Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hüzünlü kum çiçeğim

Konular
5
Reaksiyonlar
0
''Los angels hüzünlü kum çiçeğim.Bana bir parçanı ver'' diyordu auntro bandini.Genç yazar şair barmen ve tutkulu bir aşık.Camillası vardı ve aztek prensesiydi ve teninin yanığı güneşin ibadetiydi.''Açtım meksika ekmeğine dudakalrını ver bana'' diyordu. Ve camilla ondan imkansızı isterdi hep.Ve bandini çaresizdi.

John fante ülkemizde olsun dünyada olsun pek bilinmeyen bir yazardır.Nasıl bir tarfi vermeme gerektiğini düşünürken şunu farkettim ki sözlerinde hep bir büyü var.Söylenmesi zor olan sözleri o kadar yalın basit ve söz oyunlarından uzak söylerki.İşte bu dersin.Duygusallıktan korkmayan bir adam. Ve her cümlesi her sözcüğü ayrı bir enerji içinde.Cümleelr sözcükler okunduğunda dilinden ruhuna doğru kayıp gidiyor.Ve en öenmlisi ne derseniz.Sevgi içinde sevilmemeyi ve çaresizliği utanmadan korkmadan tüm yalınlığıyşla yazabilmesi sanırım.Bulursanız mutlaka okuyun derim

Biz göz atmak gerek John Fante'e:confused:

Üst Alt