Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İki haftadan beri sol ayak baş parmağımda morarma ve ağrı oluyor..?

Laus_Deo

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
saygıdeğer doktorum. yaklaşık olarak 2 haftadır. sol ayak baş parmağım da morarma ve ayağımda ağrılar olmakta :( parmak uçlarım üşümekte. İlginç olan yürüken ağrıyan ayağım, kısa süreli dinlenmelerde geçiyor. Acaba bu ne ola ?
saygılar,sevgiler.

Merhaba arkadaşım,
Geçmiş olsun, benim sağ bacakta polio sekeli var, uzun yürüme cihazı kullanıyorum, 39 yaşındayım. Aynı rahatsızlığı geçen yıldan beri ben de başladı. Hastaneye başvurdum dolaşım bozukluğu olduğunu ve dinlenmem gerektiğini söylediler. Neyazıkki bunu yapamıyoruz. Çünkü hayatımızı kazanmak için bizlerin daha çok para kazanması lazım. bu da daha çok çalışmak demek. Fırsatın varsa dolaşmak, temiz havada yürümek lazım. Kolay gelsin. Tekrar geçmiş olsun...

SON DURUM : DEMYELİNİZAN HASTALIK VE EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNE YATIŞ :(

18. GÜN VE DÜN SABAH HOCANINN MUAYENESİ SONUCU VE SON EMG TETKİKİ İLE BERABER . HOCANIN ANLAYAMAYACAĞIM BİR DİLLE KONUŞMASINA RAĞMEN YAZILANLARDAN GÖRDÜĞÜM KADARI İLE :

KRAS II ( KOMPLEKS REJYONEL AĞRI SENDROMU ) OLABİLİRMİŞİM.

TAM OLARAK NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLMESEM DE,

ŞU AN NEROPATİC AĞRILAR İÇİN NEURONTIN 600 MG KULLANMAYA BAŞLADIN 3 KERE.

AYRICA 160 GR. İVİG TEDAVİSİ BAŞLANACAK. FAKAT BU İLACI BULMAK İÇİN YA PARANIZ ÇOK OLMALI YA ÇOK İYİ DOSTLUKLARINIZ VA ARKADAŞLIKLARINIZ OLMALI YADA ALLAHIN GERÇEKTEN DE SEVGİLİ KULU OLMALISINIZ :shock: AKSİ TAKDİRDE BU İLACI BULMAK GERÇEKTEN DE ZOR. :(

BEN BURADAN BANA HASTALIĞIM SÜRESİNCE DESTEK VEREN BAŞTA ALPER AĞBİM, SİTEMİZİN YÖNETİCİLERİNDEN O.TEKİN VE SANEM ÖĞRETMENİME, PEK KIYMETLİ DOSTUM CERRAH VE SİTEMİZİN SAĞLIK DANIŞMANI BOŞVERMİŞİME,CİN CİN, MAVİŞİM,VEFA VE YAREN KARDEŞLERİME SİTEMİZİN YÖNETİCİSİ SAYIN BÜLENT KÜÇÜKASLAN'A VE BENİ TELEFON İLE ARAYAN TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ YAKIN DOSTLUK VE SEVGİ İLE NÖROLOJİ KLİNİĞİ GİBİ AĞIR HASTALARIN OLDUĞU BİR BÖLÜMDE BANA GÜÇ VE SABIR VERDİNİZ. SAĞ OLUN VAR OLUN. :D

Yaa Sevgili Cem,

Kusura bakma :oops: Yeni öğrendim.. Sanem Hoca sayesinde o da..

Epeyce de canım sıklıdı:( İlacının zor bulunabilir oluşuna..

