Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İğne sonucunda oğlumda meydana gelen rahatsızlıklar kalıcı mıdır?

Polat34

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
KKELEBEKK OturanBoğa ve konu hakkında fikri olanlardan yardım bekliyorum

Merhaba
Oğlum 1,5 ay önce Okmeydanı diş hastanesi abseden dolayı clindon diye bir iğne vermişti bizde bu iğneyi özel bir poliklinikte yaptırdık.O gün iğneden sonra çocuk kan kusmaya başladı sonrada acilde yattı bir hafta.Acildeyken ayağa kalktığı sırada ayağını (sadece ayak bölümü) sürükler gibi gidiyordu.Bizde psikolojiktir,önce diş absesi bitsin sonra götürürüz dedik.Bu 1,5 aylık sürede ayağında düzelme olmadı,bugün ortapedi ve travmatoloji bölümüne gittik.Ortopedi doktoru iğne sinirlere denk gelmiş dedi .Sağ bacak diz üstünden ayağa kadar his kaybı var yürürken ve koşarken bariz belli oluyor bu aksama.Özel polikliniğin başhekimi tüm tetkikleri ve fizik tedaviyi kendilerinin yaptıracağını eğer ayaktaki durum ciddiyse tel felan takılacağını söylemiş annesine.
Özel poliklinik tetkik ve tedavileri kendilerinin yaptıracağını söylemiş ne kadar güvenmeliyiz?
Bu hasar kalıcı olur mu?(İnşallah kalıcı olmaz,oğlum daha 9 yaşında tüm hayatını etkileyecek)
Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyiz?

Merhaba çok geçmiş olsun..
Doktor EMG çekmedi mi?
Ne kadar hasar olduğunu düzelip düzelmeyeceğini bilemiyorlar mı?
Kesinlikle aksatmadan fizik tedaviye götürün
Fizik tedavi ile düzeldiğini biliyorum genellikle ama bilemiyorum tabi ki.

İnşallah kısa sürede düzelir

Teşekkür ederim Emg bugün çekilecek.İnşallah ciddi bişey yoktur.Eğer ciddi bişey varsa o polikliniğin çekeceği var zaten.Film çekildikten sonra ciddi birşey olmasa bile bu polikliniği mahkemeye verelim mi?
Özel poliklinik tetkik ve tedavileri kendilerinin yaptıracağını söylemiş ne kadar güvenmeliyiz?
Bu hasar kalıcı olur mu?
Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bana göre şikayette bulunun sonuçta iğneyi vuranın hatası ilacın bir etkisi değil..
Tedavilerini yaptırma konusunda güveninizi bilemiyorum Eğer yine iğne vurulması gerekecekse o iğneyi vuran kişi mi vuracak?
İyi bir fizik tedavi alması gerekiyor. İyi bir Doktor araştırabilirsiniz.
Oraya güvenin tedaviyi orada yaptırın yada güvenmeyin yaptırmayın diyemem ki..
Oradaki doktorları da bilmiyorum hemşireleri de. Siz araştırın ne derece iyiler diye.
Farklı iyi bir doktora götürseniz de milyarlar harcamazsınız sanırım fizik tedavi için.
O yüzden parasını düşünmeden hareket edin bence.

Hasarın kalıcı olup olmadığını EMG çekinmeden Doktor bile anlayamaz.
EMG sonuçlarını beklemeniz gerekiyor.

Bundan sonra da aksatmadan fizik tedavisini uygulamanız gerekiyor.

Emg çekilecek bugün bir bakalım sonuç çıksın ona göre hareket edelim o zaman

Plumeria

Emg çekildi ama sonuç pek iyi değil siyatik sinir zedelenmesi kesinleşti.Bu hasara yol açan poliklinik yetkilileri sgk anlaşmalı bir fizyoterapist merkezine götürdü.Fiyoterapist 30 seanslık bir fizik tedavi süresi uygulayacağını bunuda 15 gün uygulama 15 gün dinlenme 15 gün sonra tekrar uygulama olarak yapacaklarmış.Bu süreçte hastaneye götürüp getirme işini felan hatalı poliklinik yapacak.Diğer bot veya atel uygulaması olabilirmiş onlarıda karşılayacaklarını söylediler.Ama fizyoterapist yüzde yüz iyileşir diye bir garanti veremiyor.Sağ bacak ön yüz bel altından parmak ucuna kadar his kaybı var ve ayağını yukarı kaldıramıyor,yani güç kaybıda var.Bacak kenarlarında veya arkasında herhangi bir sorun yok.Genelde genç hastalarda % 90-95 iyileşme sağlanıyor diyorlar ama onlarda emin olamıyor.Bugün avukatla konuştum.Sağlık konularında 2 yıldan 10 yıla kadar dava açma hakkımız varmış.Bizim önceliğimiz oğlumun tamamen sağlığına kavuşması.Zaten iğne yapan poliklinikte hatasının farkında,onlarda şuan ilgileniyor,eski sağlığına kavuşması için gerekeni yapacağız diyor.Fizik tedavi bitene kadar mahkeme olayına girmeyi düşünmüyoruz.Dava açma hakkımız ve zamanımız var.
sizce ne yapmalıyız

Mustafa_33 , mansion , toprak1453 , algaNihat , ulsbayar , KKELEBEKK

Oğlumdada siyatik sinir hasarından dolayı düşük ayak problemi var.Ayağının ön tarafını yukarı kaldıramıyor,yürürken çok açık birşekilde belli oluyor.Bu olay iğne yapılırken sinire denk gelmesinden dolayı olmuş,şimdi fizik tedaviye başlanıldı 2.gün oldu.Fakat ortopedi ve fizyoterapistler %100 iyileşir diye bir garanti veremiyor.Tedavi uzun bir süreç dedi doktor en az 6 ay dedi.İyileşme sağlansa bile tedaviden sonra sekel kalabilir diyorlar.
Ne yapacağımız nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda tamamen kararsız kaldık.Şimdilik sadece tedavinin bitmesini bekliyoruz

Üst Alt