Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Huysuz bagirsak sendromu (ibs) hakkında deneyimlerinizi yazar mısınız?

barlas1453

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[FONT=sans-serif]Arkadaslar belki forumla alakali degil ama bir sorum var. ibs hastasi olan var mi aranizda.? bilgi almam gerek acil .not : polisim[/FONT]

barlas1453

İlk öncelikle Huzursuz bağırsak sendromu/irritabl bağırsak sendromu/spastik kolon hepsi aynı hastalık hocam hangi konuda bilgi almak istiyorsunuz?

@esmeradamm
benim teshisimi ozel profesor koydu ibs. 3 senedir bu rahatsizligim vardi.teshis 2017 mart ayinda kondu.1 bucuk yildir psikolojik sorunlarimdan dolayi c dilimi icerde calisiyorum.iyilesme var psikolojimde ve silahimi bikc ay sonra verecekler gbi.simdi ben silahimi alinca disarda calismam gerekecek.il disi gorevlere gonderebilecekler.ama benim ibs rahatsizligimdan dolayi seyehat dahi edemiyorum.

disarda cok duramiyorum.sosyal hayatim sifir. napicam bilmiyorum icerde calismak icin hastaneye gitsem ibs hastaligimdan dolayi rapor verirlermi.bu konu hakkinda bilgi alicaktim.napmam gerekiyor.bu durumu yasayan polisler varmi ve varsa nasil yol izlediler ?

barlas1453, geçmiş olsun. Son zamanlarda araştırdığım gıda duyarlılık testi var ve ibs için güzel sonuçlar alınıyormuş. Belki bu faydalı olabilir. Bir de doktoruna danışıp bir probiyotik takviyesi fayda sağlayabilir.

uuu geçmiş olsun aynı ağrıları bende yaşıyorum acilin kapısını açın diye tekmelediğimi biliyorum ayakta çok durduğumda yorulduğumda oluyor mümkün olduğu kadar karın kısmınızı sıcak tutun ağrı olduğunda sıcak su torbası koyuyorum geçiyor 7 senedir beni takip eden doktorun verdiği ilaç bu dicitel faydasını çok gördüm

Kardeş Sana bir kaç tavsiyem var. Bu arada ibs ? kabızlık sorunumu çekiyorsun ? Gaz atamama problemın varmı ? kaç günde bir wc cıkıyorsun ?

Tavsiyelerim.

Köy yoğurdu ( hazır yogurt değil )
Köy yoğurdunu = Tülbendin içine koy akşamdan sabaha kadar sarı suyu cıkar. günde 1 bardak ( yarım bardagını sabah ) yarım bardagını akşam iç . 20 gün boyunca.

2. tavsıyem Prof saracoglu Sitesinden ( Ebegümeci Bitkisi ) Kendımle birlikte olmak üzeri. 3 kişi ilaçların tamamını bıraktı ve %90 iyileşti. ilaç kullanmıyoruz. Ebegümeci bitkisi. ( Bağırsak florasını eski halıne getiriyor ) ve çok büyük etkisi var.

ilk başta yoğurt suyunu dene. baktın şifa buldun. devam et. olmaz ise Ebegümeci bitkisini sana şiddetli şekilde tavsiye ederim.

Bu arada ( Beyin ile Bağırsaklar ikiz kardeş gibidir ) Kafan ne kadar rahat Bağırsaklar o kadar İBS olmaz.

Çok geçmiş olsun ...

hepinize cok tesekkur ediyorum verdginiz bilgiler icin sagolun.colidur ilac kullandim.4 5 ay iyiydim.sonra tekrarladi.bidaha kullandim bu sefer ise yaramadi.kür kullandim oda fayda etmedi.benimkisi ishal genelde.wc yede bazen az bazen cok cikiyorum.karin agrisi bagirsaklarda surekli bi hareketlilik.ayrica wc ye gitmeye zorluyom.gittigimde cogu fos cikiyo.yalanci wc ihtiyaci.seyehat edemiyorum.hemen ihtiyc geliyo.disari wc siz yerlere gidemiyom korkudan.psikolojik olarakta acayip cok etkiliyo.

kullandgim psikiytri ilaclarida fayda etmedi ibs ye.polis olarak disarda bu rahatsizligim nedeniyle dikkatimi toplayamiyorum.suan icerdeyim ama ilerde disarda calistirilirsam nasil gorev yapicam bilmiyorum.hic gitmeyen wc ihtiyaci.bagirsaklarin baskisi.kafamdaki wc bulamazsam hapi yutarim dusunceleri.bicok sey.rapor yonunden degerlendircek olursak bana ozur orani dilim belirtir raporu verirlermi.meslegim sallantida.

arkadaşlar ibs hastasıyım.yani huysuz bağırsak sendromu.aranızda aynı rahatsızlğı çeken var mı ?

Üst Alt