Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hülya Uğur'u kınıyorum...

• Konbuyu başlatan cemmm
  • Başlangıç tarihi
C

cemmm

Şimdi başlığı biraz açayım...

Biliyorsunuz pınar köftenin reklamında eski hava durumu sunucusu HÜLYA UĞUR oynuyor.Bu saygıdeğer hanımefendinin 4-5 yıl önce yaptığı bir terbiyesizliği beynimden asla silemiyorum. (basından okudum)

Bu bayan o yıllarda Bodrum'da büyük bir tatil köyünde müdür.Otistik arkadaşlardan oluşan bir gurup geliyor.

İşletmenin görüntüsüne yakışmadıkları gerekçesi ile gurubu kabul etmiyor.
Olay gazetelere yansıyınca özür diliyor. Yani yansımasaydı birşey yapacağı yok.

Bu saygıdeğer hanımefendinin yetişkin bir kızı var çokta güzel ALLAH BAĞIŞLASIN ailesine.

ALLAH O GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YAPTIĞINI SÖYLEDİĞİ OTİSTİK ARKADAŞLARIN DURUMUNA DÜŞÜRMESİN O KIZI.

Ama ben kendi payıma o insanın reklamını yaptığı ürüne ne para veririm nede bedava olsa yerim.Türkiyede bukadar saygısız ve terbiyesiz kaç insan var?

Pınar gibi bir markanında reklamını yaptıracağı insanı biraz araştırmasını beklemek çokmu lüks?

İyi araştırmasınlar.Ben o ürünü yemiyorum ve herkeside yememeye davet ediyorum...

Sevgiler arkadaşlar...

zamanımızda çevreye ve insanlığa duyarlı şahısların her adımına dikkat
etmesi gerektiğini düşünüyorum.ama malesef kendimizi çok yüzeysel buluyorum.önümüze geleni sorgulamadan kabullenıyoruz tabı ıstısnalar hariç...
en ufak seçimlerimizin bile aslında bireyler olarak tepkisel değer taşımaktadır şüphesiz.

Burada bilmediğimiz belkide duymadığımız olayları bize aktarman çok doğru, buna benzer olayları herkes'in burada paylaşması gerekir. Birçok arkadaş'da bunu yapıyor zaten.
Gerektiğinde hep beraber tepkimizi ortaya koyabiliriz.

Cem arkadaşım tepkini doğru buluyorum ve benim bir önerim olacak (belkide yapmışsındır).

Pınar yetkilileri de bu olaydan belki haberdar değillerdir. İlgili kişilere mail atılabilir. Firmaların sitelerine girdiğinde tüm erişim bilgileri, buna email'de dahil vardır.

Bu reklam devam ediyor mu bilmiyorum ama bu reklam'da oynayan kişi ile ilgili düşüncelerini paylaşabilirsin, tepkini iletebilirsin. Öncelikle bunun yapılıp, sonucun veya şirketten gelen yazının (gelirse tabi..) içeriğini gördükten sonra, gerekirse bizlerde email ile tepkimizi yansıtırız.

msg hemen senin dediğin gibi mail attım.Eğer cevap yazarlarsa onuda ekleyeceğim.
İşte pınara yazdığım mail...

Sayın yetkili...
Ürünlerinizin kalitesine güveniyorum.Hiç düşünmeden satın alıp güvenle tüketiyorum.
Ancak madden beni mutlu eden markanız manen çok kırdı.
Pınar köfte reklamında tercih ettiğiniz Hülya Uğur...
Bu hanımefendi geçtiğimiz yıllarda Bodrum'da bir tatil köyünün müdürlüğünü yapıyordu.
Müşteri olarak gelen bir gurubu hemen görevlilere dışarı çıkarttırmıştı.
Dışarı atılma sebepleri işletmenin imajını bozmaktı.
Sarhoşlar,esrarkeşler yada serseri gurubumuydu bunlar?
HAYIR...Sadece otistik yani özürlü arkadaşlardan oluşan insanlar,insancıklar....
Ama onlar orada görüntü kirliliği yapıyormuş Hülya hanıma göre...
Ben gazetelerde okuduğum zamanda,aklıma geldiğindede çok ama çok öfkeleniyorum...
Ve o hanımefendi yine ekranlarda...
DİYORKİ...HAVANIZ NASIL OLURSA OLSUN,SİZ PINAR KÖFTE YİYİN...

