Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası Tespiti için nasıl bir yol izlemeliyim?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
İş yerinde çalışırken (Şantiye-Depo vb yerler) iş kazası geçiren çalışanın iş kazası sgk'ya iş yeri tarafından bildirilmemesi durumunda çalışan hangi yolları izleyerek iş kazası yaptığını SGK'ya bildirebilir(Olay şantiye deposunda kalp Krizi geçirme-Kalp Krizi SGK tarafından iş kazası olarak 2016 yılından bu tarafa kabul ediyor).Bildirimde bulunurken nelere dikkat etmeli ve nasıl bir yok izleyerek iş kazasını ispatlayacak.SGK yapılan bildirimi red ederse nasıl bir yol izleyerek hakkını alabilir.

kalp krizinin sonunda ne oldu? kriz geçiren şahıs vefat mı etti yoksa sakat mı kaldı?
kişi kalp hastası mıydı, hasta olduğunu biliyor muydu, bu konuda işvereni bilgilendirdi mi vs. bir ton soru var.

sgkya bildirim yapmak iş değil, bağlı olunan sgkya gidip ben iş kazası geçirdim, ama işveren size bildirmedi diyeceksiniz, hepsi bu kadar.
burada dikkat edilecek bir şey yok, kazanın tarihini, işyeri adresini-ünvanını vs doğru yazın yeter.

ücretsiz destek

Merhaba,
Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
Şükürler olsun yaşıyorum ve bu soruyu sizlere soruyorum aksi olsa soramazdım değil mi ?
Kalp Krizi sonucunda kalp'e stent takıldı.3.Adet.Hastaneden %64 oranlı engelli raporu verildi.Daha öncesinde herhangi bir kalp rahatsızlığı yoktu.Yani kap hastası değildim.Cevabınızdan anladığım kadarı ile pek ümüt vermiyorsunuz.Ama yaradanın izni ile ben bu mücadeleyi sizlerin yardımı ile kazanacağım.

ümit vermiyor değilim. tam aksine, olay anlattığınız gibiyse yüklü bir tazminat alırsınız ( burada yaşınız ve maaşınız da önemli)
ayrıca emekliliğe de hak kazanabilirsiniz.
benim anlatmak istediğim; "haberlerde gördüm, bu iş kazası sayılıyormuş" düşüncesinin yanlış olduğu. her olayın kendi içinde incelenmesi gerektiği.
şimdi öncelikle kalp krizinin iş yerinde olduğuna dair şahit bulmaya çalışın. bulamazsanız ve hastaneye ambulansla götürülmüşseniz de hastane kayıtlarında işyerinden alındığınız yazar, işiniz kolay olur.

sonrasında bir avukatla görüşün, sgkya başvurun.
sgknın incelemesini beklemeden direkt iş mahkemesinde işverene karşı dava açın, sgknın incelemesini beklerseniz 1 seneden fazla beklersiniz, boşa zaman kaybetmeyin.

mümkünse sendika avukatlığı yapmış, bu alanda deneyimli biriyle çalışın.
sgkya başvuru aşaması kolay, kendiniz de yaparsınız, ama zaten dava için mecburen bir avukata gideceksiniz, bu yüzden sgkya başvurmadan önce bir avukatla anlaşın ve onun tavsiyelerine uyun.

bir de yaradanın izniyle bu mücadeleyi kazanacam falan, bu şekilde gaza getirmeyin kendinizi. savaşa gitmiyorsunuz, dava açacaksınız, sakin olun. önünüzde belki de 5-6 seneye uzayacak bir süreç olacak ve o süreç böyle kızgınlıkla kolay atlatılmaz, kendinize yazık edersiniz.

DYS'de yazan 2021/301 esas sayılı müzekkere ne demek?

Merhaba
Bugün e devlet dys evrak kontrolünde aşağıdaki yazıyı gördüm.Bu müzekkere ile ilgili bilgisi olan varsa aydınlatabilirlerse çok sevinirim.
2021/301 Esas Sayılı Müzekkere
E devletdeki yazı bu şekilde:

2021/301 Esas Say.Müz. GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HUKUK İŞLERİ VE SAĞLIK SİGORTACILIĞI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Giden Evrak Kayıtlı MEDULA KAYDI.

Medula kaydı diyorsa mahkemeye ilaç listesini göndermiş olabilirler ilaç ve hastalık listesi mahkeme müzekkere yazıp istiyor cevap vermişler dava dosyasını uyaptan kontrol edin evraklar bölümüne gelir bi kaç güne

Merhabalar;
Ben iş yerinde kalp krizi geçirdim bypss ameliyati oldum önceden herhangi bir rahatsızlığım yoktu iş yeri iskazasi bildirimi isg iş kazası tutanakları mevcut yanliz hastane girişi yaparken hastalık olarak giriş yapmış hastaneye başvurdum ssk ya faturalandirma dönemi kapandigindan hastane olarak değişiklik yapamiyoruz doktor da iş kazası olarak değerlendirilmesini uygun görmüştür şeklinde ssk ya dilekçe yazdı ve bir örneğini bana gönderdi bende ssk ya gittim madul luk tespiti için ssk bana bütün raporlarını ver bilir kişi gibi biryere gidecek kabul edilirse iş kazası hastaneye madul orani tespiti için sevk yazacağız diyerek bilgi verdi bu arada bu kadar bildirime rağmen polis fln da ifade almadı iş yerinde beni 04 koddan isten çıkardı raporum bittikten 20 gun sora ben bu aşamada extra yapmam gereken bir işlem varmidir beklemem mi gerek yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Üst Alt