Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnsan

_DELAL_

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
insanı dilin,dinin,fiziğin,kariyer ve ırkların ötesinde bişi olarak görüyorum.çok başka bi potansiyel oluğumuza inanıyorum.doğduğumuz andan itibaren bizi kuşatan yasalar bize asıl özümüzü unutturmuş.beslenmemden rollerime kadar hiçbişi bana ait degil.sanki atalarımın bıraktığı mirası yaşıyorum.sanki yaşadığım herşey illiziyon.yogada denirki bedenim fiziksel dünyada giydiğim bi kostüm.sufi bilgelerde bir ben vardır benden içeri der.benden içeri olanı bilenler paylaşsın lütfen.

beden sadece ruhun elbisesi.asıl olan ruhtur.engeller de elbisedeki yırtıklar yamalr kesikler..rüyalar ruhun engelsiz sahası..asl olan da budur ölen beden, ama astral seyahate çıkan ruhtur.

Derin bir mevzu... Bence özetlemek gerekirse, "nefsi çıkart aradan, geri kalır yaradan"

Evt Hüseyin asıl olan ve önemli olan Ruhtur , Vicdandır, düşünebilmektir. Fani olarak bakacak olursak. Ruhumuzun sağlığı bizim mutluluğumuz ve huzurumuzudur. Ruh sağlığı; Vicdanımızın varlığıına ;vicdanda düşünebilmemize bağlıdır bence. Ebedi olarak bakacak olursak; Bir insan bu dünyada eli , kolu, ayağı yada herhangi bi duyu organının eksik olması onu Ruhundan vicdanından düşüncesınden imanında ibadetınden etmez o kişi yine cennete gidebilir ama Vicdanı olmayanın, Ruhunu duymayanın, düşünemeyenın Cennete gitme şansı yoktur.

Hepimiz ruhun en öneli olduğu görüşündeyiz.ama hiç bir zaman ruhun ne olduğu hakkında derin düşündüğümüzü düşünmüyoruz.Kulaktan dolma "ruhsuz insan"ruhun ölmüş" gibi tabirlerle duyduk ruhu.
ben çocukluğumda ruh denildi mi çok korkardım.Çünkü herşey aklıma gelirdi. ama herşey, şekilsiz olan belli olmayan hayalimsi bişey.Büyüdük, ve anladım ki, koyduğum tüm şekiller beynimden türüyordu.Onlar ne kadar çok anlatılsa okadar yoğun bir şekile bedenim, türetiyordu bu düşünceyi.Bence ruh zihnin yarattığı bir varsayım.Ruhun var olduğuna dair, ne gibi şeyler söyleyebiliriz.? bana bunu kanıtlamaya çalışırsanız ne dersiniz?

İçimdeki deniz; Peki sizce neden ruh yok. Gözle görünmeyen bişeyın olmadığı anlamına geliyorsa, o zaman Radyo, tv yayının dalgalarıda gözle görünmez ama vardır. Bir diğeri insan bedeni ruh sayesinde ayaktadır neden çünkü bir insan diyelim Kalp krizinden öldü, o insanın eğer ruhu çıkmışsa kalkp nakli işe yaramaz tkr çalışmaz, ruh çıkmamışsa o kalp tekrar çalışır. Başka bir açıdan daha bakacak olursak Duygular nerden geliyor???? Vicdan mesela acıma veya sevmek bir et parçasındanmı sence...

İlk başta bunları cevaplayabilmek için, gerçek cevaplarını verebilmek için insan dışı bişey olmak gerekiyor.Sonuçta verceğimiz cevaplarda bu et parçası olarak nitelendirdiğimiz şey veriyor.
victan tabi ki vardır.ama onun ruhtan geldiğini söyleyemez.
Radyo dalgaları doğrudur gözle görülmez ama gözlerin yaptığı, aletlerle görülüyor.Fakat ruhun hiç bir şekilde görünürlüğü yoktur.Ha görmediğim için inanmıyorum demiyorum. İnanmadığım için olmadığını söylüyorum.Görebilseydim zaten inanmama gerek kalmazdı.Ozaman bilmek olurdu.
Bir insan öldüğü zaman, kalp durur yani tam olarak artık işlevini yitirmiş olur.Kan pomalaması, beyni giden kan bunların hepsi durur. bir robot gibi düşünmek gerek, emir bekleyen bir robot, komuta vermediğin sürece sadece içinde his vardır. Eğer ki, ruh var olsaydı, bu kadar insan doğup ölüyor, tüm bunlar nerden geliyor,ruh mu yaratılıyor her insanla birlikte,

valla mehmet111 bunu ben çok düşünüyorum.çok net bişi bulabilmiş degilim kendimce.ama irademizi kullanmak ve kendi seçimlerimizi bizim oluşturmamız yada kendi hayat senaryomuzu kendimizin yapabilmesi mantığıma daha uygun geliyor.

Üst Alt