Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelliler ve sinema

bendeniz

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
" Merhaba.
Bu maili Türkiye’deki bir buçuk milyon işitme engelliden biri olarak yazıyorum. Biz pek çok konuda olduğu gibi, eğlence sektörünün sinema ve televizyon gibi platformlarda seyirciye sunduğu ürünleri takip etme konusunda da sorunlar yaşıyoruz. Yabancı sinema ve dizi filmlerde bu sorunları altyazıyla giderebilsek de, Türkçe yapımlar için bu kadar şanslı değiliz. Türk dizilerini ilgili TV kanalları web sitelerinde altyazıyla yayınlamadığı müddetçe -ki bu halihazırda yalnızca birkaç dizi için yapılmakta- takip edemiyoruz. Yerli sinemamızı seyretmek içinse bizler için altyazı hazırlayan gönüllülerimizi bekliyoruz. Sinema salonlarında film izlememizi sağlayacak bir düzenleme mevcut değil. Engellilik olgusunu işleyen filmleri seyretmek için dahi beyaz perde bize açılmıyor.
Sonuç olarak yerli yapımların vizyona engelliler için hazırlanmış altyazıyla ve işaret dili betimlemeli olarak girmesi için siz profesyonellerin inisiyatif almasına ihtiyacımız var. Bu konuda istek ve ihtiyaçlarımıza yönelik adımlar atmak için gerekli duyarlılığı göstereceğinizi umuyorum. "

info@adamfilm.com.tr
: info@akbelfilm.com
İNFO@AKSOYFİLM.COM.TR
info@ans.com.tr
http://www.arzufilm.com.tr
info@avsarfilm.com.tr
info@ayyapim.tv
contact@barakudafilm.com
bilgi@medyavizyon.com.tr
info@ozenfilm.com.tr
nfo@birfilm.com
info@chantierfilms.com
info@dpro.com.tr
info@dukafilm.net
info@erlerfilm.com

eflatun@eflatunfilm.com
info@fidafilm.com
info@goldfilm.com.tr
koliba@kolibafilm.com
info@ntcmedya.com
info@mostproduction.com
info@ntcmedya.com
info@okurfilm.com
guloren@pastelfilm.com
info@platofilm.com

contact@setraproduction.com
info@sinefilm.com
sinegraf@sinegraf.com
info@surecfilm.com.tr
bilgi@tekdenfilm.com.tr
info@tims.tv
ozlem@tmc.com.tr
iletisim@tukenmezkalem.com.tr
info@camasirhanefilm.com

Yukarıdaki maili verdiğim adreslere gönderip, bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ben bir işitme engelli olarak bunu istiyorum, ama bu birçok engellinin ortak sorunu. Lütfen destek olun. El birliğiyle bu sorunu aşalım.

Üst Alt