Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipertansiyon Sebebi ile askerlik muafiyet işlemleri için sevk..?

tyncygz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba,

26 yaşımdayım 17 yaşımda Tıp Fakültesi hastanesinde aylar süren tetkik ve testler doğrultusunda Esansiyel Hipertansiyon teşhisi konuldu ve o tarihten yaklaşık 9 yıldır tansiyon ilacı kullanmaktayım. Geçtiğimiz hafta E-devlet üzerinden tecilimi bozup askerlik için başvuru yaptım aile hekimi tansiyon sebebi ile Şehir hastanesi Sağlık kurulu Dahiliye bölümüne sevk etti. Muayene için gittiğim de idrar, kan, EKG ve akciğer filmi istendi bu tetkikleri tamamladım bugün tekrardan dahiliye bölümündeki doktora sonuçlarıma bakması için gittim kendisi ne kadar süredir ilaç kullandığımı sorup beni perşembe günü yapılacak olan Heyet Kuruluna çağırdı sekreterine sorduğumda başka işleme gerek yok heyete katılacaksınız dedi. Kardiyoloji bölümü incelemeden nasıl bir karar çıkar? Tansiyon holteri dahi takılmadı ancak tansiyon ortalamam 15-9,5 civarlarında(ilaçlı) erteleme vereceği için mi daha fazla gezdirmedi bu konuda tecrübeli dostlardan yardım bekliyorum iş akdimi bu duruma göre ayarlamam gerekiyor. Teşekkürler...

Üst Alt