Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İyileşmek istiyorum ama hayat iyileşmemi istemiyor. Çırpınışlarım...

Konular
20
Reaksiyonlar
1
Malesef yolun sonuna dogru gidiyorum..
Zihinsel engelli olup iş bulamamak. Bir diğer taraf ailemde bunun bilincinde..
Evde her gün gürültü. Her gün kavga herkes birbirine karışır eder. Kardeşim kendini kurtardı.
Onun adına çok mutluyum. Yinede keşke kardeşim gibi güçlü çıkabilseydim diyorum kendi kendime..
Kimseye güvenim kalmadı.
Tek başıma hissediyorum kendimi..
Eskiden zeki oldugumu söylerlerdi. Dışardaki bana sakat diyen insanlara prim vermemek için elimden geleni yapardım. Kendimi elimden geldiğince kollardım. Canımı çok yaktılar. En çok koyan onlara istediklerini verdim.
Sakatım yani bi nevi engelli..
Bunu yapanların üstüne ailemdi.
Onlara istediklerini verdi resmen..
Görünen o ..
Nasıl iyileşeceğimi gerçekten bilmiyorum. Cimere yazsam bir şey olur mu bilmiyorum. Beynim çok dolu..
Kafam çok karışık..
Ne düşüneceğimi artık bilmiyorum.
Aklımı beynimi zekiliğimi kullanmak istesem de yoruldum tükendim.
Her ay igneyi cekiyorum.
Bipolardan nefret ettim.
ufak yaşımdan beri cekiyorum bu bipoları..
İyileşmek istiyorum lanet olasından.
Bana o sakat diyenleri heleki aileme demek istiyorum.Bak diyorum ben iyileştim.
Canımı daha fazla yakamazsınız. Başaramadınız artık çok iyiyim.
Çırpındıkca batıyorum..
Nefes alamıyorum..
Dua ediyorum hep..
Allahım yardım et..
Gücüm kalmadı...
Bide size sorayım?Ne yapmalıyım ben?
Ne yapmalyıım da iyileşebileyim?
Maddi yonden desteğim yok.
Çünkü evdeki ailemin maaş durumu yüzünden alamıyorum.
Rabbim herkese yardım etsin.
Çıkmazda olanlara çaresiz olanlara..
Umarım beni buradaki kardeşlerden biri anlayan cıkar.
Allaha emanet olun..
Sevgilerle.

Merhabalar, öncelikle girdiğimiz bu zorlu imtihandan hakkı ile çıkmayı nasip etsin inşaAllah Rabbim. Sizi anlıyorum diyemeyeceğim çünkü bu laf bana artık çok boş geliyor. Herkes kendi çırpınışını, savaşını ve mücadelesini kendisi veriyor. Ancak iki satır kelamla yardımım olabilirse ne mutlu bana. İnsanların karşımıza geçip seni anlıyorum demesi çok ama çok saçma. Kimse kimsenin yerinde değil, biz acınacak insanlar değil özel insanlarız. Rabbimin seçtiği yeniden bir imkan verip kurtuluş şansı tanıdığı ama bunun asla kolay olmayacağının bilincinde olması gereken insanlarız. Bu şekilde düşünün lütfen. Ben bu yola yeni girdim. Trafik kazası geçirdik eşimle beraber. Aynı kazada paraplejik yani omurilik hasarı sonucu belden aşağısı felç. Yine o kazada dokuz gün yoğun bakım sonucu eşimi kaybettim. Sizden ricam çok ama çok zor biliyorum güçlü olun kafanızda ki saçma sizi yoran şeyler yerine mücadelenizi ve savaşınızı koyun. Hepsinden en önemlisi tevekkül. Sığının Allaha inanın başka kapı yok... Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..

Zihinsel engelli değilsin.Fiziksel engelinde yok.Bipolar rahatsızlık tedavi edilebilir.Bu kadar karamsar melankolik olma.Kardeşim ister fakir olsun ister zengin herkezin bir derdi var.Önemli olan huzur her şeyi maddiyata endekleme.Yatağa bağımlı olup zor nefes alan ,hergün bezine tuvaletini yapan senden mutlu insanlar gördüm bu sitede...

