Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşsiz kalırım korkusu yaşayan var mı?

birakin işsizliği boyle giderse devlet maaş veremez duruma gelecek..işsiz kalmakta ne ki.

Bankada işe ilk girdiğim zamanlar vardı. Şubenin en eskisi olunca artık o korku kalmadı. Türlü türlü müdürler, çalışanlar tanıdım. İlktekiler kadar arıza çıkaran tiplere rastlamadım. Çıkarırlarsa da çıkarsınlar başka yerlerde deneriz şansımı cv ye üni bilgileri ekledikten bir kaç gün sonra cv iş arama butonum pasif olduğu halde. Oyak sigorta iş görüşmesine çağırdı. Kabul etmedim doğal olarak. Hali hazırda çalıştığım bankada memnunum zaten.

perseküsyon

Bunun herhangi bir hastalıkla alakalı olduğunu sanmıyorum, özellikle günümüz şartlarını düşünürsek.
Bir de yanına geçim derdi, aile vs koyarsak herkesin yaşaması normal.

Ne yazık ki uç nokta da olsa intihar edenler dahi oluyor maalesef.

GaribanÖğretmen

Yorumunuz için teşekkürler Aynen ; yazdığınıza benzer şekilde pandemi sürecinde 100 küsür sanatçı intihar etti. Kim bilir ; medyaya yansımayan daha nice insan öyküleri vardır

İşsiz kalırım korkusu var. İşten atılırım korkusu var. Savaş çıkacak korkusu var. Var da var :) En güzeli bir meşgale bulup fazla düşünmemek.

İş girmek ayrı dert işte kalmayi başarmak ayrı bir dert olduğu için işe giren herkeste aşağı yukarı olan bir durum bu :)

Kuran-ı kerimde 60 yerde ben rızkınıza kefilim diyor bir yerde sakın şeytan sizi açlıkla korkutmasın diyor..şeytanın vesvesine kanma yüce rabbim bir kuşun rızkını bile verirken kulunu aç bırakmaz işsiz bırakmaz rahat ol..

KORKMAZ4423
Allah (cc) kafirin rızkını bile verir korkmaya gerek yok müslümanım elhamdülillah

Üst Alt