Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar Yolu Enfeksiyonu sonrasi sistofix takıldı. Ömür boyu kalacakmış..?

Filistin

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Babam 45 yaşında idrar yolu enfeksiyonu geçirdi ve bize idrar yolu kopmuş dediler bundan dolayı sistofix takıldı ve bu ömür boyu duracak denildi bunun başka bir çaresi varmıdır

@Filistin

Ne demekmiş o yahu! İdrar yolu enfeksiyonu ile idrar yolunun kopması nasıl mümkün olabilirmiş! Enfeksiyon nedeniyle sonda takarken mi kopardılar acaba. Başka bir şey olmalı...

Ve, tabii ki sistofix ömür boyu kalacak diye bir şey yok. Benim bildiğim iki yol var:
1- İdrar yolunu kopuk uçlardan birbirine dikmek
2- Mesanenin üstünden cilde bir delik çıkartmak ve oradan 4-5 saatte bir TAK (temiz aralıklı kataterizasyon) yapmak. Bu benim 10 yıldır kullandığım bir yöntem.

Doktora sordum sonda takarken kopmuş yogun bakımda üroloji dokrotuna sorulmadan sonda takilmis ve kopmuş ilk takilan sonda sitioskopi tontemi ile takılmış ti buranin üroloji doktorları sistofix ile yasayacak dedi meram egitim araştırma hastahanesi burda herhangi bir mudahale yapmiyorlar sizin dediğiniz yöntem nerde yapılmıştı

Dün başarılı bir ameliyat geçirdim fakat hala sistofix ile idrar yapıyorum daha sonra 2. Bir ameliyat ile duzelebilecegimi söylediler

Filistin

Ameliyatın amacı nedir? Üretrayı dikmişlerdir umarım? Nasıl bir yöntem uygulanmış?

Üst Alt