Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İçi Böcüklüler

Sema

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
[FONT=Verdana]Sabah dilimin ucunda bir isimle uyandım, sanki birisi kulağıma fısıldadı.[/FONT]
[FONT=Verdana]“Feraye…” [/FONT]
[FONT=Verdana]Kulağımda bir ses sürekli tekrarlıyordu.[/FONT]

[FONT=Verdana]Kimdi bu isim , nerden çıkmıştı niye sürekli aklımdaydı bütün gün düşündüm. Güzel bir tatil günüydü , güneş , deniz , sahil … Mis gibi , ışıl ışıl bir hava .[/FONT]

[FONT=Verdana]
img0822k.jpg
[/FONT]

[FONT=Verdana]
img0817k.jpg
[/FONT]

[FONT=Verdana]Sohbet, eğlence ve sevdiğim insanlar , doğal ortam ve muhteşem yemekler. [/FONT]
[FONT=Verdana]Keyfime diyecek yoktu . Yine de aklımın bir köşesinden çıkmadı bu Feraye :)[/FONT]

[FONT=Verdana]Sanırım bu benim hafızamla ilgili bir şey … Birisiyle veya bir şeyle ilgili kötü anıları ya zihnimin çok gerilerine atıyorum, ya da o an sanki bir sarhoşluk halindeymişim gibi hayal meyal hatırlıyorum . Mutlaka böyle birisiydi diyerek zihnimi zorladım. Sonra hayal meyal bölük pörçük anılar arasından geldi .Ooffff ne çok yıl geçmiş… İlkokulda sürekli kalemimi silgimi çalan , haline acıyıp çalmasın diye verdiğim kalemlere -gözümün içine baka baka- babam aldı diyen , defterlerimi karıştıran, İşi düşünce “Semaacımm” diyerek yanaşan , kiminle konuştuğumu görse ona yanaşıp kulağına birşeyler fısıldayan, arkadaşlarımı elimden almak için türlü yalanlarla başvuran içi böcüklü Feraye:) Dönüşümlü sınıf başkanlığı sırası ona geldiğinde sınıfta hiç konuşmadığım halde tahtaya ismimi ilk sıraya yazan , itiraz edince şirretliğiyle üste çıktığını sanan bir insancık . İlkler hiç unutulmaz derler , senin gibileriyle ömrümüz boyunca karşılaşmaya devam ediyoruz. Ama senin yerin apayrı. [/FONT]
[FONT=Verdana]Peki sen mezarında rahat mısın ? Gittin ama yerin boş kalmıyor el verdiklerin devam ettiriyor bu düzeni . Yaşlar büyüdü ama ruhlar yerinde saydı hep. İçi böcüklüler çok bu alemde hem de artık sanal versiyonları çıktı. Bulunduğun her ortamda sahte kişilikleriyle cirit atıp , saklandığı delikten hayatını gözetliyorlar. Kafası da dünyası kadar dar olduğu için çirkef zihninde yarattığı kurgularla , uydurma zanlarla yaşıyorlar ve peşinde dolanıp bu çirkefini kusmak için fırsat kolluyorlar. İspat etme yükümlülükleri olmadığından ağzı düz kontak yapmış papağanlar gibi basitlik akan cümlelerin ardına gizleniyorlar. Sanalda ağzı iyi laf yapan haklıdır çünkü. Oysa sen … bütün berbatlığına rağmen yine de mert bir kızdın Feraye :)[/FONT]

[FONT=Verdana]Hop tirinina ninanay[/FONT]
[FONT=Verdana]Ninanay ninaninanom [/FONT]
[FONT=Verdana]Aman da Ferayee [/FONT]

[FONT=Verdana]:)[/FONT]

[FONT=Verdana]Eeeee siz nasıl olsa yolcusunuz ... Geçip gidersiniz hayatımızdan sadece isminiz kalır , belki o da unutulur … Hepiniz gidebilirsiniz ama biz hep buradayız. Çünkü hayat her zaman bizden yanadır. [/FONT]

Bacım hayır mı pazar pazar nerden çıktı bu feraye :) Güzelim gününün içinde ha bire beynini tırmalamasına değermi :)

Derler ki tarih anlatanın tarihidir…

Yazı güzel yazılmış… Bu durumda ağzı iyi laf yapan siz oluyorsunuz, sanırım...

