Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hemofili A hastasıyım. Bileğimdeki kanama nasıl düzelir?

berat 54

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
hemofili a hastasıyım sanırım %8 oranında hemofilim varmış bu oran yükselir mi ?
arada sırada yani ayda 1 kez falan sağ bileğim kanama yapıyor ve 1 2 senedir böyle ne yapmalıyım ve nasıl düzelir bileğim?

Arkadaşlar, bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yararlı olur

bende hemofili a hastasıyım %1 in altında benim daha çok sık kanamalarım oluyor ayda 3 4 kez ama profilaksi tedavisi uyguluyorum ben hafta 3 gün ilaç kullanıyorum, senin yapman gereken bence sık kanaman olmadığı için zaten doktor profilaksi öneremez. Yine de doktora gidip hemofili karnesi için rapor çıkarttırıp bir karne alman ve karneye bir kaç doz faktör 8 yazdırman ilaçlarını alıp evinde buzdolabında (2 - 8 derece arası) bulundurman gerekiyor, kanama durumunda kanamayı hissettiğin an iğneleri kullanırsın bir tane yaparsan zaten kanmasını durdurur. Hastalığın oranı neye göre artıp artmadığını bilmiyorum. Ama bu kanama durumlarında iğne kullanmazsan bileğinde kalıcı hasar oluşabilir. Benim dizlerimde 2 dizimdede kalıcı hasar oluştu, iğne kullanmaya başladıktan sonra hayatım düzene girdi çok şükür. İhmal etme bu konuda sormak istediklerine yardımcı olabilirim.

Üst Alt