Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşsizlik sorunu..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
issizlik-mutsuzluk2702.jpg

1. mutlaka meslek kursları açılmalı ve pratik yapılabilmeli
2. eğitim- öğretimde 3 sınıftan itibaren yeteneğe göre branşlaşma başlamalı.sporcu sokaktan,elektrikçi çıraktan olmamalı mutlaka eğitim öğretimden yetişmeli.
3.gençler başıboş bırakılmamalı ya eğitim ,ya meslek yada yetenek alanlarında faliyetlere yönlendirilmeli
4.yeni yeni iş kolları, isddam alanları oluşturulmalı
5.müteşebbis insanlar desteklenmeli
6. yurt içinde yurt dışında çlışma fırsatları birimi kurulmalı ve işsizlerin bu yerlere aktarım çalışmları yapılmalı.
7. iş ve işçi bulma kurumu daha medyatik hale gelecek reklamlarla daha çok hayatın içinde kendinden icraatlarıyla söz ettiremeli.
8. işsizlik sigortası aktif olmalı çeşitli fonlarla desteklenmeli.
9. durumu müsait olan büyük şirketler fazladan eleman alarak biraz kardan feragat etmeli.
10. iş kolları, yatırımlar, homojen olarak ülkenin her bölgesine dağılmalı.Bu aynı zamanda göç yollarını daraltır.
11.ülkemizin en önemli sanai kuruluşların kuzey anadolu fay hattında olması düşündürücüdür..deprem riski az olan yerlere bu yatırımların kaydırılması bem iş hem aş imkanı doğurur.olası büyük bir depremde ülke hepten sefil duruma düşebilir.
12.bölgesel ve üniter olarak ticarete önem vermek, kültür ve tarihi varlıkları turizme kazandırmak önemli bir isdihdamdır.
13.evde iş imkanı projeden eyleme geçmeli ev kadınları ,engelliler,dul ve yetimler isdihdam edilmelidir.
14 işverenlerin vergi indirimi isdihdama göre teşvik edilmeli
15 ülkenin bütün oto yollarının kenarları,boş araziler ağaçlandırılmalı, bu ağaçlandırma çalışmalrına işsizler alınmalı.
16 emekliliği dolmuş insanların daha fazla kamu kuruluşlarında çalışmasına izin verilmemeli , onların yerine yeni yeni elemanlar alınmalı,ayrılanların kimseye muhtaç olmadan yaşamaları için de iyi bir ücretin verilmesi gerekir.bu kaynaklar bu topraklarda falasıyla var yeteterki hırsızı ,yolsuzu vurguncusu, talancısı olmasın

Üst Alt