Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İntihar

vilanjik

Emektar Üye
Konular
167
Reaksiyonlar
20
Bahar insanı adeta yaşamaya zorlarken,ben yorulduğumu adeta tükendiğimi hissediyorum.Hayallerim yok.Umutlarımsa hiç olmadı.Kendi ellerimle kendi katliamımı hazırlıyorum.Yıllanmış bir kan davası güdüyorum kendimle.AŞK böylesi bir okuldan mezun olamamanın bütün acılarını,iliklerimde her dem hissediyorum.Ağıtsız ölüm,kefensiz ceset,isimsiz mezar gibi yaşamdışı fantaziler besliyorum.Çorak yüreğimin tam ortasında,intihar özeleştirinin en dürüst biçimidir sözleri ne kadar kulaklarımdan gitmesede yaşama zevki bir yerlerimden yakalıyor beni.Sizce beni tutan nedir.Şu çorak gönlümde yeniden boy verecek çiçekler mi? Yoksa bedelini ödemediğim bir şeylermi takılı kaldı ayaklarıma.Geçmişimle tüm köprülerimi yıkıyorum.İçim acımadan pişmanlık duymadan.Kimi zaman bir kadın eli okşuyor saçımı.Ama asla annem gibi değil.Bir kadın olmalı diyorum hayatımda.Ama diğer kadında ölmeli yüreğimde.En çok korkularım korkutuyor beni.Oysa yaşadığım korku yaşayacağımın kat be kat fazlası oluyor.Bir elim tetikte diğeri pencerenin perdesinde.hala mı diyorum kendi kendime hala mı döneceğine inancın var.hiçbişey olmamış gibi tutabiecekmisin ellerini.Hala için için oluşların sürecek mi onun sana bakan gözlerinin yıkıcı esaretinde.Uyumak istiyoum ve hiç uyanmamak.

Vilanjik;duygularını ve içinde bulunduğun durumu güzel dile getirmişsin ama olumsuz ve umutsuzluk kokuyor.Hayat bu her zaman düzenli gidecek değildir,olamazda.Düşülen bazı boşlukları değerlendiren şeytanın bizim bedenimizde bize hükmetmesine izin vermememiz gerekiyor.Az küçük bir irade ve inançla çabucak atlatabiliriz bu durumu yada iyice umutsuzluk bataklığına batarız ki bu çıkmaya çalıştıkça battığımız bataklığa benzer.Allah zorluk ve sıkıntıyı insanlara Allah'tan başka sığınılacak bir güç olmadığını görmeleri ve doğru yolu bulmaları için vermektedir. Ancak şeytan insanların bu hikmeti görmelerini engeller ve onların kalplerini duyarlılıktan yoksun bırakarak katılaştırır.Allah, samimiyetle Kendisine sığınan kullarını yardımıyla destekleyeceğini bildirmiştir,vadetmiştir.Yeter ki istemesini bilelim ve derdin sahibinin dermanınında onda olduğunu bilelim.Ondan başka derman sahibi yoktur.Korkularda bence şeytanın sana verdiği vesvesedir.Vesveselerinden kurtulmak cesurca doğru adımlar atman seni doğruya yönlendirecektir inşallah.Çünkü hiçbirşeye değmeyen bir dünyada yaşıyoruz tek değecek şey ahiretimize güzel hazırlanmaktır.Dualarla süslü bir hayat geçirmeniz dileğiyle..

Sevgili Ece yorumun için teşekkür ederim.Ama ben pozitif birisiyim.İntihar gibi bir eğilimim hiç olmadı olamazda.Ben sadece geçmişimi intihar ettirmeye çalışıyorum.Geçmişim ölsün ki bugünüme tesirleri ortadan kalksın.

Anladım ben Vilanjik.İntihar edeceksin sanarak yazmadım zaten. Ama durumunun vahametine binaen yazdım.Çokta pozitif görmedim ama:))

Üst Alt