Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Isparta - Yalvaç / Engelliler için uygun olmayan kaldırımlar, yollar, binalar ve kamu hizmetleri

caglaroz

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Isparta - Yalvaç / Engelliler için uygun olmayan kaldırımlar, yollar, binalar ve kamu hizmetleri

Merhaba Arkadaşlar,
Isparta yalvaç'tan bir engelliler için yapılan tuvalet... tutunma barı yok. ne klozetin ne de lavobonun yüksekliği engelli tuvaleti için uygun değil. akülü araçlarla kapıdan geçmek nerdeyse imkansız!

öztuvlt.JPG

Bu da neki ben bir benzin istasyonunda 50 cm. merdiveni olan engelli tuvaleti
gördüm.O anda yanımda bir fotoraf makinası olmadığına da çok üzülmüştüm.
Bu tür yerlerin sadece adı var.ENGELLİ WC. Nasıl istersen öyle yap diyorlar işte.

O insanlar iyi niyetle bir tuvalet yapmışlar, onları tebrik etmek ve eksikleri anlatmak lazım. Biz de olsak tutunma barlarını düşünemeyebilirdik. Zorluğunu çekmeden farkedemeyiz.
Sadece eleştirerek biz engellilere bir fayda sağlayamayız.

tameryigit76' Alıntı:
O insanlar iyi niyetle bir tuvalet yapmışlar,
Gerçekten iyi niyetle mi yoksa göstermelik olarak mı yaptıklarını nereden biliyoruz? :shock:

tameryigit76' Alıntı:
Biz de olsak tutunma barlarını düşünemeyebilirdik. Zorluğunu çekmeden farkedemeyiz.
Ne biz, ne o insanlar tuvalet yapımcısı! Mimarlık diye bir kurum var di mi? Okullarında öğretiliyor olması gerekir bu tür işlemlerin.. Bir mimara danışmayı akıl edememişler mi? :roll:

Alkışlanacak işler elbette alkışlanır. Ama eleştirilecek işlerin alkışlanması biraz garip olmuyor mu?

belediyeye engelliler ile ilgili planların kitabını verdiğim halde böyle yapıldı

bu tuvalet için belediyeye engelliler ile ilgili planların kitabını verdiğim halde böyle yapıldı ayrıca engelli tuvaletinin yapılcağı yoktu engelli arkadaşlarla imza toplayıp zor yaptırtdık ki hiç bir tane yoktu nereyi boş bulursak yada eve kadar tutarız

kimse kimseyi düşünmüyor onlarda alışveriş yapmak ister pazara gitmek ister bide gördükleri zaman garip garip bakışlar :mad: yolun her tarafına parkedip yolu kapatıkları arabalarını daha çok düşünürler nasıl gececek diye ama bir engelli vatandaş burdan nasıl geçecek diye düşünülmez ...engelliler caddelerde arabalarıyla rahatça geçebileceği bir yol olsa ne kaldırımdan gitmek mümkün ne caddeden o trafiğin içinde gezilmiyor bile..

çağlaröz sayın arkadaşım yalvaç da neresi burası ben anlamadım.birkaç kez gittim ama .

Bazı göstermelik yapılan işlerden zaten bir sonuç beklemek anlamdızdır.

akıllı insanlar siyasetle uğraşmazsa ve belediye başkanı eğitimsiz ve ferasetsiz olursa olacağı budur...

Üst Alt