Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybında kök hücrelerin yenilenmesi için takviye ilaç

beatrix

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
STEMREGEN Mavi Yeşil Alg Ve Notoginseng İçeren Kök Hücre Geliştirici Gıda Takviyesi'ne rastladım hiç kullanan var mı ve bu tarz hücrelerin korunması için takviye önerisi verebilecek var mı? işitme kaybım var kulağa iyi gelebilecek önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu tür şeylere prim verme bence. İşitme kaybının tedavi yöntemleri belli, bu tarz girişimleri ben tamamen umut tacirliği olarak görüyorum. Kök hücre tedavisi belki gelecek yıllara damga vuracak bir yöntem ama henüz daha emekleme aşamasında. Bu şekilde gıda takviyesiyle falan olacak şeyler değil.

cardinals
aynen valla:eek:denıze dusen yılana sarılırmıs
bı aralar corekotu yagı damlatıp kulak duyuran sarlatanlardan farkı yok bence bu gıda takvıyesı masallarını anlatarak bızım kaybımızdan nemalanıp tonla para kazanacaklar
agzına alıp yutunca mıdende kok hucremı cıkıcak acep

GRAHAM BELL Bir erkek olarak dikkatimi çeken ve en çok suistimal edilen alanlardan biri de saç dökülmesi. Ben bu tür girişimleri buna benzetiyorum biraz. Bununla ilişkili olarak aklıma o geldi. Saç dökülmesinin de kesin tedavisi bana göre saç ektirme, onun dışında şampuandı, vitamin ve ilaç takviyesiydi hepsi boş.

Bir filmde buna benzer bir sahne vardı. Gelecekten gelen insanlar diyaliz hastası birine hap veriyorlardı ve yeni böbrek gelişimi yaşanıyordu ve ne kadar ilkel hastalıklar diye kendi aralarında konuşuyorlardı. Belki kök hücre tedavisindeki gelişmeler sonucunda da gelecekte tek bir hap ile sorunlar ortadan kalkacak ama bunun için önümüzde çok uzun yıllar var daha.

cardinals şu an işitme cihazı dışında ekstra bi yöntem yok mesela ben bu durumu öğrendikten sonra nasıl üzüldüysem işitme kaybının artışını öğrendikten sonra sigara içmiyorum ve alkol kullanmayı düşünmüyorum. Daha sağlıklı beslenmeye basladım bu temponun yanında yardımcı olabilecek takviye veya gıda gibi yararlı şeylerden bahsediyorum yoksa sorumda da belirttiğim gibi yeniden yaratan bir mucize beklemiyorum sadece olanı da korumak için çabam. Bu durum aniden başıma geldiği için fazla bilgim yok .Kullanan, önlem alan var mı diye merak ediyorum.

GRAHAM BELL Tabi yutup giden sinirlerin tekrar canlanmasını beklemiyorum sadece kulak sinirlerin korunması ve güçlü kalması için takviye önerisi dedim yeniden bir mucize yaratan bir ilaç/gıda/takviye beklemiyorum. Nasıl işitmeye folik asit, çinko ve magnezyum gibi besinler iyi geliyorsa ve tuz-baharat gibi ürünler de zararı varsa illa vitamin vs kullanmak yararlı olabilir diye düşünüyorum. Kulak çınlaması olan arkadaşımla konuştum mesela ginko biloba takviyesi ile kulağındaki uğultunun tamamen kesilmese de azaldığını ve ginseng ile kullandığında mevcut olan zihinsel dağınıklığının da azaldığını belirtti.

Ani işitme kayıplarında hiperbarik oksijen tedavisi öneriliyor, bir araştırmanı öneririm. Yanlış anlama demek istediğim hastalıklarımız suistimale çok açık ve sadece şarlatanlar değil koca koca ilaç firmaları bile bundan yararlanmaya çalışıyor. Bu yüzden sağlığıma kavuşacağım derken daha da büyük sorunlar yaşama ihtimali var. Dediklerin sadece işitme için değil, genel olarak sağlıklı yaşam için gerekli şeyler. Bunu ben de destekliyorum.

cardinals
gecenlerde bu sac ektirme ameliyesi uzun suren biri olmus ameliyatta diye okudum yani mekan degistirmis sac ugruna
yazik olsun gencligine sacli olup iki kiz tavlama ugruna bu hayattan gecilirmi dimi
oluver kel keller sanki kiz arkadasi karisi olmuyomu dimi ama:)
valla filmlere bakarsak hayal gucleri cok iyi isliyorlarda hayat halallerle yasamak degilki
dedigin kok hucre tedavisi bir hapla olacak gibi degil anlatilanda gore
once hucre bulup ekeceksin sonra o hucreler yasiyarak cogalacakki kok hucte islevini becersin:(
ben sahsen kok hucre masallarina karnim tok valla korkarak yaklasiyor hic umit beslemiyorum
isin ucunda kok hucre ekildi diye kanserde var
canim cok kiymetli hayati cok seviyorum :eek:
varsin sagir olarak yasiyayim ama hasta olup hastyanede yatmamayayim

beatrix
aman azicik isitme kaybi icin ezbere vitaminler filan kullanmamani oneririm
vucudun ihtiyaci oldugunu tahlillerle tesbir edersin lazimsa doktor kontrolunde kullanirsin vitamin bile olsa
cok zararlidir fazlasi
masum gordugun folik asit bile donulmez yollara saptirir sagligini

kulak cinlamasi icin kullanilan ilaclarida salla
bizi altatma teselli etme mahiyetinde kimyasallara bogulma iste bu cinlama icin verilen ilaclarda
tonla kullandin onceleri bir hayirlari yok
ama denize dusen yilana sarilir misali caresizlikten cinlamalardan kafayi yeme derecesin gelince mecburi yutuyorum seker gibi
ha faydasi oldu faydasi oldu diye kendimi aldatirkene gecmis gibi oluyor cinlama
oysa yalan duruyor yerinde

Üst Alt