Yine de umudunu kesme, moralini sağlam, kendini "diri" tut. ;)

Geçmiş olsun Cem
Dilerim tez zamanda iyi olacaksın

sunburn çok geçmiş olsun,
umarım biran önce düzelirsin

saygılar, sevgiler

Cem Abimm ... hani sıralamışsın ya ilaca sahip olmak için aranılan özellikleri :)
1-) çok para----> sen ilacın yerini söle; Allahın izniyle o para bulunur :wink:
2-)iyi arkadaşlık ve dostluk----> eee bilemiyom yanii sahip değilim diyosannn :shock: olurum yaniii :wink:
3-)Allahın sevgili kulu olmak----> abiii sen süppersinn yaa :) hem Allahın sevgili kuluu hemde Allahın cool'usun :D

Cem Abimm inşallah rahatsızlığın bi süre sonra geçicek... ben ve tanıdığın bütün dostların senin için dua ediyoruz... :)

sevgiyle kal...

:p YARENİMİN DEDİKLERİNE AYNEN KATILIYORUM :p BÜTÜN İYİ DİLEKLERİMİZ SİZİNLE :p ÇOK GEÇMİŞ OLSUN :p :p

Cem (sunburn) abimi bugün hastanede ziyaret ettim :) maşallahı var :D sizlere de çok selamı var :)

ÇOOK AMA ÇOOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM DOSTLARIMA VE KARDEŞLERİME BANA VERDİKLERİ DESTEK İÇİN. UMARIM TEKRAR VE YOĞUN BİR ŞEKİLDE SİZLERLE BURADA BERABER OLUR MUTLU PAYLAŞIMLAR YAŞARIM. HEPİNİZE SAYGILAR VE SEVGİLER.

İVİG DENİLEN İLAÇ BULUNDU :)

BÜYÜK BİR İHTİMAL İLE PAZARTESİ VERİLECEK.

BU KONU İLE İLGİLENEN TÜM DOST VE ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNRAIM.

SAĞI VE SEVGİ İLE KALIN EFENDİM :)

Sevindim yaa.. :)

Umarım olumlu sonuç alırsın..

İyi haberlerini bekliyoruz..

rahatsızlığınızdan geç haberim oldu...
şuan iyi olduğunuza sevindim!..
çok geçmiş olsun...
sitede takdir ettiğim sayılı kişilerden birisiniz!..
acil şifalar!..

SAYGI DEĞER DOSTLARIM, YAKLAŞIK BİR BUÇAUK AYDIR EGE ÜNİVERSİTESİ NÖROLOJİ KLİNİĞİNDE SÜRE GELEN YATAKLI TEDAVİM SON BULDU. :D

YAPILAN TETKİKLER SONUCUNDA; SOL AYAK KALÇADAN BİLEĞE KADAR TRAVMATİK SİYATİK SİNİRİ LEZYONU VE BUNA BAĞLI OLARAK DA REFLEKS SEMPATİK DİSROFİ SENDROMU DENİLEN BİR DURUMA YAKALANMIŞIM :( BU DURUM İÇİN SEVİNDİRİCİ KISIM İSE, BU OLAYIN YA YAPILAN İLAÇ VE FİZİK TEDAVİLER İLE İKİ SENE ZARFINDA GEÇECEK OLMASI :)

ŞU AN ÇALIŞTIĞIM KURUM DA YAKLAŞIK OLARAK 4.5 AY KADAR BİR SÜRE İSTİRAHATLİ OLACAĞIM :)

NOT:
BEN DE OLUŞAN SİNİR ZEDELENMESİ OLDUĞUNDAN,MEYDANA GELEN HASAR NE OLURSA OLSUN EZİLEN,KOPAN SİNİR HER GÜN ( 1 MM. ) İYLEŞİRMİŞ.BU DURUM BANA FİZİK TEDAVİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ TARFINDAN SÖYLENDİ.BİLGİLERİNİZE :)

SAĞLIKLI VE SAYGIN BİR TAŞAM DİLERİM. SEVGİ İLE KALIN :)

