Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar kesik kesik, tazyiği az ve bazen çatallanarak çıkıyor!?

no_war1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. 30 yaşındayım, herhangi bir engelim yok.

"İdrar yaparken kesik kesik, taziği az ve bazen çatallanarak çıkması sorunları ile ürolojiye gittim."

Bu yaşıma kadar herhangi bir yanma rahatsız etme olmadığı için birazda farkına varamadığım için malasef doktora yeni gittim.

Muayene sonrası ve birkaç ilaçtan sonra Sistoskopi ile bakılacağı söylendi. Sonrasında sistoskopi yapıldı, doktor ilerlerken hep iyi çok iyi diye konuşuyordu sonrasında daha ileri gittiğinde ufak kapak tarzı bir şey gördüğünü ve aldığını söyledi. Bir şeyinin olmadığını anadan doğma olabileceğini söyledi. Kapak dediği şeyi temizlediğini söyledi ve aynı gün taburcu oldum.

4 gün İlaç tedavisi sonrası bugün işeme testine gittim sonuç aynı değişmedi :( Sadece biraz daha rahat işiyebiliyorum hissiyatı var.

15 gün sonra kontrole gideceğim, doktor "sonda" ile bakacağını söyledi.

Çok değerli arkadaşlarım öncelikle bende ki sorun idrar yolu daralması mıdır ? (Sistoskopiyi video çektik, ordan izlediğimde kanallar baya geniş zaten doktorda iyi çok iyi diye ilerliyordu.) Yoksa başka sorun mu ?

Birde sonda ile bakılması sistoskopi gibi ağır ve sancılı mıdır ?

Allah herkese sağlık versin.

Teşekkürler,
İyi Forumlar.
OturanBoğa #OturanBoğa

Sistoskopi "öncesi" işeme testi sonuçları ;

Bitiş zamanı : 58 sn
Azami Akış : 6,9 ml/sn
Azami akışa ulaşma zamanı : 6 sn
Ortalama akış: 5 ml/sn
Boşaltma süresi : 58 sn
Boşaltma miktarı : 292 ml
Akış aralık sayısı : 4

Sistoskopi "sonrası" işeme testi sonuçları ;

Bitiş zamanı : 1 dk 7 sn
Azami Akış : 6,1 ml/sn
Azami akışa ulaşma zamanı : 38 sn
Ortalama akış: 4,9 ml/sn
Boşaltma süresi : 1 dk 8 sn
Boşaltma miktarı : 329 ml
Akış aralık sayısı : 3

Sistoskopi sonrası sonuç kötü ama eve geldiğimde idrarı eskisine göre daha hızlı ve 1 kesinti ile yapabildim. Psikolojik olabilir mi çünkü 2 3 gün yanma oldu. Öyle bir durum ki bazen ince kesintili bazende eskine göre gayet iyi hızlı çıkıyor..İşeme testinde ise malesef az oldu.

no_war1

Çok geçmiş olsun. Darlık olmadığı görülüyor. Olsa doktor anında fark ederdi. Mesane boynunda mı bir sorun var diye aklımdan geçiyor. Ama sistoskopi ile bakıldığında onun da görülmesi lazımdı.

Teşekkür ederim. Henüz kontrole gitmedim. Malesef aynı sorun devam ediyor. Şuan için herhangi bir problem yok ama ileride ne olur korkusu var ve ameliyatlık bir şey var mıdır bilemiyorum. Kontrol sonrası gelişmeleri buradan yazacağım.
İyi Forumlar.

Üst Alt