Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İl Sağlık Müdürlüğü Mahkeme yoluyla aldığım sürücü belgesi Raporumu İşlemiyor!

enesgntrkn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba dostlar,
Bundan iki sene önce ehliyetimi yenilemek için müracaat etmiştim. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü komisyonuna girdim ve bana rapor vermediler. Rapora itiraz ettim ve Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde komisyona girdim ve yine rapor vermediler.

Bunun üstüne mahkemeye başvurdum ve Hakem Hastane olarak Kocaeli Üniversitesi Hastanesine gönderildim orada çok detaylı incelemeler yapıldı ve "Sürücü Olur" raporunu verdiler. Mahkemeyi kazandım ardımdan Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bana dava açtı ve o davayı da kazandım ve karar Şubat 2024'te kesinleştirildi. Nüfus Müdürlüğüne gittim ehliyetimi yenilemek için ama raporun e-devlet sisteminde olmadığı için her hangi bir işlem yapamayacaklarını bunun için İl Sağlık Müdürlüğünün raporu e- devlete işlemesi gerektiğini bana bildirdiler.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne gittim. Bana raporun tarihinin geçtiğini kesinleşen karar tarihi itibariyle geçerli olduğunu bildirmemize rağmen kesinleşen tarih bizi ilgilendirmez biz raporun çıktığı tarihe bakarız diyorlar ısrarla. Avukatımla tekrar konuştum. İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe yazmamı ve resmi kanalla bize İl Sağlık Müdürlüğünün açıklamalarını istedi eğer mahkeme kararını tanımamaları ve işlem yapmamalarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğünü ve işlemi yürütmeyen memurlar hakkında mahkemeyi tanımamalarından dolayı suç duyurusunda bulanacağımızı söyledi. Ben ayrıca sürecin uzaması durumunda maddi ve manevi tazminat davası da açmak istiyorum.

Arkadaşlar iş çıkmaza doğru gitmeye başladı ve gerçekten psikolojik olarak 2.5 senedir yıpranmış vaziyetteyim. Öğretmen olarak görev yapıyorum ve beni babam arabayla bırakıp götürüyor sanki küçük çocuğu okula götürür gibi.
Söylenecek çok şey var ama susuyorum malesef...
Bu şekilde başına gelen var mı ve nasıl çözüme kavuşturdunuz?

@enesgntrkn,

senmisin bizi dava eden :)

avukatınız dilekçe ver demişte çokda ilgilenmiyor sanki. Mahkeme kararını noterden ihbarname çekerek gönderin, noterden gelen ihbarnameyi oraki memur müdür eline aldığında şöyle bir bakar biz ne yapıyoruz diye. Yoksa dilekçeniz tozlu raflarda kalır.

Evet sen misin bizi dava eden deyip uğraştırıyorlar gerçekten. :):)

Bu ülkede hak aramakta bir tuhaf hal aldı. Ülke değiştirme fırsatım olsa hiç durmam zaten. Askerlik işlemlerindeki evrakları içinde çok uğraştım. Sağlık ve ehliyet içinde ayrı ayrı uğraşıyorum. Devletle sürekli uğraş halindeyim. Avukatımı değiştirmek istiyorum ama bu sağlık mevzuatından anlayan avukat bulmam gerekiyor.

Üst Alt