Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk-Orta Öğretim Burs Başvuru Sonuçları kabul olmamış

nextby01

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
ben kızım ve oglum icin başbakanlık vakıflar bursuna başvurdum ama sonucu sorgulamda tc no hak kazanmamıştı diyor neden öyle bilgisi olan var mı yada ne yapmak lazım
İlk-Orta Öğretim Burs Başvuru Sonuçları
b
ide bir yakınım 8 cocugu var 5 tanesi okula gidiyor şartlı eğitim yardımı alıyordu en son kasımda ıptal etmişler

ablam vakıflar bursu için haneden ancak bir öğrenciye yardım yapılır.
bir de burs verilecek öğrenciler ek-16 listesindeki kriterlere göre belirlenecek olan puanına göre belirlenir. burs için bir kontenjan belirlenir.ve puan sıralamasına göre asil ve yedek liste belirlenir. eger asil listeden boşul olursa yedek listeden sıralamasına göre asil listeye alınır.
ek-16 degerlendirme kriterlerine buradan bakıp puanını hesaplayabilirsin çocugunun:
Ek-16 (Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriteri)

demek ki daha fazla puan alanlar var. ayrıca kontenjanın sınırlı olması da etkili tabi.

link çıkmamış. ek-16 formuna şuradan sen ulaşmaya çalış: T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü
Yönetmelik başlığının altında görürsün bu formu. tıklayıp kriterleri incele.

bir de şu soruyu sormuşsun ablam:
"bir yakınım 8 cocugu var 5 tanesi okula gidiyor şartlı eğitim yardımı alıyordu en son kasımda ıptal etmişler"
sorunun kaynağını bulabilmem açısından şu sorularımı cevapla lütfen:

1. ŞEY yardımı yapılan akraban başka ilçeye taşındı mı?
2. ŞEY yardımı yapılan akrabanın SGK kaydı var mı? eğer yoksa, bu hanede başka birinin SGK kaydı var mı?
3. ŞEY yardımı ödenen öğrencilerin özürsüz devamsızlığı oldu mu? ayda kaç gün?

1 hayır başka yere taşınmadı
2 ıstege bağlı tarım sigortsı 2 senedır yatırıyor
3 şey yardımı 5 ögrenci alıyordu en son eylülde 2104 de aldı
yenıden başvurdu
T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü burs yardımı puanla giren degıl onu biliyorum kılavuzu okudum başvuru şartlarına uygunuz evde 1 kişiye sade cıkacagınıda biliyorum bide 4 aile daha başvurmuştu o da olumsuz

aynısı vakıf sayfasında vardı
http://www.vezirhaber.com/gundem/20...asvurabilir-formu-nasil-doldurulur-h4503.html

ŞEY yardımı yapılan hak sahibi akrabanız sgk kaydı varmış. istege baglı tarım sigortası yatırıyormuş. ŞEY yardımı yapılan hanede hiç kimsenin SGK kaydı olmaması gerekiyor. bu yuzden ŞEY yardımı kesilmiş.

bursa gelince. ablam burs muhtaçlık durumuna göre veriliyor elbette. ama bu muhtaç olduğu tespit edilenler belli kriterlere göre puanlanıyor.

sen o linkini verdiğim formu incelememişsin galiba. annesi ve babası şehit olana 50 puan verilmiş. annesi ve babası ölenler için 25 puan verilmiş. aynı şekilde anne ve babası ayrı olanlara 15 puan. sınıf birinciliği ve takdir durumu da yuksek puanlı.
burs için belli bir kontenjan var. muhtaç olan çocuklara yapılıyor. fakat kontenjan sınırlı olduğu için bu şekilde kriterlere tabi tutuyorlar ve burs için puana göre asil ve yedek liste belirleniyor. demek ki kriterlere göre puanınız asil listeye geçmenize yetmemiş. yedekte misiniz peki? yedekte de değilseniz almanız zor bu bursu.

yok ablam yedek de değil tc no hak sahibi listesınde degil dıyor sadece engelli aylıgı alıyoruz başka yok peki ablam bizim de aylıklarımız 2015 te tehlıkedmı 2022 gelıre eklenmıyor degilmi

ama 2 senedır alıyordu ozaman da yatıryordu bunlarda muhtaclık hesaplanmıyormu belırli bir işi yok temmuz agustos sıgortalı bir işe girdi cıktı kendisini düzenli bir işi yok 8 cocuk var

tamam ablacım. burs işi yattı. muhtaç olup da puanlaması daha yuksek olanlar kontenjanı doldurmuş demek ki.
her muhtaç aileye verilip kontenjan sınırı olmasaydı elbet baglanırdı. ama yukarıda dediğim sebeplerden baglanmadı.

ŞEY yardımı yapılan hanede hiç kimsenin SGK kaydı olmaması gerekiyor. demek ki sonradan tespit edilmiş bu durum.

peki ablam bizim de aylıklarımız 2015 te tehlıkedmı 2022 gelıre eklenmıyor degilmi

her şey ıcın tşkler

rica ederim ablam:)

senin gelir durumunu biliyorum birlikte hesap yapmıştık. 2022 aylığınız tehlikede değil ablam. kesilmez. ayrıca 2022 aylıgı gelir hesabına 2022 aylıkları dahil edilmez.

melek ablam allah senden razı olsun ınan son 1 senedır pskolojimiz bozuldu ha kesıldı ha kesılecek keşke devlet bize iş verseydı bu sıkıntıları yaşamasydık ve engelli aylıgı na muhtac olmasydık 2012 den beri butun ömss ler işkura başvurdum ama kısmet olmuyor vede ılkokul oldugu icin kimse bakmıyor yüzümüze o yüzden 3 coçuğu okula yolloyorum ki ilim ve alim bilgi sagibi olsunlar bu arada da biraz fazla maddi sıkıntı cekiyoruz ama olsun

Kalem

melek ablam bu sene kızım okulda cocuk gelişiminde staj yapacak aylık 500 tl cıvarı vede sıgortalı olacakmış bize etkısı ne olur ne yapmamız lazım

@nextby01

2022 aylığı alıyorsan bildirimde bulunmana gerek yok ablası. sosyal inceleme de olmadıkça 2022 aylığına bişi olmaz. sosyal inceleme yapılırsa ve hanede kişi başına düşen aylık gelir 423,58 TL'yi geçerse sorun olur. ama staj süresince sosyal incelemenin yapılacagını ummuyorum. her halükarda bildirmene gerek yok 2022 aylığı için.

ama evde bakım aylığı alıyorsanız bildirmeniz gerekmekte ilgili kuruma. hanede kişi başına düşen aylık gelir 847,16 TL'yi geçmiyorsa evde bakım aylığı da sorun olmaz.

Kalem

cevabın icin tşkler melek ablam evde 5 kişiyiz
evde bakım aylıgı almıyoruz iki cocuk icin ş.e.y yardımı yapılıyor diger cocuk ta burs luluk ıcın başvuru yapacak unıversıte icin

Üst Alt