Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayağıma ağırlık düştü. İşgücü kaybın hangi oranda çıkar?

Konular
1
Reaksiyonlar
1
Merhabalar

ben Döküm işiyle uğraşan biriyim işim ağır saniye diye geçiyor.
2021 in Mayis ayında ayağıma 800 kg düştü ayağımda bir hayli fazla ezik 4. parmak tarak kemiğinde kırık, topuk tarafinda çatlak , çıkık , bağ kopması ve kalıcı olarak büyük bir vida bulunuyor.
Sağ el serçe parmağımda kırıldı
toplam 2 farkli ameliyat gecirdim 60 gun yatağa bağlı şekilde kaldım sadece degnekle ihtiyaç gidebiliyordum .
güç kaybı şu şekilde var ayağımda belli bir ödem kaldı 60 gün fizik tedavi gordum + havuzda yüzdüm kaslar çalışsın ödem gitsin diye ve bandaj tedavisi uygulandı yine de geçmedi doktor artik yapacak birsey yok dedi. ayagim yukarı doğru çekerken zorlanıyor yuruken aksayarak yürüyorum bunu yazarken bile ayağımda agri var

sizce %4 dahi olsa iş gücü kaybı alabilir miyim?
6 aydır raporluyum doktorlar daha fazla verecekti raporu uzatmak için ama istemedim çünkü psikolojik olarak bunalmistim

Bir de sağlık kuruluna mhrs den iş gücü kaybı için randevu alacağım ama bazi devlet hastanelerinde (Sadece silah ruhsatı durum bildirir) diyor bu tür hastanelerde iş gücü kaybı için heyete giremez miyim

Bugün itibariyle SSK dan sevk ile gittiğim hastaneye Aralık 27 e muayene günü verdi saçmalık resmen

Merhabalar iş kazasında yüzde kaç haklı çıktığımızı nasıl öğrenicez müfettiş mi gelmesi lazım?

Kendineisci

Kalıcı olarak bıraktığı her türlü aksaklıktan oran verilir. Hele de bu yaptığınız işi yapmanıza mani olacak, onu etkileyecek düzeyde ise, evet, mutlaka oran verilir.

İş kazası tespiti için engelli sağlık kurulu raporu veren hastaneye gitmek çok daha doğru. SGK nereye sevk etti?

İş kazasındaki kusur oranını müfettiş raporunda görebilirsiniz.

Not: Mesajları özellikle birleştiriyoruz ki olayın tüm boyutları başkaları tarafından da kolayca takip edilebilsin ve başkalarına da örnek olabilsin.

Kocaelide ikametgah ediyorum derince egitim ve arastirma hastanesine sevk etti orasida aralik 27 randevu verdi heyet icinde degil ustelik muaneye olacagim tabi ilk 1 hafta sonrasi yani ocakta da heyet le gorusecekmisim .

Hocam yüzde 4 veya 5 neye veriyorlar acaba bilen var mi ? OturanBoğa Hocam sizin fikriniz var mı düşük bir oran ama neye veriliyor bu tür oranlar

Kendineisci

Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği ile İş kazası ile meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücü kayıp oranı tespitinde kullanılan cetvellere buradan ulaşabilirsin

tedavi gördüğün epikiriz yanı evrakları hastaneden alıyorsun heyete başvuru yapıp doktorlardan muayene olup heyete gün alıyor girip çıkıyorsun 3 aya kalmaz rapor gelir benim 29 rapor ayak iş kazası bildirimj yapılmadı şikayet ettim müfettiş onayladı 80 şirket 20 bana verdi kusuru senin iş kazan bildirim yapıldı ise heyete girmen gerek

@tortugacek Hocam merhabalar bende medicalpark da tedavi gordum 7 ay gidip bütün epikriz dostlarımı çıkardım 2 ameliyat gecirdim ayağımda ve serce parmağından dosyaları sgk götürdüm beni eğitim ve araştırma hastanesine sevk ettiler sevki götürdüm 27 aralığa randevu verdiler çok kalabalık sanırım o yüzden.

1- Size bir oran geldi mi ?

2- is kazanır nedir hocam

3- müfettiş gelmesi için benim bir işlem yapmam lazım mi yoksa kendi geliyor

@OturanBoğa Hocam merhaba resim için link attım gozukuyir mu bilmiyorum
ama verdiğiniz cetvele
cyxrby4
baktım ve metatarsal ( ayak tarak kemiği bende tek kırık ) zor iyileşen bir kemik olduğundan mı acaba 10 diyor cetvelde ama

Sağlık kurulundan verilen oran 2 yıl süreli olursa iş yeri sigortasından tazminatımı alabilirmiyim yoksa 2 yıl bekleyip rapor süresiz çıkana kadar beklemem mi gerekiyor. Ortalama dosya Ankara ya gittiği zaman sonuç gelmesi ne kadar sürüyor bilgisi olan arkadaş var mı

İşyeri grup hayat sigortası süreli rapor ile tazmin edilebilir mi?

İşyeri grup hayat sigortası süreli rapor ile tazmin edilebilir mi. %82 5 yıllık raporla süresiz olmadığı için red geldi.
Rica etsem biraz detaylandırabilir misiniz? Dava açsam mı?
Rapor nedeni onkolojik.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba iş gücü kaybım oranım karşı tarafın itirazı sonucu % 8.1 den %10 oldu . Muhtemelen bir daha itirazlar olur . Olmasa maaş mı bağlanıyor bilgisi olan var mi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba bugün ki dava sonucunda dosyam atk tevhidine karar verildi. Atk muane olup olmayacağımi nasıl bileceğim ki

Üst Alt