Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İsteğe bağlı sigorta yaptırırsam bakım ve yetim aylığı kesilir mi?

bekone

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
5
İyi günler arkadaşlar ben MS hastasıyım yetim maaşı alıyorum babam vede annem vefat ettiği için eşim ise bakım aylığı alıyor. 2006 sigorta girişim var 2009 da 15 ay askerlik yaptım 2013 de MS teşhisi konuldu vede o süreden beri çalışmıyorum toplam 390 gün felan sigorta girişim var 1800 günden malûl emekli olmak istiyorum bunun için isteğe bağlı sigorta yaptırsam bu bakım aylığı vede yetim maaşım kesilir mi acaba? Vede askerliği de eklete biliyormuyum malûl emeklilikte

Bakım aylığı kesilmez çünkü bir gelir söz konusu değil.
Yetim aylığı konusunu bilmiyorum

Yetim aylığı sigortalı bir işe girerseniz kesiliyor. İsteğe bağlı sigortada çalışmıyorsunuz sanırım , o yüzden kesileceğini sanmıyorum. Genede SGK yı arayıp sorun bunların işi belli olmuyor.

SGK yi aramıştım kesilmez denilmişti ama emin olamıyorum

@bekone,

İnternette aratınca da kesilmez diye cevap vermişler ama bunlar her yıl kafasına esen kuralı değiştiriyor. Sen yapacağın vakit ara sor SGK yı güncel bilgi al

2 kere sordum ayrı günlerde biri kesilmez dedi diğeri bilmiyorum diyor

Üst Alt