Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İshal (diare) tedavisi ile ilgili öneriniz var mı?

nova

Üye
Konular
86
Reaksiyonlar
0
arkadaslar lomotil kullanılmasını doktorlar hiç önermiyor..
24 saat içinde en hızlı cozum nedir?

sevgili nova işe yarar mı gerçekten bilmiyorum ama baya bi kişiden duydum bunu.. bir bardak gazozun içine aspirin at iç geçiyomuş..sanırım denemekten zarar gelmez..:)

sık sık olan 1 durumsa sebebini bul derim,yok öyle değil nadiren oluyor dersen kafana takma bol bol su ve sulu gıdalar al ve tuzuda ihmal etme geçer.

Bende de bir zamanlar çok fazla görünen bir durumdu taze soğan yeni mahsül ürünler yediğim zaman evden dışarı çıkmazdım...Streptomag*ma isminde bir ilaçla tanıştım içeriği tamamen bitkiselmiş ve bağırsaklardaki suyu emiyormuş... istersen bir dene...

STREPTOMAGMA(Tablet)

Endikasyonları:
Akut diyarenin primer tedavi şekli uygun rehidratasyon sağlamaktır. Yetişkinler ve üç yaşın üzerindeki çocuklarda akut diyarenin semptomatik tedavisinde endikedir. Diyarede, bağırsak hareketlerini azaltır, sulu feçesin kıvamını arttırır ve kramplardan rahatlama sağlar.

Kontrendikasyonları:
Kanlı dışkı ve ateşle birlikte görülen invasif enfeksiyonlu diyare uzun süreli beIirtiler, santral sinir sistemi veya diğer ciddi bulguların görüldüğü, dehidratasyonun söz konusu olduğu hastalarda kullanılmamalıdır. İçerdiği maddelerden herhangi birine karşı aşırı hassasiyeti olduğu bilinen hastalarda kullanılmamalıdır.

Haşlanmış patates,şeftali,Cola,Muz ishale iyi geliyor ..

ben neler denemiştim hiç biri işe yaramazdı, gazoz asprin patats kahvenin içine limon sıkıp yerdim ayva yaprağını kaynatırdım kabus gibi:D hatırlamak istemiyorum o günlerii

önerdiğiniz ilacında doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekli çünkü sonuçta bir ilaç o yararı olduğu kadar da zararı var yani..

İlacın herhangi bir yan etkisi yok, sadece bitkisel ürünlerle yapılmış ben senelerdir kullanıyorum... sadece ishal geçmez devam ederse kullanılma durdurulabilir...

İlaçların hemen hemen hepsinin hammaddesi bitkiler değilmi zaten..?

Öncelikle tahlil vermek gerekiyor. Amipli dizanteri ise antibiyotik kullanmaktan başka çözümü yok.
Eğer gıda zehirlenmesi veya üşütmeden kaynaklanıyorsa , haşlanmış patates iyi geliyor. 1 kaşık türk kahvesine limon suyu ekleyip bulamaç kıvamında yiyorsunuz. Çok etkili bir yöntem :)
En önemlisi bol su tüketmeyi unutmuyorsunuz .

Haklı olabilirsin mac ben buraya bişey yazdıkca sende aksini iddia edeceksindir.. ben bir görüş sundum tedaviden memnun kaldım isteyen kullanır...

Sizin yazdıklarınızın neden aksini iddia edeyim burda amacımız arkadaşlara yardımcı olmak ..

Eğer ishal kronik bir hal almışsa, barsaklarda mantar oluşumu da söz konusu olabilir.
Her şeyden önce ishalin nedeni konusunda emin olmak gerek.

asiri antibiotik kullandigim donemlerde ne cekmisimdir bu dertten ilac filan karetmiyosebep ne olursa olsun doktorunuza danisin
mevsim sonucu besin zehirlenmesi de olabilir
gecmis olsun

ercefurly yada reflor öneririm bu durum sizde kronik bir hal aldıysa mutlaka doktora gitmelisiniz

tesekkurler arkadaslar doktora gittim zaten.. serum ve ilaçları aldım.. ama tamamen kesmek istiyorum stres yapmayayım.. cok saolun cevaplar için..

serumdan sonra ercefuryl, motilium, flogyl verdiler acilde ama ben intaniye farmokolog arkadasımla konustugumda ilacı pek tavsiye etmediler, madem basladın flogyl kullan 3 gün yeter dediler.. ama benim korkum ctesi sabah yola gidicem ve akşam dönücem o arada bi sorun olmasından korkuyorum..

İshal çok ciddi bir durumdur. Çaresini sitelerden ziyade doktorda aramanızı tavsiye ederim. Kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz zira.

Yıllar önce askeriye hastanesine ishal yüzünden acillik olup gitmiştim..Doktor ilaç yerine kesin çözüm olacağını söyleyerek üstelik bir kaç saat içinde cola önerdi..Yani bildiğiniz coco cola...:)

Tecrübe edilmiştir işe yarıyor deneyin bence..Ama tabi yinede bir hekime gitmekte fayda var..

bkz. bir yukarki msj :) doktora gittim acile gittim ilaçlarımı aldım..
ekstra gecici cozum sormustum 1 gün için onuda yukarıdaki arkadaslardan biri verdi tesekkur ederim ilginize.. cevap alınmıstır

Dikkatli okumamışım doktora gitmişsen o zaman cola'yıda bir dene derim ben..Karnından gelen gurul gurul sesleri kesecektir benim kesmişti sendede işe yarar inşallah..

Geçmiş olsun..

bildiğim kadar,hastaya açık çay maden suyu içirilir,yoğurt yedirilir.sütlü ve yağlı yiyecekler verilmez.bol limonlu pirinç çorbasi ve patates haşlaması yedirilir.her saat başı elma yenmesi tavsiye ederim

uzun süreli ishaliniz devam ediyorsa..sırasıyla kültür testleri biokimya testleri yapılmalı...Endoskopi ve kolonoskopide mutlaka yapılmalıdır.Ayrıca pankreas yetmezliği ishal yapmaktadır.

Bende çok yaşamıştım ishal mide bulantıları sitrese bağlamıştı işyeri hekimim ve giitğim uzman doktorlar. Bir süre sonra pankreasımda 4,5 cm tümörle karşılatım. Bunun nedenini araştırmak gerek.

Yaklaşık iki aydir ishal yüzünden eridim.o kadar doktora gittim. .endoskopi kolonoskopi tüm herşey temizdi.en son gittigimde doktor pankreas yetmezliğin olabilir dedi ve 2-3 gündür bir hap la duzelmeye basladim.malesef doktorlarin bilgi tecrubeleri cok az.

Geçmiş olsun, İlacınız sanırım pankreas enzimi içeren bir ilaç K harfi ile başlayan 10000 lik ve 20000 lik dozları olan bir ilaçmı.Pankreas alındığı için ben bu ilacı kullanıyorum.

Kreon 25000 evett

Üst Alt