Evet karamsar olma Melankolik takılma hiç gerek yok senden senden daha kötülerinin var olduğundan emin ol
Ayrıca senin içinde bulunduğu psikolojiyi bu sitede az çok herkes yaşamıştır. Umudunu kaybetmeyenler e mutlu olanlara acayip İmreniyorum bak ne güzel hastalığının çaresi var Fiziksel bir engelin yok buna Sevin melisin

svdkya83
Öncelikle başın sagolsun kardeşim. Gerçekten çok üzüldüm. Rabbim gerçekten çok büyük... Bir gün insallah öyle bir an gelecekki iyileşip çok şey başarabileceğim. İnanıyorum buna:).. Tabi sizin derdinizin yanında benim ki neki ? Allah yardımcınız olsun. Duam sizinle birlikte..

faruk34
Benimde anlayamadıgım bu .. Ne insanlar var.. Çok zor durumda olanlar.. Yinede umudunu kesmeyip hayatlarıyla savaşıyorlar. Onlar asla umudu kesmiyorlar. Sorun bende. Çünkü onlar benden daha kötü durumda olduklarında Israrla savaşıyorlar pes etmiyorlar. Benim ise yaptıgıma bak .. :) Haklısın. :) Sadece bi an için çıkmaza girdim ve bu uzun yazıyı yazdım. Teşekkürler. :)

çirkin
Haklısın. Hastalıgımın çaresi var evet ama doktorların bazıları iyileşemeceğimi düşünüyorlar. Ailem desen benden umudu kesti gibi.. Tek başıma ısrarla pes etmemek istiyorum. Doktorlara her defasında iyileşmek istediğimi söylüyorum. Elbet bu hastalığımı yeneceğim. Teşekkürler güzel yazınız için..

Bende bir psikonevrozlu olarak söyleyebilirim ki. Bizim hastalığımız tek başınayken katlanması o kadar da zor değil. Ancak toplum aile arkadaş durumları insanın canını çok sıkabiliyor. Gelecek kaygısı da olunca işin içinde iyice can sıkıyo. Ben şimdi bile zar zor idare ediyorum çok şükür diyorum genede.

Sağlık sorunları

Hayatta başıma gelmez demeyin insanın sağlığı olmadımı ne kadar zor hayat bir yandan insanlar üzerine geldimi daha da zorlaşıyo

Karadeşim sabreden biri olarak başta sabretmeni istiyorum.Allah'tan ümit kesilmez.Belki, hastalığımız sürekli ilaç kullanımı gerektise de birgün sana en uygun ilaç kombinasyonunu bulacaksın.Psikolojik rahatsızlıklarım 17 yaşımdayken başladı şimdi 37 yaşımdayım.Hastalığın ilk başladığı yıllarda Babama,daha çok genç olduğumu söylerdim bi ömür bu hastalıklara nasıl katlanacağımı soraradım.Babam da güneşin hergün yeniden doğduğunu söylerdi.Ölmek istiyorum derdim,O da ,soğuk toprak altına girmenin kolay mı olduğunu düşünüyorsun derdi.Şükür şimdi bu yaşa kadar geldik yolun yarısını geçtik.Ne kadar yaşarım bilmiyorum ama 4-5 yıldır çok şükür iyiyim ve son 3 yıldır bişeyler başarmaya uğraşıyorum hatta 3.kez üniversiteye girdim o nu da bitiremeden bıraktım.1 haftadır yakın bir akrabam bana iş verdi O'nun yanına gidip geliyorum,alacağım parayı umursamıyorum,çalışmaya alışmaya ve işi öğrenmeye çalışıyorum
Sabrediceksin kardeşim ben sabrettim.3 paket sigara içtim ağır obsesyonlara sabrettim 20 ye yakın kez akıl hastanesine yattım psikotik manilerimi atlattım.
Allah ASR suresinde;asra yemin ediyor ve insanların hüsran içinde olduğunu söylüyor fakat sabırı tavsiye edenlerin müstesna olduğunu söylüyor.Sabrediceğiz kardeşim başka yolu yok.
Halime şükrediyorum kardeşim.Bu hastalıklar,inancımı ve ALLAH sevgimi artırdı.Mevlana'nın dediği gibi aşk ''AŞK SANDIĞIN KADAR DEĞİL YANDIĞIN KADARDIR.''