SAYIN DOKTORUM,EGZERSİZ VE İLAÇLARA DEVAM ETMEME RAĞMEM, SOL AYAĞIMIN TÜM PARMAKLARINDA YANMA VE KIZARMA-BOZARMA İLE BİRLİKTE MÜTHİŞ ACI ÇEKMEYE BAŞLADIM :( ACABA ALDIĞIM İLAÇLARIN BİR YAN ETKİSİ OLABİLİRMİ? ALDIĞIM İLAÇLARDAN NERONTİN 600 LÜĞÜ GÜNDE DÖRT SEFERE ÇIKARDI DOKTOR BİR DE TEGRETOL 200 KULLANIYORUM ON İKİ SAATTE BİR İKİ ADET.NE YAPACAM ŞAŞTIM KALDIM DOĞRUSU.BU GÜN BANDIRMAYA GİTTİM.ORADA BİR FİZİK TEDAVİCİ VAR ÖZELDE MUAYENHANESİ OLAN VE BİRDE DEVLET HASTANESİNDE VAR.AMA NE YAZIKKİ ÜÇ-DÖRT AY SONRASINA GÜN VERİYORLARMIŞ.BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM YANMA DURUMU NORMALMİ ACABA DA BEN ABARTIYORUM :?

SAYGI VE SEVGİLERİMLE

sevgili sunburn ne yazıkki çok geç gördüm rahatsızlığını geçmiş olsun diyorum hala geçmesede ,izmirde bir kayropraktik var konusunda Türkiye'de tek olduğunu sanıyorum Amerika'dan geldi benim boynumun geçmeyen sırt ağrılarımın çözümcüsü oldu aç bak internetten kayropraktiklerle ilgili bilgilere yurtdışında çok yaygın bunlar tedavilere destek veriyorlar ağrı kesmede dahiler bana göre adıda mustafa agaoğlu alsancak trt binasının karşısında yeri ilgilenirsen tlfonda veririm selamlar...

Çok Teşekkür ederim Semra Ablacım :) Muhtemelen perşembe günü Doktara gideceğim. bakalım neler olacak. İlaç alımını eskisi gibi yaptım. Şu anda fena sayılmaz.Bakalım :? 8)

Uzun ve rahatsız edici bir teşhis sürescinden sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Nöroloji ABD'na göre; SOL ALT EKSTREMİTENİN DİĞER DİĞER NÖROPATİLERİ ön tanısı sonucunda,SOL PERONEAL,TİBİAL VE SURAL SİNİRİN PARSİYEL AKSONAL LEZYONU teşhisi ile aynı hastanenin Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon kiliniğinde 40 gün süre zarfında AYAK VE AYAK BİLEĞİNDE NÖRALJİ VE NÖRİT İLE ALGONÖRODİSTROFİ teşhisleri konuldu.

Yazması ve söylemesi bir okadar zor olan bu hastalıkların tedavisi için,GATA Fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniğine il geldiğim de tekli kanedyen kullanırken,sol ayağım ile bilek üzeri diz altı bölgesinde yoğun şişme,ödem ve ağrı vardı.Neredeyse günde damar yolundan sabah ve akşam yapılan Diocid haricinde farklı işlevri olduğu söylelen Nerontin,efeksor,laroksil,trental ve omeprol gibi ilaçlardan 16 adet alıyordum.Neredeyse ilaç komasına girmek ile birlikte ağrılarımda ve hastatalığın gerilemesinde hiç bir fayda sağlanamamıştı.

GATA Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kliniğin de yapılan ilk kontrol ve muayene sonrasında yukarıda yazdığım ilaçların derhal kesilmesine ve yerlerine;İlk hafta ; LYRICA 75 KAP 2X1,DESYREL 50 1X1,XANAX 0.5 MG 1X1/2 VE LANSOPROL CAP 1X1 verilmesi kararlaştırıldı.Bu ilaçların yanısıra GATA Sualtı Hekimliğince, 5 saat X 10 Seans Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) uygulanarak hücrelerin yenilenmesi ve tüm ayak'da gelişen ödem ve şişliğin gerilemesi sağlandı.14 seans güç ve dayanıklılık arttırıcı,eklem genliğinini ve esnekliğini geliştiren egzersiz ile Tens Simülasyon,HP ( Sıcak Paket ) uygulandı. İlk Hafta uygulanmaya başlanan LYRICA 75 KAP,ikinci hafta LYRICA 150 KAP olarak değiştirildi ve yükseltildi ve tüm egzersiz programın sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki katına çıkarıldı.

