden daha6 ay geçmiş erken diyerek botox uygun değil dedi devamlı hareket yapıyorum hatta kondisyon küreği olarak adlandırılan aletten aldım onunlada çalışıyorumbirkaç kişi gordum hemipleji geçiren 1-2 yıllık fizik tedavi sonucuyüzde90a yakın iyileşmişler sanırım benimde zamana ihtiyacım varbuarada tms olarak adlandırılan tedaviyi araştırıyorum benzer vaka yaşayanların yada bilgisi olanların fikirlerini duymak isterim tşk ederim

Geçmiş olsun .iki yaşında kızım da sol hemioleji .elinde ve ayağında kasılma oluyor .kavrama çok yok .fizik alıyoruz .şükür olsun toparladı .ama zaman ve sabır önemliymis bunu diyebilirim .kızım anca eliyle bir şey alıyor veriyor .fizik çok işe yarıyor

Üst Alt