Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş değişikliği için anskiyete sebebiyle heyet raporu almalı mıyım?

m.frkn

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Merhabalar

İş hayatımı ve gündelik hayatımı felç eden, gecelerimi uykusuz bırakan yoğun bir anksiyete yaşıyorum.

Gecelerim stres ve korku içinde geçiyor, sabahı zor ediyorum. Vücutta el ve ayakta titreme, fiziksel ve mental yorgunluk had safhada. Huzursuz kesik bir uykuya dalıyorum ve sabah da yine korku ve huzursuzluk içinde uyanıyorum.

2017'ye dayanan bir psikiyatrik geçmişim var fakat iş hayatımdan dolayı yaklaşık üç aydır anksiyete hiç olmadığı kadar arttı.
Mesaiyi tamamlayamaz hale geldim, idari amirimden (kamuda çalışıyorum) saklayamaz hale geldim ve işten titreyerek erken çıktığım günler oldu bu son üç ay içinde, istifa edecek noktaya geldim.

Üç aydır aynı psikiyatristten ilaç tedavisi görüyorum. Ayrıca geçen hafta psikiyatristimden durum bildirir raporu da almıştım iş yerimde değişiklik yapabilmek için. Bugün il müdürlüğüne dilekçemle başvurdum fakat heyet raporu istediler.

Yarın heyete gireceğim, elimde tek umudum bu kaldı. Yoksa ne yaparım bilmiyorum.

Biraz araştırdım okudum ama güncel durum nedir bilmiyorum anksiyete için heyet raporunda.
Psikiyatristimin de olduğu hastaneye başvurdum heyet için. Beni takip eden psikiyatristin olması ve elimde kendisinin verdiği durum bildirir raporunun olması bir avantaj olur mu muayenede? Yanımda götüreyim mi durum bildirir raporunu?

Tek isteğim işimi değiştirebilmek için dilekçede verebileceğim bir heyet raporu?
Anlatırken anksiyetenin bendeki etkilerinin yanında açık açık bu anksiyetenin iş ortamından kaynaklandığını ve bu iş değişikliği için heyet raporunun gerektiğinden bahsetmeli miyim? Yoksa olumsuz bir intiba mı bırakır? (Geçen hafta aldığım durum bildirirde hekimim belirtmişti zaten iş ortamı değişikliği önerilir şeklinde)

Bir de bana bugün müdürlükte istedikleri raporun yüzdesiyle ilgili bir şey demediler. Sadece tanının ismini görmeleri yeterli olur mu bilmiyorum. Yüzde 20 rapor verseler işlem yapmama yeterli olur mu kamu kurumunda? Nihayetinde derdim ekpss veya ücretsiz ulaşım vs değil, tamamen iş değişikliği.

Bir de hastaneye vardığımdan itibaren işlem sırası, prosedür nasıl oluyor, beni sadece psikiyatristler mi görecek, detaylı dinliyorlar mı?
Çok tedirginim ve korkuyorum yarın için

Teşekkürler

@m.frkn, Tedavi gördüğünüz hastahaneye başvurmakla çok iyi yapmışsınız heyette %90 doktorunuz kanaatini dikkate alırlar ve aksi bir karar çıkması çok nadirdir heyette basit bir kaç soru dışında bir şey sormazlar oraya girdiğinizde karar belli olmuştur zaten heyet formalite.
Doktorunuz iş değişikliği uygundur dediyse o yönde karar çıkar Allahın izniyle rahat olun onuda takıp kendinizi daha kötü etmeyin Allah şifa versin ve yardımcınız olsun

@kara duman,

Çok teşekkür ederim. Gece gece sakinleşmeye çalışırken yazdıklarınız bir nebze de olsa iyi geldi.

Raporda “iş yaşamından kaynaklı anksiyete nedeniyle stres gerektiren işlerde çalışamaz” gibi bir ibare eklerse doktorunuz tadından yenmez.
Oranın hiç bir önemi yok. Siz engelli sağlık kurulu raporuna başvurmamışsınızdır zaten. Bu doğruysa zaten raporda oran yazmaz. Üç hekim imzalı durum bildirir rapor verirler ve bu da işinizi görür

@OturanBoğa,
Mhrs'den sağlık kurulu erişkin bölümünden randevuyu aldım hocam, zaten başka bir seçenek yoktu değil mi? Doğru almışımdır inşallah randevuyu.

Anladığım kadarıyla sanırım durum bildirir raporu isteğini yarın gidince kurula girerken vereceğim dilekçede belirteceğim, doğru mu biliyorum acaba?

@m.frkn,

Her hastanede farklı uygulayabiliyorlar. Aslında sizin heyetle bir işiniz yok. Hastalığınızla ilgili bir doktor rapor düzenleyeceki 3 doktor da imza atacaki oldu bitti.
Madem randevu aldınız, bu durumda sekreteryada bunu belirtip heyet değil de 3 imzalı durum bildirir rapor almak istediğinizi belirtin. Onlar yönlendirir bir şekilde...

Geçenlerde bir yakınjm için sağlık kurulundan randevu aldık. Gittiğimizde memur " meslek hastalıkları" Hastanesi'ne gidiceksiniz ordan alacaksınız dedi. Misal Sağlık kuruluna girse doktorlar çalışamayacağı yerleri artık boş bırakıyorlar dedi. Geçmiş olsun

@OturanBoğa,
Az önce çıktım hastaneden. Evet dediğiniz gibi oldu hocam, beni sağlık kurulunda gişeden polikliniğe yönlendirdiler. Kendi hekimime gidip durumu anlattım. Sonra gişeden giriş yaptım psikiyatri heyeti için. Kendi hekimim görüşünü yazdı ve raporu hazırladı, diğer iki hekimden de imza aldım.

Umarım artık il milli eğitim bu durumda sıkıntı çıkarmaz. Orada da sağlık kurulu gişesinde üstüne basa basa sordum. Üç hekim imzalı olunca heyet raporu yerine geçer değil mi? diye sordum. Evet dediler. İnsan huzursuz oluyor yine de işte

@Boşasaymayirmibirharf,
Teşekkür ederim. Bulunduğum ilde meslek hastalıkları hastanesi yok hocam, en yakın Antep'te var

Üst Alt