Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Herediter Spastik Paraparezi ile ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

ÖZGÜR T

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
39 yaşındayım ve Herediter Spastik Paraparezi rahatsızlığım var. Bu rahatsızlık hayatımı aşırı derece olumsuz yönde etkiliyor.yaşama sevincimi kaybetmiş Hayattan bıkmış bezmiş durumdayım bu rahatsızlık beni tüketti bitirdi hayatla mücadele edemez hale getirdi

ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen Herediter Spastik Paraparezi rahatsızlığı olan arkadaşlar varsa bu rahatsızlığın tedavisi için neler yapılması gerektiği konusunda ALLAH RIZASI İÇİN BU RAHATSIZLIĞIN TEDAVİSİ İÇİN NELER YAPILABİLİR yardımcı olun

Son düzenleme:
ÖZGÜR T Ben de herediter polinöropati hastasıyım.Benzer etkileri var iki hastalığın.Herediter deyince olay bitiyor çünkü kalıtsal.Pek yapacak bir şey yok malesef.

yakups

yakups

BENDE DEĞİL KOŞMAK TOPA TEKME ATAMAM .....YÜRÜME YOK GİBİ ÜSTELİK DEGEMDE BOZUK DESTEKSİZ KESİNLİKLE YÜRÜYEMİYORUM BİR YERE GİDERKEN YANIMDA AYAKTA DAHİ 5 saniye SABİT (tekrar ediyorum ayakta dahi 5 saniye sabit duramıyorum)
SENDEKİ BELİRTİLER NELERDİR

PEK YAPILACAK BİR ŞEY YOK DERKEN YANİ NELER YAPILABİLİR şu an ne durumdasın bilmiyorum fakat ben ölmeyi ister durumdayım o derece .........ÖTENAZİ İSTİYORUM NEREDEYSE ÖLÜ GİBİYİM AMA HAYATTAYIM CANLIYIM.

ÖZGÜR T Bende düşük ayak var..Yürürken yere takılıyor ayağım.Korkuluğa tutunmadan merdiven inip çıkamıyorum.Yürürken denge problemi oluyor düşecek gibi yürüyorum.Sabahları ayaklarım titriyor ayakta duramıyorum bazen.Yapılacak tek şey spor yapıp bacakları güçlendirmek.Ben de psikolojik olarak iyi değilim sürekli bir depresyon hali var.Ancak biz müslümanız ötenazi falan düşünecek kadar hayatı zehir etmenin anlamı yok.Size tavsiyem belalara sabır etmekle ilgili,kadere rıza göstermekle ilgili kitaplar alıp okuyun.Bu dünya öyle böyle geçecek ahiretimizi bari yakmayalım.Hiç üzülme diyemiyorum ancak dediğim gibi bu üzüntüyü makul seviyede tutmak lazım.Allah yardımcımız olsun birbirimize destek olabiliriz bu sitede herkesin çok derdi var.Yalnız değiliz.

arkadaşım yorumun ve tavsiyen için çok teşekkür ediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun [FONT=sans-serif],Kadere rıza göstermekle ilgili kitaplar dedin mesela...kitap adı verir misin ? hangi kitabı okumalıyım tavsiyen varmı?[/FONT]

ÖZGÜR T Üzülme&Üzüntüyü bırak yazarı Aiz el Karni-Hastalar risalesi yazarı Bediüzzaman Said Nursi-Dert Şekeri yazarı Nurten Selma Çevikoğlu-Kadere Rıza yazarı Ragıp Güzel-Sabır ve Rıza-yazarı Abdullah el Muncebi.Googla yazarsanız çıkar hepsi.Alın okuyun gerçekten rahatlatıyor insanı.Sağlam insan okusa hasta olası gelir:)Güzel müjdeler var ahiretle ilgili.

Hastalığı seni yaradana sor kardeşim ama yaşama sevincini kazanmak için evlen. :)

spastik pareparezi

merhaba canlar dengede duramıyor ve bunun için yürüyemiyorum ev içinde yürürken duvarlardan eşyalardan tutunarak yürüyebiliyorum rahatsızlığım çok ilerlediği için dengemi sağlamakta aşırı zorlanıyorum ayakta dik durmakta zorlanıyorum neredeyse hiç yürüyemiyorum böylesine rahatsızlığı olupta tedavisini olan insalardan anlattığım hikayemdeki sorun için ne yaptılar ve yapıyorlar herkese sağlık ve sıhhat diliyorum

Üst Alt