Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Invega sürekli kusturuyor. Sizde nasıl yan etki oluşturdu?

Factotum

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Son üç dört gündür bu ilacında arasında olduğu 3 farklı ilaç kullanıyorum. İki ilacı daha önce kullanmıştım ve yan etkileri yoktu. Sanıyorum ki invega 3mg yüzünden sürekli kusuyorum. Midemde hiçbir şey kalmıyor su içsem bile kusarak çıkartıyorum

Ama şöyle de bir şey var ki bu invega şüphe ve takıntılarımın hepsini iki günde yok etti. İlk kez bir ilaç bu kadar işe yaradı kısa sürede. İki günde diyorum daha önce olmamıştı. Kusma yan etkisi olmasa yıllarca kullanabilirim bu ilacı. Arkadaşlar sizde bu invega yi hiç kullandınız mı? Sizde yan etkisi nasıl oldu? Ben bırakmak ta istemiyorum ama dünden beri kusa kusa bir hal oldum pazartesi tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.

Nette araştırınca Kusma ilgili birey yazan olmamış bende o yüzden konuyu buraya açayım dedim.

Ben bu invega'nın iğne forumunu kullandım (Xeplion). Hiç kustuğumu hatırlamıyorum.Yan etki olarak çoğu forumda okuduğum kadar cinsel anlamda ereksiyon problemi yapıyormuş kuru boşalma yapıyormuş. Bu iaç bana hiç iyi gelmemişti. Alsam da almasam da değişiklik olmamıştı bi faydasını görmemiştim.

Factotum

Ben bu ilaç sayesinde forma girmiştim. 2011 yılı sonbaharda devlet hastanesindeki bir uzman doktor tarafından İNVEGA ya başlatıldım. O zamandan bu zamana kadar çeşitli mg olarak kullandım bu ilaçı. Şuanda 9 MG olarak halen kullanmaktayım. Çok yan etkisi olmayan bir ilaç doğrusu.

ınvega 6 mg 28 uzatılmıs salımlı kullanan varmı nasıl bu ilacı değerlendirebilirmi??

ınvega 6 mg 28 uzatılmıs salımlı kullanan varmı nasıl bu ilacı değerlendirebilir mi??

Teşekkürler değerlendirebilirmi yan etkisi nasıl

salya akar mide bulantısı yapar iştah açar bende olanlar ben invega kullanıyorum bide hormonları bozar süt salgısı çoğalır

İnvega kullananlar hangi yan etkileri gördünüz?

İnvega da nasıl bir yan etki gördünüz?
Kilo aldırır mı?

beni uyumaya meylediyor. bunun dışında yan etki görmüyorum. hatta psikozumu jitet gibi kesip bitirdi.

Ben İnvegayı da iğne versiyonu olan Explion u da kullandım..Çok faydasını gördüm ,normal bir insan olmamı sağladı desem yalan olmaz.

İnvega 6 mg kulllananlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

İnvega kullananlar kaç günde etkisini gösterir bilen var mı invega 6 mg.

İnvega 6 mg kullanan yok mu??

Ben invega 6mg ı sabah 1 akşam 1 alıyorum. Etkisini 1 haftada görürsün. Örneğin ben son 3 gündür sabahları almayı unuttum ve çok durgunum. Etkisini ve eksikliğini hızlı görürsün. Ama akside olabilir. Çünkü her laç herkesde aynı etkiyi görmüyor.

9 mg nı içtim yerinde duramama akatizi yaptı ,yan etkisini içtikten bir gün sonra gördüm

bende içtım bundan ama butun sıkayetlerımı %70 artırdı ben bıraktırdı doktor ben ıcmem bıdaha

Psikoterapi Bana hiç yan etki göstermeyen şu an doktorumla farkedebildiğimiz tek ilaç. Diğer yorumlardan görüyorsun çok yan etki görenler olmuş. Sende nasıl bir yan etki - etki göreceğin zamana bağlı. Nasıl etki gördüğünü bizimle de paylaşırsan ilacı yeni kullanacak arkadaşlar çin iyi olur.

8 gündür iciyorum henüz tam anlaşılmadı etkisi

Acaba hapı tek başına mi kullanmaliyim

Allahtan bende yerinde duran ama yapmadı etkisini gizli gosterir invega

Psikoterapi invega etkisini gizli gösterir. Zaman alır yavaş yavaş. Fark ettirmez. Yan etki görmemene sevindim.

benı olduruyordu her ınsan farklı tabı benım hıslerımı cogalttı serum taktırdım bende basım belaya gırmesın dıye

Keşke bende de yan etki göstermeseydi de devam etseydim xeplion iğne olmazdım böylece uykumdanda olmazdım sakın hapı bırakıp da iğneye dönmeyin çok riskli bende kalıcı yan etki yaptı uyku uyuyamıyorum
İnveganın hastalığa iyi geldiği kesin ama şansa yan etki de gören var

dogandemirci11

Geçmiş olsun kardeşim xeplion iğne keşke kullanmasaydin.ama şizofreni için invega yeterli

İNVEGA süper bir ilaç şüpheleri hezeyanları azaltiyor

9 mg çok ağır ben y mg kullanıyorum akataizi yerinde duramama yapa bilir.

Ben invega kullandığımda seslerimi dahada artırmıştı doktor 6 günde kesti ilacı.

@Coni bosi, bende akatezi yapmadı tam tersine tam etki görüyorum, hiç yan etki görmüyorum. Bu ilaç kombinasyonunu bulmak 7-8 yılı buldu. 3 doktor değiştirdim. Son gittiğim doktor işinin ehli bence. Bu arada akatezi olmuyormusun hiç dersen cedrinayı eskiden 750mg kullanıyordum şu an 150mg kullanıyorum. 150mg ı aşarsam doz bana fazla geldiği için akatezi yapıyor. Kısaca bende akatezi, doz bana fazla geldiğinde oluyor

Invega bende dalgınlık ve hareketlerde yavaşlık oluşturdu. Dışarıdayken "acaba garip duruyor muyum, fark edilir derecede mi" diye kaygılanıyorum. :/

not: 6 mg

Bizim burda 1 arkadaş var . İğneler arkadaşı okadar saflaştırmışki özür dilerim ( sövseler) güler olmuş Etrafta geziniyorlar. İnsanlar kullanıyor, dalga geçiyor. Ne olacak böyle bilemiyorum.

Ayaklarımı sürterek yürüyordum sarhoş gibi oluyorsun.

Bu ilaçtan tam etki gören bir tek ben miyim? 😄

iğnesi mi daha etkilidir hapı mı ?

Üst Alt