Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipertrofik kardiyomiyopati için hangi oranda rapor verilir?

Wanted_1905

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Hayırlı akşamlar sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum.
29/06/2021 tarihinde hipertrofik kardiyomiyopati teşhisi konuldu ilaç tedavisine başlandı ama bayılma gibi semptomlar olduğu için 22/09/2021 tarihinde ICD pil takıldı ilaç raporu çıktı rythmodan 100 mg (yurt dışından özel geliyo )ve beloc 100 mg ilaç verdiler ve bunları ölene kadar kullanmamı söylediler 18 Ekim'de sağlık kuruluna giricem % kaç oranında engel alabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar.

Tedavi ile kontrol altına alınmış,asemptomatik %50

Tedaviye rağmen semptomatik olan %100
Wanted_1905

Merhabalar bende semptom falan yazmiyo nasıl öğrenebiliriz?

Arkadaşlar hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konuldu. Kalp duvarı kalınlaşması. Herhangi bir tedavi yapılmadı çünkü sürekli bayılma , çarpinti ve göğüs ağrısı nedeniyle hastaneye kaldirildim bı turlu ne olduğunu coz mediler takı sağlık kuruluna basvurunca hipertrofi kmp tanisi koydular araştırdım 50 ve 100 puan veriliyormuş şimdi sormak istediğim şu tüm semtonlari yaşıyorum fakat. Tedavi olmadım. Enabizimda b en az 15 tane bayılma 10 tane göğüs agrisi 20 taneye yakın çarpıntı ritm bozukluğu mevcut tedavi olmadığım için 50 mi verirler. Yoksa belirtileri yani semtonlari yaşadığı için 100 mu verirler

Geçmiş olsun. hipertrofik kardiyomiyopatinin türleri var, sizinki hangi türü bilmiyoruz. Umarım tedavisi vardır ve tedavi olursunuz, zira semptomlarınız ciddi. Vakit kaybetmeden tedavi şansınızın olup olmadığını netleştirmenizi öneririm.
Minimum %50 rapor alırsınız. Ancak dediğim gibi öncelikle tedavi seçeneğini netleştirin.
Tekrardan geçmiş olsun.

Üst Alt