Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İletişim kuramama problemini çözebilen var mı?

bireda

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
20
Merhaba
Psikolojik rahatsızlığı olup iletişim kuramama problemini çözen var mı ?

Bugün öğle arası markete gittim, bir karton sigara istedim. Her pazartesi alırım tek tek baş olmaz diye. Yok dedi, şundan ver dedim yine yok dedi. Başından savar gibi yaptı. Duygu durumum depresife geçti uzun zamandır böyle hissetmiyorum. Dokunsalar ağlayacak moddayım. Bipolarım.

@osmangazi,
Hayatta çok zorlanıyorum ben.

İnsanlarla iletişim kurmayı çok isterdimdi ama olmuyor işte. Yapamıyorum bunu çok istememe rağmen. Ben insanlardan sürekli olarak kaçıyorum hatırladığım kadarıyla hemen hemen 15 yaşımdan beri daha öncesini fazla hatırlamıyorumya. Şimdi 39 yaşımdayım ben.
(Özelliklede tanıdığım insanlardan çoğunlukla)

HASTANEDE KONULAN TEŞHİSLERİM:
*Organik olmayan psikoz
*Otizm spektrum bozukluk

2012 TEMMUZ dan beri düzenli tedavim var. 1 gün dahi olsun ilaçları bırakmadım hiç.

Son düzenleme:
Benimde biraz sıkıntım.vae kullandığım ilaclarsan kaynaklı oldugunu ve hastalığında tabi dusunuyorum

Lise son sınıfta arkadaşlarımla hiç konuşasım gelmiyordu. Bu sene üniversiteye gideceğim, elimden geldiğince sosyal olmaya çalışacağım. 20 yaşındayım, 2 sene geç gidiyorum üniversiteye.

@osmangazi, psikolojimi iyi tutmak için her gün çaba harcıyorum. Uzun zamandır depresif değilim. Olumlama cümleleri kurmak, mutlu şarkılar dinlemek, hayattaki nimetler için şükretmek iyi gelebilir.

@Pickle, olması gereken de bu değil mi zaten, mutlu olmanın yollarını bulmak ve hayatı olumlu yaşamayı hedeflemek. Çabandan ötürü tebrik ediyorum ve her zaman olumlu günlerin olmasını temenni ediyorum!.. 🌸

@aydünyavaz, insanlardan veya korkulardan kaçmak çözüm değil. Neyden korkuyorsan üzerine yürümeye gayret etmelisin, lütfen korkularının üzerine yürü ve özgürlüğün tadını çıkar!.. 🌸

@osmangazi, kolay pes ediyorsun, o seni başından savıyorsa sen de üstten konuşmalısın karşısında kimin olduğunu bildirmelisin. Hoş bie tavır değil ama hak edene hakkını vereceksin!.. Özgüveninin eksik olmamasını temenni ediyorum!.. 🌸

1 tane dostun olsun yeter. İnsanlar sen ne dersen ne konuşsan kafasındakisin. İlla iletişimini geliştirmek istiyorsan. Ticaretle uğraş. Bir ara iletişimim ve psikoz beni etkilemişti, evden dışarı çıkmıyordum sonra Osmaniye Kadirli den Andız tesbihi getirttim satmaya başladım. Faydası oluyor.Okurken bir ara pazarda çalışmıştım.Pazarda "Yiyin oğlum" diye bağırırdım :)

BANA GÖRE ÇÖZÜMSÜZ BU. BİR KAZA İLE GELMİŞTİ BU HASTALIK. GİTMEZ BENCE.

ÇOK YORMAYADA GEREK YOK BUNDAN SONRA.

@aydünyavaz, çok olumsuz gördüm seni, hayatı bu kadar ciddiye almasan mı? Bir kaç saate, güne veya yıla ölüp gideceğiz neden daha güzel olmasın ki hayat.

Ben varım. 12 yıllık psikiyatrik tedavi sürecime ek olarak geçmişte uzun süreli 3.5 yıl kadar düzenli psikolog tedavi sürecim oldu. Bilişsel psikoterapi aldım. Çok faydasını gördüm. Şu an rahatlıkla iletişim kurabiliyorum. Fakat yapım gereği içe dönük birisiyim fakat bunun üstesinden gelebiliyorum artık.

Ben varım bende önceden insanlardan uzaklaşmıştım. Hep yalnızdım sonra bütün cesaretimi topladım artık duygularımı düşüncelerimi hayellerimi rahatlıkla söyleyebilirim.yani içimdeki güvensizliği attım.

Üst Alt