Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İyi ki Trafik Var

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1[FONT="arial"]İyi ki Trafik Var[FONT="tahoma" ][/FONT][/COLOR][/FONT]
[COLOR=navy][FONT="arial"]
[/FONT]

[FONT="arial"]Birkaç hafta önce kıymeti bilinmeyen iki şey diye bir hadisi şerifin ışığında bir yazı yazmıştık. Hatırladınız sanırım. Bunlar sağlık ve boş vakitti. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Bu yazıda trafikte geçen zamanların doğru değerlendirilmesi hakkında yazacağız. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Youtube’da bir televizyon programından minik bir bölüm paylaşmışlardı. Programda konuşulan mevzu tasavvuftu. Sunucu trafikten şöyle bahsetti ki, işte bu yazıya konu oldu. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]İyi ki trafik var, dedi. Yoğun stresli bir iş gününün ardından araba kullanarak dinleniyorum. Kendimle başbaşa kalıp bol bol düşünüyorum… [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]
[FONT="arial"][/FONT]

[FONT="arial"]Hem de dinlemeye fırsat bulamadığım sizin tasavvuf sohbetlerinizi flaştan dinliyorum. Bazen de radyodaki güzel bir müzikle duygulanıp ağlıyorum. Stresim anında sıfırlanıyor, dedi. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Evet, büyükşehirlerde trafik büyük problemdir. Ama bakış açımızı değiştirirsek biz de iyi ki trafik var diyebiliriz. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Acizane emekli olmadan önce işyerimiz taşındı ve son altı sene Sincan’dan Bilkent’e gittik geldik. Babam arabaya yaptırdığı asansörle beni tekerlekli sandalyemle götürdü getirdi. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Otuz kilometre mesafeyi yoğun trafikten 45-50 dk da alırdık. Ben trafikteki bu süreyi en iyi şekilde değerlendirirdim. Onbeş dakika zikir ve duam olurdu. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]
[FONT="arial"][/FONT]

[FONT="arial"]Sonra babamdan bir radyodan dini bir sohbet açmasını isterdim. Sohbeti dinlerken gözümü kapar, başımı eğerdim. Bu hastalığım sebebiyle 42 yıldır yorgunluğum geçmedi. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Evet her şeyde olduğu gibi trafiğe de bakışımızı değiştirirsek problem olarak görmeyi bırakın, iyi ki trafik var, deriz. Şu ayetin pekçok hikmetinden birisi de budur bence… [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]"Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz." (Bakara Suresi, 216. ayet) [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Mesela bir öğrenci o gün derste öğrendiği bir konuyu serviste tekrar edebilir. Namaza başlayan bir kimse, namazda okuyacağı dua ve sureleri işe gidip gelirken serviste ezberleyebilir. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]
[FONT="arial"][/FONT]

[FONT="arial"]Sanırım yazının anafikri anlaşıldı. [/FONT]

[FONT="arial"]Efkan Vural hocamın hep dediği gibi kısa tutmak için burada bitiriyorum. [/FONT]

[FONT="arial"] [/FONT]

[FONT="arial"]Allah hepimize trafikte kazasız belasız yolculuk etmeyi ve trafikteki boş zamanı en güzel şekilde değerlendirmemizi nasip etsin. [/FONT]

[FONT="arial" ] [/FONT]

[FONT="arial" ] [/FONT]

[FONT="arial" ] [/FONT]

Celalin Penceresinden

[FONT="arial" ] [/FONT]

Üst Alt