Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İyi Yolculuklar

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
[FONT=Verdana]Hayat, bir otobüs yolculuğuna benzer. 12 Saatlik bir otobüs yolculuğu düşünün. Misal; Trabzon'dan İstanbul'a yolculuk yapacaksınız diyelim... Yolculuğun sıkıcı geçmemesi için önce uzun yolculukları sevmeniz gerekir. Heyecan vardır, sevinç vardır. Tüm hazırlıklar yapılmıştır. Yanınıza alacağınız eşyaları özenle seçmişsinizdir. En güzel elbisenizi giymişsinizdir. Otobüsün hareket saati beklenmeye başlanmıştır...[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Otobüse bineceğiniz yere biraz erken gitmelisiniz. Çünkü otobüs sizi beklemez, siz otobüsü bekleyeceksiniz. [/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Artık hareket saati gelmiştir. Önce eşyalarınız bagaja konur, bilet kontrolünüz yapılır ve yerinize oturursunuz. İlk saatleriniz güzel geçecektir. Çevrenizdeki insanları gözlemlersiniz. İsterseniz bir kaçıyla tanışabilirsiniz, sohbet edersiniz, arada bir camdan dışarıya bakarak manzarayı seyreder, ya da gelip geçen arabalara bakarsınız. Bir süre sonra yorgunluk belirtileri başlar. Kısa bir molaya ihtiyacınız vardır. Bir süre sonra ihtiyaç molası verilir. İhtiyaçlarınızı giderdikten sonra bir süre yine yolculuk eğlenceli gelir, hostes yiyecek ve içecek ikramlarında bulunur. Yolun yarısına gelmişsinizdir. Artık oturduğunuz koltuk rahat gelmemeye başlar. [/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]İmkânlar doğrultusunda o taraf dönersiniz olmaz, bu tarafa dönersiniz olmaz, bir türlü rahat edemezsiniz. Uyumaya çalışırsınız bir türlü uyuyamazsınız. Zorla uyusanız bile arada bir uykunuz bölünür. O uykudan pek tat alamazsınız. Varacağınız yere yaklaştıkça, iyice sıkıntı gelir, bir an evvel varmak istersiniz gideceğiniz yere, zamanın hiç ilerlemediğini hissedersiniz. Sıklıkla saate bakarsınız, çok uzun bir zaman geçmiş gibi gelir, oysa sadece birkaç dakika geçmiştir. İyice yorulmuşsunuzdur. Tüm yolcular için son durak aynıdır. Otobüsten indikten sonra bir çoğunu bir daha hiç görmeyeceksiniz. Onlar sadece aynı yolculukta size eşlik etmişlerdir.[/FONT]
[FONT=Verdana]
Ve son durak...[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Yolculuk sizi öyle yormuştur ki yatağa yatıp yorgunluğunuzu atmak istersiniz. Hiç bir şey yapmak istemezsiniz. Artık uyuma vakti gelmiştir. İyi uykular... [/FONT][FONT=Verdana]
[/FONT]

MUhabbet-i Geyik'e "hoş geldin" diyeyim:) Tekrardan gormek ne güzel yahu:)

Otobüste yolculuğunda hiç uyumamışımdır... Kısa yolculukları çok severim. Uzun süreli yolculuklar sıkar beni...:)

Muhabbet-i Geyik kısa hikayelerden oluşmaktaydı, blog olarak her birini ayrı başlık altında mı toplamalıyım yoksa mizah bölümünde mi yazmalıyım karar veremedim. Bu arada teşekkürler.

Aynen öyle yolculuk bittiği vakit iyice yorulmuşuzdur.. Artık yatağa uzanıp derin bir uykuya dalma zamanı...

Bende hoşgeldiniz diyorum ..

İki seçenek olsa; yolculuk kısa ve güzel olacak ya da uzun ve çekilmez olacak. Acaba hangisi tercih edilirdi? Yazıda hayata dair hiç örnekleme yani yolculukla karşılaştırma yapılmadı. Okuyucunun hayal gücüyle sınırlı olsun diye...

yazı çok güzel tşk a_geyik ama eksiği var :)
misal ben memlekete gidecek olsam ki taaa mardine 22-24 saat sürüyor en güzel elbiseyi degil en rahatını tercih ederim :)..hem yolculuğun başında uyurum sebebi zaten arabada kimseyi tanımıyorum ve geçtiğim yollar alışık oldugum yerler..ankarada uyanırım yandakiyle sohbet ederim azık hazırladıysam yerim :) ki genelde boş gitmem...sonrasında yatak hayalıyle degilde bekleyenlerin özlemiyle inerim arabadan :)

hiç uyuyamam..biletim genellikle söför arkasındaki koltuktan olur nedeni ise diğer yolcular uyuyacaklarından ışığı açmaya izin vermezler ee ben kitap okucam arkadaş uykum yok sen uyucan die beni zevkimden nie mahrum edion :) uzun yolculuklarım geceye denk geldiğinden aylar öncesinden biletimi alır illaki şöför arkası..şöförümüz uyumaz yaaa ışıda açıktır yaa..eee bende onla birlikte uyanık olurum ..gideceğim yere kadar.

her sey dogru ama bende tek olmayan uyuma kısmı yolculuk sonrası travma yasıyorum uyuyamıyorum:(

Üst Alt