Özellikle İlk hafta Nöroloji Kiliniği tarafından istenen Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) sonucunda belirgin bir rahatlama ile terleme artışı,ayakta renk değişikliği ve şişlik belirgin düzeyde azaldı yada yok oldu.

Ondördüncü gün sonun da kullandığım kanadyeni attım :D Akasayarkta olsa yürümeye başladım.Uygulanan ilaçlar ve Fizik tedaviler cevap verdi.

Ağrı sınırında egzersiz programına devam etmek ve verilen ilaçları alarak hastaneden taburcu oldum.Şu an Kendimi ldukça iyi hissediyor ve özellikle acısız bir hayata merhaba diyorum.

HER ŞEY BİR YANA; SON BİR YILDIR VE HASTANELERDE YATTIĞIM SÜRE İÇERSİN'DE MADDİ VE MANEVİ OLARAK BENİ DESTELEYEN,HER FIRSATTA TELEFON VE VESAİR SURET İLE BENİ ARAYARAK MUTLU EDEN,BENİ YANLIZ BIRAKMAYAN DEĞERLİ DOSLARIM,AĞBİLERİM,ABLALARIM VE ARKADAŞLARIM ( DR ALPER KAYA,SANEM UÇAR,BABÜR AKDAĞ,BÜLENT KÜÇÜKASLAN,BÜLENT YILMAZ,OYA TEKİN,GÜLÇİN ERDİŞ VE SEVGİLİ MÜSTAKBEL EŞİ GÖKHAN'A PEK GÜZEL ARKADAŞIM NAFİŞİME ) SONSUZ MÜTEŞEKKİR OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM.HERŞEY DEN ÖNEMLİSİ HAYATA BAKIŞIMIZDA DOSTLUĞUN NE KADAR ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA ANLADIM.

BU VE BUNA BENZER HASTALIKLARIN SEYRİNDE DOKTORLARIN TEŞHİS KOYMAKLARINDA ZORLUK YAŞAMALARINA RAĞMEN İLK ÖNCELİKLİ OLARAK HASTANIN RUH SAĞLIĞININ VE MORALİNİN YÜKSEK TUTULMASI GEREKLİLİĞİ KONUSUNDA HEM FİKİR OLDUKLARI GÖRÜLÜYOR.BENCE 'DE HER NE YAŞARSAK YAŞAYALIM ZORLUKLARI VE HASTALIKLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK ADINA MORALİMİZİ DÜZGÜN TUTMALIYIZ.ÇOK ÇOK DAHA İYİ DURUMA GELEBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ.UMUDUMUZU VE BİLİNCİMİZİ HİÇ BİR ZAMAN KAYBETMEMELİYİZ.

ASLA VE ASLA MORALİMİZ VE KENDİMİZ İÇİN,SAĞLIMIZ İÇİN DIŞARIDAN YARDIM ALMALIYIZ.DOSTLARIMIZ BİZİM EN BÜYÜK MORAL KAYNAĞIMIZDIR.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

Tedavinin cevap verdiğine çok çok çok sevindim Sevgili Cem,

Senin de belirttiğin gibi, bu tür hastalıklarda (aslında her tür rahatsızlıkta. Soğuk algınlığında bile.. :wink: ) MORAL ve bilinç çok önemli!

Bir de şu var: You Will Never Walk Alone (Bu sözleri sen çok iyi bilirsin de.. Link senin için değil.. Anlamını bilmeyip de merak edenlere.. ;) )

KESİNLİKLE BABÜR AĞBİM ASLA YANLIZ ÖLMEMEK LAZIM. :!:

;) Hay Allah iyiliğini versin.. Nereden çıkardın "ölüm"ü yav? :shock:
Hani yukarıda teşekkür ettiğin arkadaşlar var ya.. (Biri de benim naçizane.. :oops: ) Ya onlar da olmasaydı.. :roll:

Komşu komşunun külüne muhtaçttır, diye bir söz var.. İşte öyle bir şey..

Neyse.. Burayı da meseneye çevirmeyelim. OturanBoğa kovalar bizi.. :p

cok gecmıs olsun sunburn ıyı olmana sevındım ınsallah tamamıyle atlattın hastalıgını

Üst Alt