Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş görememezlik aylığı olan biri işsizlik maaşı alabilir mi?

(diE)

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

engelimden ötürü iş görememezlik maaşı alıyorum. şartlar yerine gelse işsizlik maaşı alabilir miyim? yani iş görememezlik maaşı olan birine kovulduğu taktirde işsizlik maaşı çıkar mı? yoksa iş görememezlik maaşı buna engel mi?

Teknik olarak alabilmelidir zira sigorta piriminin içerisinde işsizlik pirimi kesintisi de yapılmaktadır.

bu konu en çok emeklilerin işsizlik maaşı alabilmesi sorusu ile karşımıza çıksa da emeklilikte çalışma durumunda yatan prim sgdp iken iş görmezlik alırken sgk primi tam olarak yatmaktadır, dolayısıyla iş görmezlik geliri alan kişinin işsizlik maaşı alabilmesi gerekmektedir diye düşünüyorum şimdi kanun madesını hatırlayamadım ancak herhangi bır gelir elde etme şartı varsa işsizlik maaşı almanın önüne geçebilir en nihayetinde bunu bağlı bulunduğunuz ilin sgk müdürlüğünden teyit ettiriniz

(diE)

gerekli şartlar ve koşullar sağlanırsa her iki maaşı alırsın ben aldım arkadaşım .

Üst Alt