Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnternal üretrotomi ameliyatı olan var mı?

Konular
152
Reaksiyonlar
1
üretra darlığı sorunu yaşıyorum. bu ameliyatı olan varmıdır aranız da? deneyimlerinizi,fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum.

kaderimsee çekerim..

Kesinlikle bir işe yaramaz. Çok kısa sürede darlık nükseder. Bugüne dek üretra darlığını bu yöntemle aşan hiç kimseyi görmedim. Bazen bir süre işe yarar gibi olur, ama hemen sonra çok daha kronik halde darlık ortaya çıkar

OturanBoğa abi ilac verdi kullan gel bakalım dedi. hiç ameliyat olmayayım mı? sonda da atmadı çünkü sistoskopi girmediyse sonda hiç girmez dedi.yani dilatasyon da hayal oldu gibi. ne yapacam hiç bilmiyorum.

Çok çok geçmiş olsun Bülent abinin dediği gibi sakın genişletme amaliyatı olma ben 6 kez oldum ama işe yaramadı şimdi ne yapıyosun diye sorarsan 50 gün aralıklarla sistoskopi yardımı ile daimi silikonlu 18 numara sonda taktırıyorum. paran varsa iyi bir profösöre git derim paşa..Allah kolaylık versin

asiiii size de geçmiş olsun. -urorec 4 mg ilaç ullandın mı faydası olabilir mi (bunu kullanıyorum şuan). -gittiğim dr prof değil ama op.dr ama iyi gibi. sistoskopi hiç geçmiyor ki? sonda nasıl geçsin? -erciyes üniversitesin de proflar var ama hemorid ameliyatına bile 2 milyar diyor. üretral darlık için 3-4 milyar ister oda ben de yok. -daha önce karnın dan direk mesaneye sonda kullandın mı? önerdiler mi? ben 4-5 ay kullandım karnım da. -son olarak ne yapayım ben nasıl bir tavsiyede bulunursunuz? tekrardan geçmiş olsun.selametle.

Çok çok tşk ederim maddi boyuta gelince ben 5 yıllık birikimimi verdim 4 binliramı profa ama yapamadı darlık yok diyo ama sondayı geçiremiyo bana karnından delelim dedi araştırdım soruşturdum onada kesinlikle deldirme dediler gidebildiği kadar böle gitsin dediler bir sürü ilaç kullandım ama hiç birinin ismi aklımda yok hiç bir işe yaramadı paşam dediğim gibi araştırıp sıkıca soruşturup tabiy maddi boyutunuda göz öününe alarak iyii bir hoca bulma öncelikle bu tabiy istanbul ankara gibi büyük şehirlerde Allah kolaylımızı versin......

Teşekkür ederim. Bende böle gitsin diyorum ama fazla da gideceğini düşünmüyorum açıkçası. Selametle..

kaderimsee çekerim..

Eğer üretradan ümit kesilirse, bu durumda karında sabit sonda olacak şekilde değil de, bende olduğu gibi, karından TAK yapacak şekilde bir ameliyat düşünülebilir. Ben çok çok çok memnunum.

OturanBoğa bülent abi benim dediğim karından direkt olarak mesaneye takılan katater. ama sabit kalıyor yani 27-28 günde bir değişiyolar dı. sizin dediğiniz bölge karnın sağ tarafına mı uygulanıyor yani mesaneye mi takılıyor yine? çünkü ben de solda kalıcı kolostomi de var.
o yüzden sordum. bir de dediğiniz işlemin maaliyeti ne kadar olur onu merak ettim?

kaderimsee çekerim..

sağa-sola nereye istersen açılıyor. barsaktan parça alıp bi ucunu mesaneye bağlıyorlar, diğer ucunu göbeğin sağ altından dışarı çıkartıyorlar. Bi ben kadar minik bir yer. Oradan TAK yapıyorsun. O deliğin gündelik yaşamına etkisi sıfır.

Devlet-kamu hastanesinde ameliyat olursan bir maliyeti olmayacaktır.

OturanBoğa abi barsaktan parça nasıl alacaklar orası muamma ben de. çünkü zaten barsağın bir kısmı alındı geriye kalanın uç kısmı karın duvarına ağızlaştırıldı zaten. sonda takılı kalmayın ca delik kapanmıyor mu abi?

kaderimsee çekerim..

Evet, barsakta alacak para yoksa, bu iş nasıl yapılır bilmiyorum. Bir ara kök hücreden bir parça üretip kullanmaya dair çalışmalar vardı literatürde, ama güncel bilgim yok...

Hayır, sabit sonda takılı olmuyor ve tabii ki delik kapanmıyor.

ama bu işlemi sıradan doktora yaptırma derim aman derim aman bülent abi bişey soracaktım bildiğim kadarıyla üretrayı ağızdan alınan bir parça ile yeniden üretra yapılabiliyomuş ve türkiyede de yapılmış heralde bilgin varmı abi varsa paylaşırmısın abi bizimle...

asiiii kardeşim darlığı soğuk bıçakla kesip atacağım sonda yı diyor. hiç yararı olmaz mı ? tahminin ne kadar sürede nüks eder?

en az 20 gün kalacak diyor bu işin çaresi bu dedi. çaresiz kaldık. sonuna kadar gitsem mi ki? yani hiç ameliyat olmayın mi?

