Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlizarov ameliyatından sonra koltuk değnekleriyle merdiven inip çıkılabiliyor mu?

desperate

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ayrıca ilizarov ameliyatından sonra koltuk değnekleriyle yürüme aşamasında merdiven inip çıkılabiliyor mu?Lütfen acil cevap yazın.

arkadaşım ayağımda 3 cmkısalık vardı martın 21inde amaliyat oldum amaliyattan hemen sonra koltuk değneğiyle basmaya başladım koltuk değneksizde yürürdümde doktorum hemen kaynamasını istemedi 1 ay uatma sürdü uzatma işi biter bitmez koltuk değneklerinide bıraktım normal yürüyor merdiven çıkıyorum bu aayağımdaki demirlerle istediğim gibi hareket ediyorum

ilk başta zorlanıyordum ama hergün evin içinde alıştırma yaptım gün geçtikçe ayak alştı his durumuna gelince öbür ayağımdan hiç bir farkı yok

kısalıgın sebebi çocukken kalçamdan ameliyat olmuştum bunun sonucu ayağımda 3cm kısalık oluştu bende bunca sene takmadım ama sonunda rahatsız etmeye başladı bende ilizarov amaliyatını olmaya karar verdim iikide olmuşum şimdiden sonucunu gördüm 3 haftaya kadar demirlerde çıkıyor...

Üst Alt