Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşe başladıktan ne kadar sonra vergi indirimine başvurabilirim?

Sevgitt

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
2
Merhaba Ayın 4 de işe başladım internetten vergi indirimine başvurmaya çalişiyorum girilen iş yeri vkn hizmet kaydiniz bulunamamiştir diyor. Başvuru yapabilmemiz için 1 ay falan geçmesimi gerekiyor. Yoksa bir yerde hatamı var giriş bildirgem elimde telefonuma mesaj geldi ne yapmam gerekiyor.

Vergi dairesine gidip elden verebilirsiniz yada en azından ilk primin yatması ve biraz süre gerekiyor.

@Sevgitt, İşe yeni başladığınız için işveren tarafından ilk priminiz SGK'ya yatırılmadan sistem bunu göremiyor.

Bu ay işe başladıysanız Ekim ayı için tam tarihi hatırlamıyorum ama 24 Kasım civarıydı sanırım prim ödeme son günü.

Siz bu süreci hızlandırmak istiyorsanız vergi dairesine bizzat başvuru yaparsanız daha iyi olur.

İşe giriş bildirgesi, engelli raporunuz ve o işyerinde çalıştığınıza dair işverenden alacağınız kaşeli imzalı yazı ile giderseniz başvuru yapabilirsiniz.

@BnymnYldz,

Öncelikle çok teşekkür ederim. Firmanın bağli bunduğu vergi dairesine mi gitmek gerekiyor yoksa karşıya fatihteki defterdarligami. Birde çalistigima dair yazı antetli kağıda su tc li su kişi isyerimizde calismaktadir tarzı bir yazi yeterli olur sanırım, iş yerimde kimse bu süreçler hakkında bilgili değil daha önce yapmadıkları için. 1 ay beklerim olmazsa dediğiniz gibi yaparım işlemi.

@Sevgitt, Ben işyerine ait vergi dairesi uzak olduğu için direk Ankara Vergi Dairesi Başkanlığına gitmiştim orada işimi hallettim. İstanbul'daki durumu bilemiyorum maalesef.

Dediğiniz gibi bir dilekçe olacak. TC Numarası / SSK Sicil Numaralı kişi XX.XX.XXXX tarihinde işe başlamış olup halen iş yerimizde çalışmaya devam etmektedir gibi kaşeli imzalı bir yazı.

Son düzenleme:
Üst Alt