Sayın PINAR...
Keşke biraz ince eleseydiniz...Türkiye'de resmi akamlara göre 7 milyon özürlü var.Resmi olmayanı ve ailelerinide ilave edin.
İşte sizin reklam yıldızınınızın beğenmediği görüntü kirliliği sayısı...

ellerine sağlık cem arkadaşım.

evet katılıyor ve bu düşünceyi taşıyan tüm yaratıkları KINIYORUM (düşünce taşıyan yaratık mı? kadın resmen beyinsiz!!!!! ).bunların para kazanabilmesi bile garip.böyle bir markayı tanımıyorum.

mehmet sana katılıyorum.kınama maili gönderebiliriz.reklam hala aktif mi ekranlarda bilmiyorum.....

cemm gönderdiğin mail adresini yazar mısın buraya.benden de bir tane Gitsin onlara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hülya uğurmuş!!!
televizyonlarımızda görüntü kirliliği yapan bu kadını KINIYORUM!!!!!!!!!!!!!!

vaybe bize yeni isim bulmuşlar harika yavvvv.görüntü kirliliği ha vay anasına :lol:

adres için t.ederim cem...

yazdığım kınama maili aşağıdaki gibidir...
ayrıca cevap vermeyeceklerini biliyorum...

sayın pınar yetkilileri.
markanız Türkiyede kendini kanıtlamış sağlıklı bir markadır.hepimiz tarafından çokça da tercih edilmiştir.fakat bu müşteri memnuniyeti garantinizi reklam filmlerinizde oynattığınız Hülya Uğur adındaki bir bayanla gölgeye düşürüyorsunuz.

Zamanında adı absürd sansayonlara karışmış bu zat'ı reklemlarınızda oynatmanız ürünlerinizin satışını arttırabilmesi amacıyla tarafınızca tercih edilmesi profesyonelce.fakat adı, insanlıkla ilgisi olmayan bir düşünceyle gündeme gelen bu kişiyi (!?) reklamlarında oynatmak, PINAR gibi bir ürünün imajını gölgeler...

bu bayanın zamanında bir otel müdürlüğü yaparken bir grup engelli topluluğunu görüntü kirliliği yaptığı için otele almadığı haberini duyduk.insanlığı utanca düşüren böyle bir fikre sahip birinin reklamlarınızda oynatmanız düşündürücü...

açıkçası ürününüzü dertekleyemeyeceğimi size bildiriyor ve bunu çevremdekilere üzüntüyle ilteceğimi bilmenizi istiyorum....

Hülya Uğur denilen şahsiyet televizyonlarımızın ekranında görüntü kirliliği yaratmaktadır.

bilginize.....

Bu tür olaylar İstanbulda çok başıma geldi. 5 yıldızlı oteller diye bilinen otellerde engelli olduğumu ve bigün kalmak istediğimi söylediğimde hapsi kapı dışarı ettiler beni engelli diye hatta bitane otelin isminide vereyim taksimde ceylan otel bu otelin yöneticilerini kınıyorum :evil: ve o dediğiniz Hülya Uğuruda kınıyorum ağzının payını burdan verirdim ama neyse diyorum :evil:

Hülya Uğur'un böyle birşey yaptığını duymamıştım. İnsanlar önce böyle densizlikler yapıyorlar tepki görünce de "özür dileriz" diyorlar. Ben de Burak Kut'un yaptığını unutmadım.

Ayrıca güya 5 yıldızlı otellerin (insana değer vermeyen otel 5 yıldızlı olamaz bence) yaptığı şey "ayrımcılık" olmuyor mu? Hani yeni yasada ayrımcılık suç kapsamına alınmıştı!! :evil: :evil:

han777' Alıntı:
Hülya Uğur'un böyle birşey yaptığını duymamıştım. İnsanlar önce böyle densizlikler yapıyorlar tepki görünce de "özür dileriz" diyorlar. Ben de Burak Kut'un yaptığını unutmadım.

Ayrıca güya 5 yıldızlı otellerin (insana değer vermeyen otel 5 yıldızlı olamaz bence) yaptığı şey "ayrımcılık" olmuyor mu? Hani yeni yasada ayrımcılık suç kapsamına alınmıştı!! :evil: :evil:

Bu olay yasa çıkmadan önce olmuştu şimdide aynı şeyi yapar bunlar para babası patronlarda vicdan ne arar zaten kınıyorum :evil:

çok haklı bir tepki Cemmmmmmmm

bu ve buna benzer olayları burada birbirimize aktarmamız çok önemli böyle insanları tanımak için
ilgili markayada tepkimizi göstermemiz bencede uygun olacaktır
reklam bir ürünün satımı için çok önemli ve reklamda oynayan insanda bize birebir o ürünü cazip gösterecek alma isteğimizi artıracak nitelikte ki kişidir
ama bu olayı öğrendikten sonra ürünün yanından bile geçmem ve çevremdeki insanlarada ister istemez bu kişininde olumsuz katkısı nedeniyle o ürünü almamalarını isterim
ilgili firmaya bu konu ile ilgili bende mail atarakta tepkimi göstermek isterim

Üst Alt