Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sol parmak ucu uzuv kaybı sonrası haklarım nelerdir?

Zese

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben iş kazasi gecirip sol işaret parmağımın ucunu 1. Bogumdan kaybettim. Yani dikildi ama tutmadı tekrar alındı. Bu kaybi yaşayıp oran alanlar davasi devam edenler veya biten var mı bana biraz bilgi verebilir mi? Yüzde kac ordan verildi? Maaşa bağlandı mi? Tazminat miktari tahmini ne olur vs

Nezman gecırdınız acaba işyerınız butun masrafları karsıladımı mlsfe bende üç kazası gevırdım benimde sol bas parmak koptu dikildi sukur tuttu ama ilk bogumu oynatamıyrum bnde halen raporlumusunuz heyete basvurdunuzmu

Merhaba, ben is kazasi sonucu sol el işaretim parmak ilk bogumun biraz altindan kaybettim. Dikildi ama tutmadi tekrar kesildi. Sizce ne kdar bir oran alırım bilen veya yasayan var mi
Pa_Pi merhaba, sol el işaret parmagi ilk bogumun biraz altindan koptu. Yeni düzenleme ile oran tahmini ne olur bir fikriniz var mi

SGK ya başvurunuxu yapın sizi hastaneye sevk edecekler. gelen raporla birlkte işkazası dosyası yeniden SGK NIN kuruluna gönderilip KURUL işkazası meslekte kazanma kayıp oranını belirleyecek. %10 ve üzeri oran çıkarsa orana göre sürekli işgöremezlik geliri bağlanıyor.

SGK-HASTANE-SGK KURUL ORAN

2010 yılında iş kazası geçirdim %35 oran verildi. Kaza beyin kanamasına bağlı sağ taraf kısmi felç, epilepsi ve davranış bozukluğu idi.
Benim bu rahatsızlıklarıma rağmen %35 verdiler. Sen umaraım %10 veya üzeri alırsın. Burada önemli olan SGK ya başvuru yapıyorsun onlar SGK dan iş yerine kaza tespiti için müfettiş gönderiyorlar, bundan sonra şayet kazada senin kusurun fazla ise işler tersine dönüyor bunu bilerek başvuruda bulun derim. Sonra müfeetiş tespit raporu düzenliyor SGk ya bildiriyor buda 2 ay falan sürmüştü. Sonra SGk seni istediğin devlet veya üniversite hastanesine sevk ediyor raporun oradan ankaraya gidiyo oranı ankara belirliyor. %10 veya üzeri alırsan maaşının bir kısmı sürekli işgöremezlik olarak emekli maaşı gibi her ay yatırılıyor. hepsi bu ama toplamda 8 ile 10 ay sürer sıkıntılı biraz, hem halen aynı yerde çalışıyorsan işveren seni göze koyuyor çünkü devlet iş kazalarına çok önem veriyor bilgin olsun.

İşyerine mufettıs gonderıldıgını bılmıodum aydınlattıgınız ıcın tskkler

ipeksi

Avukatım doktora tahmini bir oran icin sordu parmagimin fotosunu gosterip. %9 demiş. Tabi bu tahmin. Sgk’ya avukatim basvuru yapicak oran tespiti için evet. İsverenin avukatiyla görüştük sadece varsa bir teklifiniz verin diyorlar. Dava acmadik henuz. Yani teklif ettigimizi verirler mi pek sanmıyorum ama yine de bir teklif vericez. Olmazsa tazminat davalarini acicaz. Sizce sgk %10 vermezse itiraz etsem yükseltirler mi ve bu cok uzun sürer mi?

Zese

%10 altı rapor alırsan sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz. Dava açmadan tazminatı almaya çalış. Dava süreci çok uzun sürer ve %9 oran ile yüksek bir tazminat çıkmaz.

Bence bu kadar olumsuz konusmayın yınede hıc bısey bellı olmaz Bı avkt danısmnızda fayda var sonucta onlar az cok nedr Bı tazminat alcagımız soylelrle

Benim kazamda %100 firma suçluydu Sgk müfettiş teftisinden sonra baya korktular bende o zamanın parasıyla ev parası karşılığında dava etmiycem ve istifa edip konuyu kapatırım diye kağıt imzaladım. Tekrar ediyorum kazada kusur oranı firmada ise avukat karıştırmayın sgk ya gidin müfettiş gelsin sonra duruma göre tazminat talep edersiniz

Sızın kazanız nedir sızın sonuca vardım dqvanız

Sonrose
Tazminat davası açılmadı. Talep ettiğim parayı hesabıma yatırdılar, bende dava açmayacağıma dair kağıt imzaladım. Dava işleri çok uzun ve maliyetli oluyor. Noterden ihtarname gönderdim işyerine X miktar para vermeniz durumunda dava etmiyeceğim vermezseniz dava edeceğim gibi onlarda verdiler sağolsunlar. Herşeyin bedeli var beyin kanaması geçirdim ama evim oldu.

Sızın fab dava yoluna gitmeden size bıseyler sunmuş bnde 4 aydır ıs kazasından 3vdeyım parmak koyu dikildi bizim fab ole Bı teklifte bile bulunmadılar ayrıca bıde olunce oyle kan parası gıbı seyler verılıyo us sasırdım valla bu ıse

onlar teklifte bulunmazlar ben kaza geçirdikten yaklaşık 1.5 yıl sonra tazminatımı aldım. Beninmle o kadar ilgilenmedilerki kazada kafama 52 tane dikiş atıldı kısmı felç oldum bunlara rağmen özel iyi hastaneler varken ancak kendi imkanlarımla devlet hastanesine gittim. Kendi işini kendin göreceksin kimse sana ''kusura bakma kardeş al şu kadar para vereyim'' demez. Durumun gerçekten ciddiyse peşine düş ama değilse ve aynı yerde çalışamya devam ediyorsan hiç bulaşma. 10 yı dava etme hakkın var en azından 10 yıl işin garanti olur.

Aynen haklısınız ugrasıyoz sahsen bızde gorcez bakalım

Merhaba kardeşim yüzde onun üzerinde alırsın. Benim sağ ayak baş parmağı hareket kabiliyetini kaybetti sgkya göre %5.2, yskya göre %5.3, adli tıpa göre %11.3. sgk maaş bağlamamak için en alttan tutuyor

Üst Alt