Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hepatit B olduğum için karaciğer biyopsisi olacağım ama korkuyorum!?

Konular
31
Reaksiyonlar
1
hepatit b olduğum için karaciğer biyopsisi olucam korkuyorum daha önce biyopsi olan arkadaşlar varmı acaba bana neler önerebilir çok korkuyorum

Korkma kardeşim, ben kanserle mücadele ederken bir yandan hepatit b ile ugraştım. Biyopsi 2-3 kere oldum hemde ameliyat ile. Karaciğer biyopsisi için korkmaz igne asprisayonla oluyor. Anlamayacakson bile

hepatit b olduğum için karaciğer biyopsisi olucam korkuyorum

Korkacağınız hiç bir şey yok. Sıradan bir iğne yaptırmanızdan biraz daha zor bir işlem.

Sizi ulturasona alacaklar, karnınıza biraz uzunca bir iğne batırıp çekecekler. 5-10 dakika falan sürer. Ayrıca karaciğerde sinir yoktur. Acı hissetmezsiniz. Sadece iğnenin batışını hissedeceksiniz.

enzim değerlerimin yüksekliği nedeniyle karaciğer biyopsisi yapıldı

enzim değerlerimin yüksekliği nedeniyle karaciğer biyopsisi yapıldı inşallah sonuç çok iyi çıkar bu arada hepatit b ve hiv pozitifim biyopsi sonucu kaç günde çıkar arkadaşlar

Kronik taşıyıcı Hepatit B görünüyor.

Hepatit E için bağışıklık gelişmiş ki bu iyi bir şey.. Hastaliğin iyi durumda olduğunu ve bulaşıcılığın azaldığını gösteriyor.

MeTePe abi yani geçmemişmi daha varmı hepatit:(

Alt ast normal 14 17 felan

Ne zamandır hepatit var?

Önceki sonuçlarını bilmiyorum. Şu anki sonuçların kronik hepatit olarak görünüyor ki, kronik hepatit zaten geçmez... hayat boyu devam eder.

Sağlığına dikkat edersen, düzenli kontrollerini yaptırırsan bir şey olmaz. Sadece bulaşıcılık konusu önemlidir.

Değerlerin de gayet güzel görünüyor.

Eskiyide atarım MeTePe abi çok sağol yorumun için:)

20seneden fazladır var

6ayda 1takip

E, gayet güzel... Durumun çok iyi. Hastalık oldukça baskılanmış durumda... Seni 50 yıl daha götürür. Zaten 8-10 seneye tedavisini de bulurlar. :)

İçki yasak, bulaşıcılığa dikkat! Hepsi o kadar. :)

Gitmez zaten... Adı üstünde "kronik". Hayat boyu seninle...

Ancak 3-4 yıl önce Hepatit E için mucizevi bir ilaç geliştirildi ve şu an kullanılıyor. Aynı şeyin Hepatit B için de olması an meselesi...

Çok ciddi bir değişiklik yok.

Dayın iyileştiyse o kronik değildir.

Vaktinde interferon iğnelerden vuruldu MeTePe abi kaç sene vardı yani bide diyolar bu virüs 5sene geçince aktifleşiyomuş negatif gözüküyoda dayımda sonra geri canlanıyo diyo doktorun kimisi

2 seneden uzun sürüyorsa kroniktir. Kronik olan iyileşmez. Negatif çıkıyorsa o sonuç yanlıştır.

Negatif 2hastanede baktırdı bizde şaşırdıydık Allahın işi mucize gibi bişi geçivrrdi dayımdan o iğneler antikor yaptı galiba vaktinde

Bilemiyorum... ama kronik hepatit hastası tümden iyileşmişse dünya çapında vaka olur.

Herseyden gecebiliyor hepatit b dis doktoru dikkat etmese bile gecebilir ama asi var diye biliyorum en azindan bulasici olmasinda karsi tarafin asi yaptirmis olmasi gerekiyor hepatit a ve c ler daha tehlikeli diye duymustum 🤔

Aynen hayret ettik:)

O iğneler birsüre sonra antikor yapıyomuş takip hastalarında bikaç kişininde geçmiş bendede geçse keşke:) bana daha ilaç vermediler iyi buldukları için

Şimdi güncel literatüre biraz baktım. Buna benzer sonuçlar iyileşme değil, hastalığın sessiz konuma geçmesi olarak yorumlanıyor.

Ancak eli kulağında 2 ilaç üzerinde çalışılıyormuş ve tedavinin oldukça yakın olduğu söyleniyor.

hepatit a ve c ler daha tehlikeli diye duymustum 🤔

A tehlikeli değildir. Çocukların bir kısmı bunu soğuk algınlığı gibi geçirir. Çoğu kişinin haberi bile olmaz hasta olduğundan. İyileşince hayat boyu bağışık olur.

C tehlikelidir ama çok tehlikeli değildir. Hastaların yarısı sessiz sedasız iyileşir. Kalan yarısında kronik olabilir. Bunların bir kısmında uzun yıllar içinde karaciğer kanseri ve siroz riski vardır.

Aynen bende öle düşündüm dayım için işlh aktifleşmez bisüre sonra
MeTePe

Ben asi oldum da ayrintili baktirmadim pozitif cikiyor cogunlugun ama degerler degisiyo mesela bi arkadasimin pozitif 1000 iken benim baslarda pozitif 20 lerdeydi 🤔

Aşı olduysan bulaşmaz 3doz olman gerek
Edacano

Antihbs antikorun pozitifliği iyi bişi zaten benim negatif yok antikor

Pluvia

Anladim t.ederim verdiginiz bilgiler icin insallah negatif durumda olanlar icin de asi uretirler de tam koruma saglanir

İşlh o ilaçlarda antikor ilacı zaten o aşamada değilim ben daha çok ağır olanlara veriyolar

Önce biyopsi yapılıyo duruma göre ilaç

Üst Alt