Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnsanları sevmemek psikiyatrik hastalık mıdır?

Micro123

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
54
Kişilik özelliği olabilir mi geçmişte yaşnananlardan dolayı
Beni götürdükleri doktorlar paranoya teşhisi koyuyor ama yazdıkları ilaçlar çeşit çeşit 15 yıldır süredir hiçbir ilaç bana insanları sevdiremedi

@Micro123, İnsanları sevmiyebilirsin bu normal.
Ama seviyesi ve sebebleri önemli hiç bir sebeb yokken takıntı seviyesinde kafanda kurarak sevmemek için sebeb buluyorsan bu normal değil.

Valla dostum ben de insanlardan hoşlanmıyorum. Benimkisi nefret boyutuna henüz gelmedi ama insanlardan çok soğudum. Arkadaşlarımın bir kısmını çıkardım telefon defterinden. Üyesi olduğum bir takım dernek/cemiyet vs gibi kurumların çoğundan üyeliğimi iptal ettim. Dün mesela beş yıl önce Hakkın rahmetine kavuşan bir büyüğümüz için bir anma toplantısı vardı ama gitmedim, içimden gelmedi gidip de vefasız insanlarla yüz yüze gelmek.

İnsanlardan soğuma bende üç yıl önce babamın cenazesinde şahit olduğum vefasızlık nedeniyle oluştu. Yani geçerli bir sebebi var. Bir arkadaşımın hukuk fakültesinde öğretim görevlisi olan oğlu da aynı şekilde insanlardan nefret ediyormuş, babası söyledi. Bir başka arkadaşımın oğlu da hoşlanmıyor insanlardan. İkisinin de sebepleri var. Yani bu hoşnutsuzluk ve nefret bir sebebe dayalı, durduk yere oluşan bir soğukluk değil.

Demek istediğim sebepsiz yere bir soğukluk oluşmuşsa bu durum bir sıkıntının alameti olabilir.

Selametle..

Herkes kendi derdinde. Herkes ay sonunu nasıl getiricem derdinde. Herkes elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz faturalarını ödeme derdinde. Herkes yiyecek, içecek, giyim, ayakkabı vb ihtiyaçlarını giderme derdinde. Herkesin önceliği kendisi, eşi, çocukları. Sonra diğer insanlar. İnsanları sevmeyebilirsiniz ama nefret etmenizde gerekmez. Size zaman ayıran insanları üzmeyin. Arkadaş olun.

İnsanların sevilecek bir yanı yok zaten. Bu zamanda sadece kendini seveceksin ve kendin için yaşayacaksın. Yoksa bir kum tanesi gibi kaybolursun bu çivisi çıkmış dünyada...

ben halüsinasyonlardan sonra bazı akrabalarımla ilişkiyi kestim ama bazen de gerçek gibi geliyor

Kimse kimseyi sevmiyor zaten bu zamanda
Aynen
O nedenle micro123 un böyle düşünmesi normal tıbben , asil insanları sevse bu zaman da bu tıbben problem olur Keriz derler adama
Zaten tip doktorları da insanları sevmiyor işlerini yapiyolar sadece bu zaman da
Kimse kimsenin suratına meraklı değil yani bu zaman da herkes olmuş şeytan

Son düzenleme:
@£len,
Benim sevmediğim yada küs olduğum şu hayatta hiç kimse yok BU DOĞALMI SİZCE?
(İçimde hiç kin ve nefret yok insanlara karşı)
İNSANLARA TEPKİ VEREMİYOR/VERMEKTE ÇOK ZORLANIYORUM DOĞRUSU.

Tamamen içe kapalıyım ondanmıdır?

@ayDÜNYAvazo,
Iyi insansın da ondan kaynaklı bu bence
Demek ki hep güvenini sarsiyorlar şeytanlık yapip , sen de uzak duruyorsun mecburen
Valla disa açık olup şeytan olmaktansa içe kapanıp iyi insan olmak üstündür o yüzden takma bence
Mesela beni seversin insan olarak sen
Neden çünkü sana insan gibi davranıyorum insan olduğum için

@£len,
Taa önceleri kavga, döğüş ederdim. Ortaokul yıllarında ise çok döğüşürdüm ARKADAŞLARIMDA BENİ FIŞFIŞLARDILAR O ZAMANLAR. BEN NEDEN ESKİSİ GİBİ DEĞİLİM. ACABA BEN SADECE KENDİ KABUĞUMDAMI YAŞIYORUM.

18 yaşlarımda 2003 yılı idi o zamanlar İstanbul da yaşıyordum. Tekstile girmiştim ilk defa iş hayatına atılmıştım. O zamanlar hırs ve sinir olmazmı ÇOK VARDI HEMDE. AYNI YERDE ÇALIŞAN BİR ÇOCUKLA ARAMIZA SANKİ KARA KEDİ GİRMİŞTİ İNANIN ÖYLE. Çok gergindik nerdeyse döğüşecektik orasını tam hatırlamıyorum ama O ÇOCUKLA SONRADAN ÇOK İYİ ARKADAŞ OLMUŞTUK.

Ailesinden sevgi göremeyen çocuk, yetişkin olduğunda diğer insanları da sevemez.

@Ahmet T , akrabalarınla ilişkini neden kestin ? Halusünasyon olarak ne gördün de böyle oldu ?

@Hayataisyan,
Eksiklerse ondandır
Dmi hep bekliyorlar bos bos , böyle bi eksiğini bulsak da ordan konussak diye
Tamsalar akrabalar niye konusuyolar boş boş
Hayır sanki yeni gezegen element vs keşfetmişlerse akrabalar konussunlar da boş boş konusuyorlar yani eksik aramak ne yaaaa tam bi eksiklik gostergesi
Bilim karşı akrabaların bu yapisina

Son düzenleme:
bende sevmiyorum insanları hele hele yeni tanıştığım insanlardan mümkün mertebe uzak duruyorum.
iş hayatı da aynı şekilde şairin dediği gibi ne içki ne sigara nede uyuşturucu insanların verdiği zarraın asgarisini bile veremez....

Aman diyalog dahi yapmak istemiyorum insanlarla mutlaka bi seytanliklari oluyor
Işleri güçleri fitnelik seytanlik sinsilik cikarcilik kalleslik dönmelik döneklik döndülük
Umudum ateistlerde
Akrabalarin bazıları da akrep gibi gercekten
Benim akrep akraba anasini kapiya attı Mesela neymis hayatini yasiyacakmis , nasıl ki Biz buna sana biraz para verelim anani kapidan al dedik anasini eve aldı yani
Daha anasini kapiya atmış para için geri aldi bi de konuşuyordu akrep akraba

Son düzenleme:
@£len,
Aynen öyle hocam akraba demek akrep demek her an sokabilir ben hep uzak kaçarım ama arkamdan konuştuklarını hissediyorum.

Mükemmeliyetçilik bize zarar veriyor. İnsanlardan beklentimiz çok olunca hayal kırıklığına uğruyoruz. Kin öfke nefret kıskançlık düşmanlık bize zarar verir. Bu duyguları yaşarken kana asit damlatıyoruz.

@Micro123 geçmişte yaşadıklarınız için insanları sevmiyor olabilirsiniz. yakın akraba tanıdıklarınız arkadaşlarınız vb. Kişilerden kimseyi sevmiyor musunuz? Şimdilerde insanlar daha soguk davranıyor. Artık kimse kimseyi sevmiyor gibi sanki

Üst Alt