Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş için engelli raporu almalı mıyım?

Ucrkusyvz

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, ben bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuş bir yazılımcı adayıyım. Daha önce sektörde çok iyi olan bir şirkette yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmıştım fakat depresyonum ve sosyal anksiyetem sebebiyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi evden çalışabileceğim bir iş arayışındayım fakat bunu başarabilmem şu an ki piyasada inanılmaz zor. Ben de rahatsızlığımın bana sağladığı engelli haklarını kullanabilmek için heyete girmeyi düşünüyorum. Sizce engelli istihdamıyla iş bulmam kolaylaşır mı? Yoksa ruhsal hastalığım var diye beni işe almazlar mı ?

Bence engelli raporu alırsan işe girmen zorlaşır . Engelli raporu almasan ve hasta olduğunu kimseye söylemesen daha kolay işe alınırsın bende iş mevzusu için engelli raporu almadım yinede senin bileceğin iş tabi.

Zihinsel engellilerden sonra en çok ruhsal engelliler iş başvurularında reddediliyor, araştırmayla sabit fakat her şirket farklı prensiplerle hareket ettiği için engelli kadrosundan iş bulmak imkansız değil.

Ekpss'de dahi zininsel, görme, işitme veya konuşma engelliler için farklı sınavlar uygulanıp, ek süreler verilirken ruhsal engelliler için ek süre verilmiyor, halbuki ruhsal engellilerin çoğu dikkat ve bellek sorunları yaşıyor. Kamuda bile ayrıma gidiliyor.

@Ucrkusyvz, Sizinle aynı sektörde bulunan bir kullanıcı vardı şimdi adını hatırlayamadım oda sektörde iyi bir konumdayken rahatsızlanmış şu an nispeten iyi olduğu için sektörüne geri dönmeye çalışıyor söyleyecekleri size çok yardımcı olacaktır konuyu görürse yazacaktır adını hatırlarsam vende yazarım.

Üst Alt