Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ih''mal''..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
thumbnail.aspx
İhmal kelimesine dikkat ederseniz ''mal ''kelimesini de içinde barındırıyor.
İhmal kelimesin mal kelimesine nasıl dönüştüğüne bakalım:

Okula devam etmeyi ihmal ederseniz, sınıfta kalırsınız
İşe gitmeyi ihmal ederseniz, işten atılırsınız.
Trafik kurallarına uymayı ihmal ederseniz malınızı ve canınızı kaybedersiniz.

Bakın bunlar ihmalin ''mal ''a dönüşmesi durumudur.
mal durumda kalmak;ömür boyu pişmanlık duymak, hayıflanmak demektir..

Eşinizi, arkadaşınızı ,dostunuzu,kardeşinizi akrabanızı ihmal ederseniz tek tek kaybedersiniz.

Bütün zamanını işine ayıran bir doktor, hastalarının yanında mükemmeldir ama onu bir evde bekleyen ihmal edilen eşine sorun..

Bütün çocukları anlamaya çalışan,onları geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin yanında eşsizdir ama onu evde bekleyen kendi kendin yetiştiren, baba hasretiyle yanan çocuklarına sorun..

Kişi dengeli bir hayat sürmek zorundadır. Kanat tek olursa, ne kuş ne de uçak uçabilir?

İhmalden dolayı yıkılan aileler , yeni kurulan ailelerden az değildir.

İmal; toplumsal sosyolojik bir bombadır.
ihmal patlaması, toplumun kusurlu bir hayatı yaşaması demektir.

İhmal; toplum otobüsünün uçuruma doğru sarhoş bir sürücünün kontrolünde son süraat gitmesidir.

İhmal edilen iş,aş,arkadaş, kardeş dünyayı,
İhmal edilen kulluk ise, ahireti kaybettirir..

Siz siz olun, isterseniz biz olun ama ihmal kelimesini ciddiye almayı İHMAL etmeyin..

hüseyin19

İşte bu yazı bu günlerde bana çok uydu.. Ben bir çok şeye koşarken kendimi ihmal ettim ve artık çok yorulduğumu hissediyorum..

insan kendine ve çevresin mutlaka zaman ayırmalıdır.

nihayetinde çevrmizle varız.ne çevremiz için kendimizi ne de kendimiz için çevremizi ihmal etmemeliyiz Mediha..denge cambazı bile ipte yürütür..teşekkürler

Ah ben bu dengeyi bir tutturabilsem zaten..

Eyvah şimdi hem ih(mal) kar hemde denge(siz) mi oldum ben :)

..onu demek ne haddime.. biz toplum olarak bir tarafı güçlendirirken bir tarafı da önemsemiyor olabiliriz. ben sadece hatırlatma babında işin ciddiyetini anlatmaya çalıştım..:)

ihmal eskiden bu kelime cok kullanmazdik ama elektronik cihazlar fazla olunca cok gündeme geliyor

yani elektronik cihazları ihmal etmiyoruz ama yanı başımızdaki insanları ihmal ediyoruz diyorsun..haklısın gurbetli..
demek yakında marslı sayborg arkadaşlarımız olur artık..dünyadan kopuyoruz..yaşasın uzay..sanal alemm..

ben de çok muzdaribim bu ihmal işinden.bugün,yarın deriz ama ihmal ederiz. sonra da birikince altından kalkamayız.

Üst Alt