Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk defa engelli olduğum için kahrettim. Sağlığınızın kıymetini bilin

GÜNEY_666

Yasaklı Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
2
yarım saat önce hatay da uzman çavuş amcamın oğlu aradı perşembe günü küçük bir operasyon geçirecek yanımda refakatçi ol dedi gezeriz dolanırız değişiklik olur dedi aslında gitmek istedim ama ben geceeri uyurken ve uykudan uyandıktan sonra nöbet geçirdiğim için kabul edemedim çok moralim bzuldu..
bu hastalık yüzünden ne çocukluğumu yaşabildim nede gençliğimi... çok canım sıkılıd...
birde bizimkiler beni evlendirmek istiyor evlenmek yuva kurmak 2 sağlıklı insanın yapacağı işdir bizim neyimize nalet olsun..

Engelli olduğunuz için kahrettiğiniz ilk an

Merhaba arkadaşlar engelli olduğumuz için hayatımızda birçok sorunla karşılaştık engelli olduğunuz için ilk ne zaman kahrettiniz? Ben küçükken çok araba düşkünüydüm çocukluk ya işte trafikte giden kamyonlara hastaydım neyse 18 yaşıma gelip ehliyet için başvuru yaptığımda "Sürücü olamaz" raporu çıktığında çok üzülmüştüm ne engelli olduğum için çıkma teklifimi reddeden kızları takmıştım o zamana kadar ne de başka bir şeyi ama o sürücü olamaz raporu çok koymuştu. Çok şükür inanan bir insanım bir ara Allah'a isyan raddesine geleceğim diye çok korktum neyse ki çabuk atlattım durumu bunda da vardır bir hayır diyerek hayatıma devam ettim

ben hergün kahrediyorum her gün isyan ediyorum....

En çok, arkadaşlarımın halı saha maçını tellerin arkasından izlerken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etmedim rabbim etirmesin bunaldigim zamanlarda Allahım yardım et bana dedim her sıkıştığında zorumda kolayımda hep rabbim vardı ve halada var çok şükür ki😊

Günde 11 tane ilaç içmekten, artık zehirlendiğimi düşünüyorum. Zaten 13 senedir bıktım. İntihar için gel-git'deyim.
İş yok , güç yok, elde yok , avuçta yok.
Kimseyle görüşmüyorum. Yapayalnız hayat olmaz olsun zaten.
Yani özetle ; böyle yaşamaktansa noktayı koymak daha iyi olacak. Gitgide bu düşünce mantığıma oturuyor.
Neyse, yazacak şey çok. Ama ne çare !

İki yaşından beri sol kulağım duymamaya başladığında kendimde değildim. Ne zaman insanlarla iletişim kurmakta zorlandım, ne zaman durumumdan faydalanarak dalga geçmeye yada alay etmeye başladılar işte o zaman kendimden nefret etmeye başladım. Ne zaman çevremdekilerin çoğunun normal insan olmadıklarını farkına vardığımda asıl kahredilecek kişiler olduğunu o zaman öğrendim. Kimse keyfinden engelli değildir. Allah bir şekilde insanı imtihan edildiğimizi farkına varılmalı vede her halimizi şükretmek gerek.

Herkes sağlığının değerini bilsin...

Evet arkadaşlar ben epilepsi hastası yüzde 44 engelli biriyim....
Yaklaşık 1 senedir işsizim en son araba parçası üreten bir fabrika da nöbet geçirdiğim için işten çıkarıldım.
bugüne kadar doğru düzgün istediğim gibi ne iş nede eş bulamadım malesef. aslında sağlığım biraz el verse çıkıp başka bir memlekette çalışmak isterim yada mütahit yada taşeron birinin yanında elektrik-elektronik işinde çalışmak istiyorum ama sağlığım el vermiyor. elimizde çok güzel mesleğimiz var ama gel gör ki sağlığım yüzünden mesleğimi icra edemiyorum. özellikle bu son bir kaç ay da geceleri nöbet geçirmekten uyuyamıyorum.
30 yaşına geldik elde ne iş var ne güç var ne sigorta var hiçbirşey yok bugün babam gelmiş bana sana isteğe ağlı sigorta yaptıralım diyor herhalde oda benden artık ümidi kesti sgk ya gittim o işi araştırdım aylık 941 lira prim ödeniyormuş 12 yıl yatırsam hastaneye sevk hakkı kazanıyormuşum velhasıl uzun lafın kısası herkes sağlığının değerini kıymetini bilsin en verimli yıllarımız boşa geçiyor... :(

not: lütfen editörler eski konularla birleştirmeyin bunu....

GÜNEY_666
Soylediklerine aynen katılıyorum.
Ne kadar çalışıp didinsekte kazanamayacağımız,
değiştirmeyeceğimiz ve düzeltemeyeceğimiz
tek şey maalesef elimizden giden SAĞLIKtır.
O yüzden aslında hayatımızdaki en'ler arasında yer alan
ve kıymeti bilinmesi gereken bir faktör olduğunu düşünüyorum.

valla ben yıllardır atama bekliyorum artık psikolojim ruh sağlığım bozuldu + kendime bir düzen kuramadım sıfıra sıfır elde var sfır elimd emesleğimden başka hiçbirşey yok... :( :(

İsyan etmeyin Allah dua edin,biz engelliler hepimiz farklı farklı sorunlar yaşıyoruz.Unutmayın bu dünya imtihan dünyası kimi mutlu kimi mutusz kimi zengin kimş fakir ama bir şekilde yaşamak zorundayız sabır ve dua ile.

Allah herkesin yardımcı olsun sabırlar versin. Zaman zaman bende çok zorlanıyorum ama yinede hayat devam ediyor. Vardır yukarinin bir bildiği diyorum..

GÜNEY_666, benim çalıştığım kurumda benim ile birlikte işe başlayan epilepsi arkadaşım var, farklı dairelerde 5 yıldır birlikte çalışıyoruz, demem o ki biraz sabret memur ol, emin ol memur olursan çok rahat edersin, hiç kimse sana karışamaz, bir şey diyemez.

true blue

eyvallah usta saolasın bende devlet işi istiyorum artık özel sektör engelli adamın çalışacağı yer değil çok eziyorlar mobbing uyguluyorlar bende 10 senedir atama bekliyorum bakalım inşallah bu sefer olur....

yalnız şunu söylim burda devletin de hatası yanlışı var engelli vatandaşına devlet de sahip çıkmıyor niye derseniz ?
engelli maaşına müracat edyorum babamın emekli maaşı yüksek diye vermiyor ( sanki babam emekli maaşını benle paylaşıyor ?? )
pandemi sürecinden bin lira para dağıttı 3 kez başvurdum vermediler eeee nasıl olacak bu iş peki ölelim o zaman biz niye yaşıyoz ki ????
Beklemek sessiz çekilen acıların söylen

Yaşım 32 evliyim ve 2 çocuk babasıyım askerliğimi 15 ay yaptım ve sirnakta komandaydim sürekli arazideydim geçen sene yolda yürürken kalbim sıkıştı hastene ye falan derken hastalığımı buldular heyete çıktım ruhsat almak için ve %100 engelli raporu verip gönderdiler raporu ailem görünce ağlamaya başladılar o an ölmek istedim ama artık alıştım

en iyisi forum olrak toplu intihar eylemi gerçekleştirelim....

Üst Alt