@ugur10
Evet .. Ufak sorun olarak gorulebilir ama yaşayan bilir bu zor durumu.. Benden daha beterleri var doğru ama benim sorunum senelerdir var. O yüzden umutsuzdum belki de..

@puzzle
Hayatın düzene girmiş dostum..
Çok sevindim.
Darısı bana..
Sabredeceğim insallah.
Rabbim çok büyük..
Umutluyum. Mucizelere inanan biriyim. :) Teşekkürler güzel bir mesajdı iyi geldi.

yorgunzihin Rabbim yardımcınız olsun inşallah daha güzel günler yaşarız bende umutluyum

Umudumu kaybetmek üzereyim. Hayatım bataklıga resmen saplandı. Yol gösterir misiniz?

Sevgili dostlar. Ağır kronik engelli bipolar hastalıgım var. Bide sırt raporum.. Tabi doktorlar senden daha beterleri var diyorlar. Bunları geçin lütfen. Rapor da zihinsel bozukluklar var yazıyor. Böyle birini kim alır ki işe? Size yemin ediyorum. Başvurmadıgım nokta kalmadı artık. Alan yok. Yurtdısına gitmeyi denesem hangi parayla? Engelli maaşım bile yok. Olsa ufak bir ihtimal para biriktirip calısabileceğim bir yere giderdim. Şehir dısı yada başka bir ülkeye.. Ailem beni hastaneye yatırmayı düşünüyor. Ben de bazen düşünmüyor değilim. En azından aile kavgalarından üzerimdeki baskılardan kurtulurdum. Ekonomi durumum neredeyse hiç yok. Anlayanım yok çaresizim. Nasıl iyileseceğimi bilmiyorum. Türkiyemi cok seviyorum yalan yok ama işsizlik yüzünden bir gün gitmek istiyorum. Belki engelli olan kardeşlere yurtdısı farklı bir şeyler yapıyordur bilmiyorum.

Herkesin hayatı mücadele içerisinde geçiyor .

Kendi kendinizi motive edin ,hayatta nelerden hoşlandığınızı bir kağıda yazın ve o hoşlandığınız şeyler için mücadele edin .

İş bulamıyorsanız kendi başınıza bir şeyler alıp satmaya çalışın ,sermayem yok diyorsanız kağıt mendil satın .

Mücadele sizi hayata bağlar .

Şikayet etmek sizi ve enerjinizi yorar , kendinizi çaresiz hissetmenize neden olur .

Selam arkadaşım, seni çok iyi anlıyorum bende bipolar hastasıyım ve çok zor bir durum ☹️ yakınlarının seni anlamaması, yalnızlık çaresizlik.. Sana hastaneye yat da diyemem fakat doktoruna bir danışman doğru olacaktır madem kendin üstesinden gelemiyorsun. Hastanede yapılan tek şey ilaçlarının düzenli verilmesi, gerisi can sıkıntısı.. yurtdışında yaşam birçok insanın hayalidir fakat maddiyat ne çare..