KADERİM soğuk bıçak bende denendi bana sosrarsan dostum ben canını boştan yere yaktırma derim hemen nüks ediyo bana ne yapacaksın diye soracak olursan bende çaresiz durumdayım buraya yazdım kimse yardımcıda olmadı ama büyük yerde aramak zorundayız çaremizi gelişmelerden haberdar et..

asiiii v allla kardeşim anynen çaresizlik deneme tahtasi oldum zaten. dr ille de geleceksin ameliyat olacaksin diyor ben diyorum nüks ediyor, yapacak başka bir şey yok diyor. ne yap acan bilmem gitsin gittiği yere kadar.

:(((( aynen paşam aynen olma derim ben canını boştan yere yakma yazık canına.....

Merhaba arkadaşlar

ben uç yıl önce kalp krizi geçirdim küçükken bir kez sonda takılmış sonrasında bende rahatsızlık olmadı kesik kesik ağrısız yapıyordum bi skntm yoktu
taa ki kalp krizi geçirdigimde anjiyo olmaya gittiğim hastanede takma dediğim halde penisin ufak olmasına rağmen kucukmus diye söylemesine rağmen sonda taktı ve ben o anda yoğun bakımı zaten sese verdim anjiyo 20dk için sonda taktı ve ben kalp falan bosverdim çıkar dedim tartistim sen cikarmazsan ben çıkarırım dedim cikarttirdim ama çıkartırken bagirsaklarim çıkıyordu sanki ( sonraki tecrubelerime Gore sonra çıkarılırken havasi aliniyormus sonrakilerde çok rahat çıktı ben bunu kasıtlı yaptığını dusunuyorum )
benim ondan sonra bir hafta kipkirmizi kan geldi ve bağıra bağıra yaptım
2015 yilinda oldu sonrasında bu sikintim devam etti bazen inat edip gitmiyordum su vs çok sk tuvalete gidip sıcak suyla tam kapanmadan açtım bazı zamanlarda damla damla yapıp acile gittim
geçen sene sonda 8 numara takmayı denediler olmadı sonra bu ufak torbasizi denedi doktor bi gün takılı durdu hastanede yatırdı beni darlık operasyonu için yönlendirdi gumushanede olmuştu bu olay trabzona sevk etti trabzondki doktor darlık ameliyatını yapmak istemedi ilaç verdi ve haftada uç kez en az meni torbani bosaltcaksin dedi
bu arada ara ara skntm oldu ama bir şekilde çözüme gidiyordu uç gün önce artk sıcak su falanda fayda etmedi acile gittim yine normal sonda takilamadi torbasizi sondadan takıldı ve çıkarıldı acil darlık ameliyatı olacaksın dediler

ben kalp hastasiyim kalp pili takılı kan sulandırıcı kullanıyorum ( bu yüzden korkuyorum ameliyata ) ne yapmalıyım sizce idrar sokucumu kullanmaliyim şuanda açık ama tabi yanma agri oluşuyor yaparken ve normal oturduğum zaman sızı oluyor
sarı çiçek diye bitki faydalı olur diyorlar tecrubelerinizi yazarmisiniz benim bu durumum ilacla gecebilirmi 05425240129 telefonlada ulaşabilir akbank calisaniyim olucaksam özelde olucam istanbulda muayene için önerilen doktor varmı özür dilerim çok uzun oldu ama

salih2934

Çok geçmiş olsun.
Üretral darlığın tıraşlanarak açılması yöntemi maalesef çok bir işe yaramayan, kısa sürede darlığın nüksetmesine neden olan bir yöntem. Bence bundansa açık ameliyatı düşünmelisin. Dar alanı kesip sağlıklı iki ucun birbirine dikimesi yöntemi her zaman çok daha işe yarar.
Bu ameliyatı Cerrahpaşa çıkışlı hocalara yaptırmanı öneririm. Pahalıdır ama Bülent Çetinel çok iyi bir cerrahtır.

Bir de, şu anda takılı olan sonda üretrayı az da olsa rahatlatmış olmalı. Onu çıkartır çıkartmaz hemen akabinde bir büyük çaplı sondayı takmayı deneyebilirsin. Bunu başarabilirsen, 3-5 gün sonra onu çıkartıp hemen peşi sıra bir büyüğünü takarsın. Böyle böyle üretraya olabildiğince geniş sonda takabilirsen, bu ameliyatı bir süre daha ertelemen mümkün olabilir.

Ben hiç kendim sonda takmayı denemedim bu durum benim için sorun olur mu şuan yanma falan var yani öncesinde de böyle oldu sonda falan açıldı soğuk olunca bu durumum tetikleniyor genelde yani benim asıl merak ettiğim bu sondadan dolayı ne oldu da bu rahatsızlık oluştu açıkçası ameliyat olmak istemiyorum ama bir yıl önce böyle olmuştu yine sondayla açılmıştı ve o zamanda soğuktan dolayı olmuştu dediginiz doktor Mehmet Bülent çetinel florence hastanesinde sanirim

Üst Alt