Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul Şişli Etfal Hastane'sinde bacak kısalığı için yeni bir yöntem uygulanıyor

nasibegül

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
bacağında kısalık sorunu yaşayan arkadaşlara müjde. Artık bu ameliyat yeni geliştirilen bir sistemle çok daha kolaylaştırıldı.
Artık dışarıdan vidalarla ve demir korumalıkla aylarca beklemek yok. Kemik içine yerleştirilen kalem kalığında motorlu bir çivi ile her gün bir milim uzamak mümkün. ve tam olarak üzerine basılamasada diğeri gibi yatağa mahkum değilsiniz.
İstanbul şişli etval hastanesinde yeni başlamış bu uygulama sayesinde belkide artık aksamıycaksınız; geçirdiği trafik kazası sonucu bacağı 7 cm kısalan Hale Denizli diye bir arkadaşımız tamamen kısalık sorunundan kurtulup artık aksamadan yürüyebiliyormuş

merhaba nasibe hanım.öncelikle paylaşımınız için bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim..eğer daha detaylı bilgiye sahipseniz bi kaç sorum olacaktı.rahatsız etmiyorsam sizi??benimde sağ ayağımda doğuştan kalça çıkığından dolayı 5 cm kısalık var.şuanda sağlığımı çok fazla rahatsız etmiyor ama.çeşitli ortopetik ayakkabılar denedim aksaklğı gidermesi için ama sorun kalçadan olduğu için siz ne kadar kısalığı gidersenizde baçağın hareket opsiyonu kalçadan olduğu için o aksaklığı gideremiyorsunuz.acaba bu tedavi yontemi kalça çıkığı için çözüm olur mu??? bizim için sağlıklı mı.umarım sizi rahatsız etmedim.şimdiden teşekkür ederim ..iiii akşamlar

üzgünm ama hiç bir bilgim yok haberlerde duyduğum bir tedaviyi yöntemini paylaştım ben kalça çıkığı için nasıl bir tedavi uygulanıyor hiçbir fikrim yok benmki poli sekeli:(

Hale benim arkadaşımdı tedavisinin başlamasından bitene kadar gördüğüm ve tedavinin sonunda çok güzel sonuç alındı.. Evet böyle bi sistem var benim iki ayağımda da şuan fitbone cihazı takılı bir süre sonra alınıcak genelde bacak kısalıklarında kullanılıyor ama bende iki ayak olduğu için boy uzatma olarak denendi..Bu cihaz herkese uygulanmıyor..Cihaz yurt dışından geliyor..doktorun seçtiği özel hastalara uygulanabiliyor..
Eski sisteme göre çok çok konforlu..ama ağrılar sancılar bundada oluyor tabiki..Zaman ve sabır gerektiriyor.
Kalça çıkığı olupta olan bir arkadaşım var ama daha öncesinde çok ameliyat olduğunu biliyorum yani direk fitbone cihazıyla kısalığın giderilip halledildigini sanmıyorum..

Üst Alt