Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşten ayrıldıktan sonra BES kesintisini iptal edebilir miyim?

Skyline

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
7
Sanırım çok zor ama şansımı denemek istiyorum. 2 ay BİM'de çalıştım ve 2 ay maaşımda BES kesintisi oldu. Geçen ay sonu işten ayrıldım. Şimdi maaşımdan kesilen BES kesintisini geri alabilr miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

@Skyline, tabiii ki alabilirsin w devletten arama motoruna takas yazinxa cikiyor ordan bakarsinnhangi emeklilik firması orn:anadoluemeklilik, internetten emeklilik firmasının numarasını bulup aradığında işten çıktım beş emekliliğini iptal ettirmek istiyorum dediğinde iptal ediliyor tahmini en geç 1 hafta içindede hesabına iade ediliyor

@gktg,

teşekkürler yanıt için. e devletten baktım , sonra firmanın sitesine giriş yaptım 1500 tl geri alabilirsiniz yazıyor sitede. pazartesi arayacağım.

BİM'de çalıştıysan genellikle Katılım Emeklilik üzerinden BES yapıyorlar. Ben de aynı firma da çalışmıştım bir dönem. Katılım Emeklilik'e başvurup iptal ettirmek istediğini söylemen yeterli.

Üst Alt