Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İsteğe bağlı sigorta pirimi ödeyen ve vergi indirim hakkı olan engellinin emekliliği.

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
691
bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

• Ben bir kamu kurumunda Memur olarak çalışmaktayım. Eşim 15.04.1987 SSK Girişli olup HAZİRAN–2008 Sonu bugün itibariyle 2460 gün pirimi bulunmaktadır.
    Eşimin % 60 özürlü raporu nedeniyle vergi indiriminden faydalanmaktayım. eşimin de isteğe bağlı sigortasını yatırıyorum.
    Eşim, faydalanmış olduğum vergi indirimi nedeniyle özürlü olarak 3600 günden bu şekilde emekli olabilir mi?
    yeni yasa çıkmadan önce mi yoksa emekliliğine üç beş ay kala mı bir işe girip vergi indiriminden kendisimi faydalanmalı?
    Yeni çıkacak yasaya göre (İST. BAĞLI BAĞKUR VS GİBİ SÖYLEMLER )hak ve gün kaybına uğramamak için ne şekilde hareket etmeliyiz!? Yeni yasa nedeniyle Ayrıca kademeli emekliliğe takılırı mı? yani isteğe bağlı sigortalılara ne getirip ne götürüyor?
    bağlı bulunduğu sigortaya ilgili raporla gittim, isteğe bağlıya devam edin, 3600 gün dolduğunda sizin yararlandığınız raporla gelin emekli olabilir" dediler.
    saygılarımla iyi çalışmalar.

Yeni yasa size/eşinize hiç bir hak kaybı yaratmaz. Eşiniz 3600 günü dolduğunda emeklilik talebinde bulunup erken emekli olabilir. Sizin yararlanmanız için defterdarlıktan vergi indirim hakkı da almış olduğu için, emekli olurken yeni bir rapora ihtiyaç duymaz.
Hiç bir sorun yaşamadan emekli olabilecektir... Özel bir şey yapmanıza gerek yok.

TEŞEKKÜR ETME

VERMİŞ OLDUĞUNUZ CEVAP BENİ ÇOK RAHATLATMIŞ OLDU ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KOLAY GELSİN

Üst Alt