Feraye Hanım mezardaymış… inşallah o mezara, okulun terasından hayatın güzelliğine hayran hayran bakarken, her kötülüğü ondan bilen saplantılı bir zihin tarafından itilerek girmemiştir:)

hodbin, feraye sevgilin miydi hayrola:)

Kabili'i anlatanlar, ardından Kabil'in türünden yolundan gidenleri anlatanlar, her kötülüğü onun mirası bilenler saplantılı bir zihne mi sahip oluyor şimdi?:)
Yoksa saplantılı bir zihne mi dikkat çekiyorlar?
Yoksa ölen ölmüş gitmiş:)

Kalem;bt4874' Alıntı:
hodbin, feraye sevgilin miydi hayrola:)
Julia Roberts'in bir filmi vardı, "Bayılırım Belaya" diye, o filmin adını çok seven biri olmam yetmez mi:)

BİLiorum o huyunu:) Taktıgımız yok hayrını gör:)
Kabil'e gelelim şimdi:)

Kalem;bt4875' Alıntı:
Kabili'i anlatanlar, ardından Kabil'in türünden yolundan gidenleri anlatanlar, her kötülüğü onun mirası bilenler saplantılı bir zihne mi sahip oluyor şimdi?:)
Yoksa saplantılı bir zihne mi dikkat çekiyorlar?
Yoksa ölen ölmüş gitmiş:)
Yorumum da kesinlik yok, fikir jimnastiği var... niye benim gibi jimnastik seven birilerini bulmak bu kadar zor(gülümseme ile üzüntü arası bir şey için hangi smile kullanılır ki)

E o fikir cimnastiğine katkıda bulunuyoz yaw:) Yoksa smiley kullanmasan bile anlıyoruz seni.. bizim de derdimiz bir fikir cimnastiği zaten:)
Yoksa Kabil'le bile işimiz olmaz. Ama Kabil zihniyeti uslu durmuyorsa, Habil zihniyeti bu hikayeye dikkat çeker ve kendi kuşaklarına ileriki kuşaklara yollarını gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulunur. Kabil'in yolu bilirsin batmaya mahkumdur. Daima Hakikat kazanır.

Habil ile Kabil’in hikayesini ayetlerden-hadislerden öğreniyoruz biz. Eğer olayı yaşayanlardan öğrenseydik, (ki genelde tarih-hikaye galipler tatarından anlatılır) bu hikayeyi de Kabil’den öğrenmiş olacaktık. Muhtemelen hikayenin adı da “Habil ile Kabil” değil, “İçi Böcüklü Habil İle Kabil” olacaktı:eek:

İçi böcüklülerin zihniyetindne bahsedilip de fikir cimnastiği yapılablir ama di mi:)
Şahıslara odaklanma hodbin:) kafalara bak biraz. Konuşulan tartışılan zihniyete:)
Bilirsin inanmayan kimseler için de Kabil ile Habil hikayesini kimin anlattıgının ya da nerede anlatıldığının ve bizzat hikayenin kendisinin de itibarı yoktur. Ama bahsedilen şahısların sahip olduğu mantık sorglanabilir di mi? Hİkayeden ders çıkarılır yani:)
Mesela zanna göre hareket edilmesinden bahsdilmiş. Kurgudan bahsedilmiş.
Yoksa şahıslar bir yerde Kabil olmuş Bir yerde Feraye olmuş ne farkeder ki.
Zalimin adımları aynıdır hep. Adı değişir sadece.

Ne garip şu hayat değil mi Sema ? İnsan Feraye'yi bile arar hale geliyorsa vay halimize :(

Medişcim beynimi tırmalamış sayılmaz , hafif bir sinek ısırığı diyelim . Keyfim çok yerinde bile olsa seviyorum beynimi kaşımayı :) Özledim seni , şu yoğun dönemi atlatayım bolca sohbet edelim. Öpüyorumm:eek:

"Mezar" ı mecazi anlamda kullandım , onun nerede olduğunu biliyorum ben :) Boşuna kendinizi üzmeyin ... :)
Fikir jimnastiğine farklı bir bakış açısından devam edebilir veya başka bir konuya saklayabilirsiniz :)

Duru hanım , düşmanım olacaksa mert olanını tercih ederim. Dilerim hayat hepimizin karşısına iyi niyetli insanlar çıkarır...

Feraye ler Tükenmez bacım biz çizgimizden taviz vermeyelim:)

Doğru söylüyorsun, her dönemin Feraye'si farklı, hiç bitmiyorlar :)

Üst Alt