Born2die
İlaclarıma ara veriyorum ve sonra yine baslıyorum. Bunun nedenlerinden biri aile kavgaları ikincisi ise anlayanım yok kocaman evde niye içeyim? Kardeşim bile beni dovüyor artık. El kaldırıyor. Yeni yetme diyim de tam olsun. Yaş farkı da o bicim. Kardeşimi cok sevsem de kardeş düsmanlıgı yakındır. Kardeşimden destek bile gormüyorum. Dısarı cıksam olay oluyor evde. Sermaye bile yapamıyorum var gerisini siz düşünün. Canımı cok yaktılar. Baya ezildim. Burada cok kotu anılarım var. Unutmak icin ise uzaklasmam lazım. Benden ufak tavsiye ilaclarını ihmal etme. Hep hic düzenli. Benim iğne olayım geç farkedildi. Cok erken farkedilseydi şimdi belki de daha da iyi olurdum. Umarım anlayanımız cıkar.

SERAFİM
Emin olun ailem önümü kapatıyor. Ne satmak istesem karşı cıkıyor. Benim kullandığım şeyleri sattırmıyor. Demek istediğim nokta mücadele ediyorum. Ekpss bilerek calısmak istemiyorum. Bunun nedenleri var tabi. Birincisi yurtdısında calısma hayalim var. İkincisi nedenlerinden biri ise iyileşmek istememdir. Mücadele ediyorum ve elde var 0 .. Babamın maası yüzünden engelli maası alamıyorum. Yoksa coktan engelli maası alabilirdim. Hayata karsı savaşabilirdim. Başka şehir dısı yaşama hayalim de olabilirdi. Ayrı eve cıkmak bile hayal. Yaşım 30 eylül de 31 olacağım. Allah askına beni bu durum da kım ister? Kım benimle evlenir? Türkiyeden evlilik kolay mı? Sırf askere gitmeyim diye engelli rapor alındı. Ne varsa bu yanlış kararlar beni bitirdi malesef. Son olarak şikayet etmekten bahsediyorsun dostum? Mücadelenin kralını yaptım. Cogu yere cv ve forum doldurdum. Sonuc ne soyleyim. Tc kimlikten kontrol ediyor sistem. Böylelikle ne olur? Alan kımse olmuyor. Kendimi kurtarmaya calısıyorum. Cırpınıyorum goren yok. Bu yüzden rica ediyorum sizden. Şikayet ediyorsunuz demeyin. Tabi iyi niyetle dediğinizden süphem yok. Sadece söylemek istedim.

Ölümün dahi sonu var (öldükten sonra tekrar dirilmek) , ölümün dahi sonu varken bu günlerinde elbet sonu vardır. Sabretmelisin.
Sabır ve tevekkül en faydalı ilaçtır.

Şimdi konudaki diğer mesajlarını okudum senin içim şu tavsiyede bulunacağım,
Aşağıya yazacaklarımdan hangisi sana daha kolay gelecekse hangisi sana daha az acı verecekse onu yapabilirsin.

1- İsyanı şikayeti terk edip tamamıyla çözüme odaklanmak.
2-Halini kabul edip , sabretmek
3-Halini kabul edip sabrederek çözüm yolu aramak
4-İsyan etmek
5-İsyan ederek çözüm yolu aramak

yorgunzihin

Etrafımda zihinsel engelli olup özel ve kamu da çalışan çok kişi var...
Ayrıca engelli maaşı alabilirsiniz tabi onunda koşulları var. ( Ailesinin durumu iyi olan alamıyor diye biliyorum )

İşkur, valilik, bulunduğun ilçenin kaymakamı ile görüşebiliriz. Yada sosyal yardımlaşma başvurabilirsiniz...
Evden bile CİMER gibi kurumlara. Başvurabilirsiniz... Allah yardımcınız olsun

Lütfen pes etmeyin geçmişe ve insanlara takılmayın bu kan bağınız olsa bile önce siz kendinize şans verin olumsuz düşünmek yorgun zihni iyice yorar kendinizi dinlemeyin bn hastayım işte bu sebeb böyle derseniz insanlar sizi daha çok ezer önce kendinize inanın.

