Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir

mami23082

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
İnsanlara iyi davranmak çok önemlidir benim için özellikle iyi insanlara . Bunun sebebi Hz. Muhammed (S.A.V.) in başından geçen bu olay olmuştur .Hz. Muhammed(S.A.V.9 e sahabeler sormuş "Ey ALLAH'ın elçisi sen sahabelerin arasında en çok kimi seversin" diye "Ömer (R.A.) i severim "demiş sahabeler neden diye sorunca sırayla sahabelere sormuş "siz bi insana iyilik yapsanız fakat o iyiliğinize kötülükle karşılık verse ne yaparsınız " diye sahabeler gene iyilik yaparız demişler Peygamber Efendimiz bu soruyu 4 kere tekrarladıktan sonra karşıdan ses gelmemiş o sırada Hz. Ömer (R.A.) gelmiş .Hz. Muhammed (S.A.V.) bu sefer aynı soruyu Hz. Ömer e sormuş aynı soruyu Hz. Ömer (R.A.) 'in cevabı gene iyilik yaparım olmuş sonra Hz. Muhammed (S.A.V.) aynı soruyu 7 defa sormuş her seferinde cevap kesin net ve kendinden emin olarak aynıymış .En sonunda Hz. Ömer (R.A.) demiş ki " ya Resulullah siz kendinizi yormayın karşımdaki bana ne kadar kötülük ederse etsin ben gene iyilik ederim ".demiş .Örnekteki gibi bir insan olmam hatta onun 1000 de biri kadar iyi olmam mümkün değil elbette ben ki insanlara iyilik yapmayı bir ihtiyaç olarak düşünsem de gene de bir iyiliğe cevap verilen bir kötülükle kopuyorum malesef hem o insandan hem o insana iyilik yapma fikrinden . Malesef gene öyle bir dönemdeyim nedenini soracak olursanız benim kafamda engellilerin hayatları veya çektikleri sıkıntıları gösteren bir kısa film çekme niyetindeyim inşallah yapacağım da .Ben de madem engellilerle alakalı kısa film çekeceğim o zaman buradaki arkadaşlarıma da danışayım hani onların en çok yansımasını istediği şey belki farklıdır onların fikirlerini de duyayım diye.Ama malesef okuyan kişiler hiç cevap yazmamış ve sohbette de basedince sen yapamazsın yapıyosan yap tarzında sözler duydum bu beni çok üzdü benim isteğim engellilerle ilgili bir kısa film yapıp insanların engellilere daha farklı bakmasını sağlamaya çalışmaktı ama benim gibi engelli olan insanlar da beni yapmam gerekenlerle motive edeceğine aksine yapamayacağımı söylemesi üzmüştür . Ki bu da senaryo fikrimin oluşmasını daha fazla yardımcı oldu ama beni üzen insanların bu tavırları oldu.Neyse ben bu tavrı meyve veren ağacın taşlanacağına bağlamak istiyorum inşallah kısa filmimi de kameramı aldıktan sonra başlayacağım ondan önce de arkadaşlarla farklı bir kısa filmde rol oynayacağım ama bakalım inşallah insanların kafasına yerleşir ve engellilere olan tavırları daha insancıl olur .... Neyse arkadaşlar teşekkür ederim yazımı okuyan arkadaşlara inşallah kendi çektiğim kısa film bitince burada da paylaşacağım tabi ALLAH'ın izniyle bitirebilirsem :D

Üst Alt