Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazı ile sesi duyup anlayamamak..?

Alime34

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Benimde duyma problemim var cihaz kullaniyorum.sorun şu ki sesleri duyuyorum.anlamiyorum karisiyo...bununda çaresi yok dedi ölçüm yapan ve cihazı satan kişiler.

Işitme cihazi kullaniyom. Sesleri duyuyorum ama anlayamıyorum cihazı satan kişiye sordum yapacak birşey yok dedi...

gercektende bunun tedavisi yokmu. Sesi duyup anlayamamak beni. Içın duyamam.aktan kötü

işitme kaybı yüksek olan herkeste var o sorun bende 20 bin ₺ işitme cihazı aldım aynı şey maalesef. Araba, melodi ve kısa sesler dışında bir avantajı yok.

cihaz saticisi odyometristi suclamayin lutfen
sesleri duyabilmissiniz ona cok sukur diyorum ben cok ileri isitme kaybiyla
isitme kaybiniz azsa cihazdan cok faydalanabiliyorsunuz ama isitme kaybi ileri cok ileri olursa anlama maalesef kaybinizin derecesine gore azaliyor
burda dudak okuyarak seslerin bicimlenmesine pur dikkat faydali oluyor cihaz
odyometristlerin coguda illa anlatir der ama inanmayin
cok dikkatli olun
ya sesleri duyamasaydiniz
5 10 bin lira para verdik diye herbi seyi duyabilseydik dunya yuzunde sagir kalmazdi

rextonu coook onceleri kullanmistim pek hatirlamiyorum
simdiki cihazim oticon begenerek kullandim eskidi artik ama saglam malmis oticon
bundan onceki resound cihazimi her kullandigim cihazdan daha sevmistim

Oticon cihaz alacaklar dikkat etsin. Oticon Xceed gibi modeller Android cihazlara bağlanmak için ek aparat istiyormuş galiba.
Oticon alacaksanız Android telefon kullanıyorsanız, bluetooth bağlantısının sorunsuz olduğundan emin olun.

çamlıca
sen yeni cihaz aldinya fikrin varmi
bluetoothlu cihzlarla bluetoothsuz cihazlar arasinda fiat farki hakkinda bilginiz varmi
ben bunu kullanamiyorum bana gereksiz
bluetooth farkini odemekten yirtsam ne guzel olurdu:eek:

GRAHAM BELL
Sormak lazım. Ben sadece kullandığım cihazın fiyatını sordum daha çok. Aldım.
Mantıken bluetoothsuz daha az fonksiyonlu cihazların daha hesaplı olması lazım.
Phonak markasında Vitus + UP ler varmış daha hesaplı ve bluetoothsuz ancak Türkiye'de satılmıyor galiba

Alime34

Bence aldığınız cihaz size çok uygun değil. Kimi cihazları takar takmaz iyi duyarken kimi her şeyi birbirine karıştırıyor. Bazı cihazları istediğiniz kadar ayarlatın olmuyor da olmuyor. Alışma süresi de var ama benim tecrübeme göre uygun cihaz takar takmaz kendini belli ediyor.

belli olani odyometristin tecrubesi ve bilgisidir dijital cihazlarda:eek:

Merhaba Arkadaşlar;
Benimde sol kulak ölü, sağ kulak orta-ileri seviyede. Bir tek sağ kulak için son cihaz alırken bir şey tecrübe edindim. Cihazda bant, kanal ne kadar yüksek olursa anlamam o kadar iyi olduğunu fark ettim. Eğer cihaz alacağı zaman en düşüğünden başlayıp en yükseğe doğru deneyin belki fark edersiniz.

evet cok ileri isitme kaybim olsada bu kanal ve bant sayisi yukseldikce anlama orani daha iyi oldugunu bende farkettim
ne kadar ekmek ne kadar kofte:eek:parayi sayarsak birde odyocunun isbileni bunu guzel ayarlarsa iste o

Üst Alt