üzülme aynı durum bizlerdede oluyor iş bulsak bile hatta bazen en sevdiklerin bile oradan vuruyor ama genede çabalamaktan hiç vazgeçme sen var Oldukça dünya var unutma bide mümkünse kedi falan al hayvanlar onlar insanı karşılıksız sorgusuz çıkar gözetmeden seven tek canlı türleri benim kedilerim var bütün stresimi alıyor eskiden korkardım ama 1. Kedimi aldıktan sonra sokaktan o benle pek iyi anlaşamaz ona rağmen öyle yumuşak huyudur hele 3. Kedim ve 2. Kedimin dışarı kaçması sonucu olan bebeklerinden birini veremedik bize kaldı onlar beni daha bir sever az evel geldi gırıldadı canım sıkkındı hiç bir sıkıntım kalmadı sanki terapi gibi bu dünyada bir Allah sevgisi birde hayvan sevgisi gerisi boş benden söylemesi o yüzden hiç canını üzme sen Yoluna bak senin yaşadığın zorluğu çevren yaşasa bizzat emin ol dayanamadı sen onlardan çok daha güçlüsün onlarda fatketmeden kırıyorda olabilirler her ne olursa olsun istediğinde paylaş burada sıkıntını bizi en iyi bizler anlarız benim kardeşimde polis ben daha uğraşıyorum ama emin ol hayat bireylerden sonra meyvesini veriyor benim bedensel engellim var fizik tedaviye gidiyordum psndemiden dolayı aksattım oradaki hocam hep der ki bir hareket canını yaktığı anda bırakırsan fayda etmez esas o zaman devam et ki meyvesini al ufak ufak meyvesini alırız hayatta böyle işte okumaya çalışıyorum falan inşallah bitirebilirimde öyle işte herkesin var zorluğu varlığımız yeter ya Allah yaratmış bizi sorgulamak kullara kalmamış yaratılan her insan güzel bir amaç için yaratıldı bunu unutma

Hayat bu değil mi zaten sürekli bir mücadele söz konusu o yıldırmaya çalışıyor biz ise yılmamaya çünkü başka şansımız yok

yazdıklarını okudum hayata kendinizce bir sınıf yenik başladığınızı düşünüyorsunuz ancak bilmeniz gereken siz mi hayatı yaşıyorsunuz yoksa hayatmı sizi yani bakış açınızı değiştirmeniz çok önemli hayatla barışık olun bizler dünyaya bakarken hep kendimizden bir üst konuma baktığımız için hayattan hiç memnun olamadık bu memnuniyet tüm insanlardan mevcuttur. Ancak siz diyeceksiniz ki ben engelliyim ben de diyorum ki kime ve neye göre engellisiniz ben de diyorum ki siz grip olmuşsunuz ve iyileşeceksiniz ancak buna önce sizin inanmanız lazım önce kendinizle bir savaş başlatın ve bu savaşı zaferle bitireceğinize inanın ancak bu sadece teoride kalırsa bilinki bu savaşı kaybetmişsiniz hayatta başarılı insanların hayatlarındaki temelin hayatı ciddiye almadıkları olduğunu göreceksin hayatı sevin demiyorum hayatla dalga geçin ciddiye almayın ve en önemlisi nedir biliyor musunuz kendinizle dalga geçin çünkü bunu yaptığınızda hayatın sizden alacağı bir şey kalmayacağı için artık hayat bir şeyler vermeye başlayacaktır.Çünkü hayat bir oyundur veya inişli çıkışlı bir yoldur eğer çıkışı sorun etmezseniz hayatın sizden alacağı kalmaz ve artık bizlere hayat o zaman bir şeyler verdiğini görecek ve o zaman hayatı yaşamış olacağız lütfen hayatı biz yaşayalım hayat bizi yaşayıp bitirmesin ve işi bitirdiğinde işe yaramaz bir teneke gibi bir köşeye atmasın saygılarımla

yorgunzihin

yorgun zihin Barış Muslu instagramda takip edin ön yargılı olmadan iyice inceleyip uygulayın neuroformatı çok sayıda şifalanan var

Üst Alt