Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hüznün Tohumları

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
42276651ol1.jpg

Hüznün tohumlarını ektin yüreğime, şimdi her attığın adımla ektiğin tohuma bir damla daha su veriyorsun. Sevgili senin geçer dediğin her acı geçiyor ama unuttuğun şey şey geçip gittikten sonra tekrar geri geldiği. Sen bir yüreğe ekilen hasret tohumunun acısını hissedemezsin çünkü seni hiç sevdiğin terketmediki. Karanlık sokaklarda gözyaşlarını kendinden bile saklamak için hiç gezmedinki.

Toprak sayıp taşlaşmış nazarıyla baktığın yüreğime ektin hüznün tohumlarını. Sen giderken ektiklerin yeşermeye başladı bile. Birgün döndüğünde onları topla ve mezarımın üzerine serip bu sefer gidişinle değil de gözyaşlarınla sula olurmu...

Hani ben çok güçlüydüm ya, hani hiçbirşey beni yıkamazdı, hani ben dünya yansa zarar görmeyecek tek varlıktım. İşte bu saydıklarım varya sen yanımdayken gerçekti. Ben senin için güçlüydüm, senin için yıkılmazdım ve senin dışında bir dünyam yoktuki diğerlerinden zarar göreyim...

Hüznün tohumları yüreğimde yeşerirken ben onların arasına bir tıohum daha attım. Geleceğini umarak bir ümit tohumu attım. Gelişinin müjdecisi olsun diye. İşte o tohumu senin gidişinle değil, benim gözyaşlarım ve kanımla suluyorum. Al eline kıpkırmızı haliyle ve kokla. Kokusunda ben, dikenlerinde senin gidişin ve elinden akan kanda ben olacağım.

Ey sevgili sen gittin ve ben bittim, gelsen bile biten hiçbir şey yeniden başlamaz. Belki yenileri başlar ama yenilerin arasında ben olamayacağım için üzgünüm, sen gittin ve hüznün tohumlarından açan çiçeklerin arasında oluşturduğum kabrimde ben bittim ve

öldüm...

02.10.2011 ahmet_hoca

ahmet ..taziye çadırıını neyeye kuracan.. ölüpte yazı yazdığına göre..:p

yüreginize saglik güzel bir yazi olmus ben bittim ve öldüm demissiniz en sevdigine kavusmussun seni hic yalniz birakmiyan hep seven sen sevdikce o daha cok seven Mevlama ulasmissin bundan güzeli ne var ki ?

hüseyin19;bt8389' Alıntı:
ahmet ..taziye çadırıını neyeye kuracan.. ölüpte yazı yazdığına göre..:p

ee kardeşim sen ne güne varsın hayrına çadırı kur taziyemizi yap :)

Gurbetli;bt8398' Alıntı:
yüreginize saglik güzel bir yazi olmus ben bittim ve öldüm demissiniz en sevdigine kavusmussun seni hic yalniz birakmiyan hep seven sen sevdikce o daha cok seven Mevlama ulasmissin bundan güzeli ne var ki ?

Aynen daha güzeli yok aam inşaallah o tarafa gidecek yüzümüz olur

ahmet hoca

lazımsın kardeş..nereye böyle? şurkavda mıra bir başka olur..ama senin değil..:eek: balıklı göle sevabına at hüzünlerini..yaşa şükret..

hüseyin19;bt8405' Alıntı:
ahmet hoca

lazımsın kardeş..nereye böyle? şurkavda mıra bir başka olur..ama senin değil..:eek: balıklı göle sevabına at hüzünlerini..yaşa şükret..

urfaya gelirsen mırra borcum olsun hüseyinim

Yüreğinize sağlık, ayrılığı ve hüznü dile getirmişsiniz.Ne güzel değilmi insanın en sevdiğine kavuşması, Rabbim bizleri hayırlı kullarından eylesin.

_Songül_;bt9094' Alıntı:
Yüreğinize sağlık, ayrılığı ve hüznü dile getirmişsiniz.Ne güzel değilmi insanın en sevdiğine kavuşması, Rabbim bizleri hayırlı kullarından eylesin.

Teşekkür ederim. Güzel dualarınız için kalben amin diyorum...

Üst Alt